, Cestovní pojištění do Anglie / Velké Británie zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Anglie

Ve Velké Británii (tedy v Anglii, Skotsku, Walesu a Severním Irsku) vám Evropský průkaz zdravotního pojištění zajistí stejné podmínky, jako mají u lékaře místní obyvatelé.

Ošetření u lékaře ve Velké Británii

Zdarma je ošetření u praktických lékařů spadajících pod státní systém zdravotní péče (NHS – National Health Service).

Za ošetření u soukromých lékařů a v soukromých zdravotnických zařízeních se platí v plné výši. Tuto částku není možné u zdravotní pojišťovny nárokovat.

Ošetření u zubaře ve Velké Británii

Za ošetření u zubařů se smlouvou s NHS se v Anglii platí poplatek 20,60 liber (608 Kč) u základních ošetření, 56,30 liber (1 663 Kč) u složitějších, jako jsou výplně nebo trhání zubu, a 244,30 liber (7 214 Kč) u komplikovaných. Tyto poplatky nemusí platit těhotné ženy, děti do 18 let a studenti do 19 let.

Česká zdravotní pojišťovna poplatky neproplácí, pokud je nechcete platit ze svého, musíte se připojistit.

Nemocniční péče ve Velké Británii

Většina ošetření a vyšetření je v britských nemocnicích zdarma. Akutní případy se na pohotovosti ošetřují bez doporučení, pro odkladné zákroky je třeba doporučení praktického lékaře, zubaře nebo očního. Evropský průkaz zdravotního pojištění se na tyto případy nevztahuje.

Lékařské předpisy ve Velké Británii

Léky na předpis se vydávají v libovolné lékárně.

Za vydání léku na předpis se účtuje poplatek 8,40 liber (268 Kč) – u elastických punčoch je výše příspěvku dvojnásobná. Tříměsíční limit na doplatky je 29,10 liber (928 Kč), roční limit pak 104 liber (3 315 Kč). Při překročení těchto limitů se za léky nedoplácí.

Záchranná služba ve Velké Británii

Neodkladný zásah záchranné služby je v zemích Spojeného království zdarma.

V naléhavých případech můžete volat na linky 112 a 999.

Kartičku pojišťovny zkombinujte s cestovním pojištěním u platební karty

Skrblík doporučuje kombinovat Evropský průkaz zdravotního pojištěnícestovním pojištěním vydávaném k platební kartěpojištěním odpovědnosti za škodu. To obvykle bývá součástí vybraných pojištění domácnosti.

Cestovní pojištění bývá bezplatnou součástí některých kreditních karet, přičemž se vztahuje také na rodinné příslušníky držitele karty. U některých platebních karet (zpravidla dražších/hodnotnějších) je pojištění zdarma, ke kartám vydávaným k bankovním účtům lze pojištění relativně levně dokoupit.

Studentům s platnou kartičkou ISIC Skrblík doporučuje výhodné ISIC cestovní pojištění.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu