SKRBLOG

4 tipy, jak uvařit těstoviny jako šéfkuchař

Sobota, 09. prosinec 2017 Lenka Rutteová Skrblíkova kuchařka

Vaření těstovin je poměrně jednoduchou záležitostí a rozhodně není potřeba z toho mít strach. Těstoviny jsou všestranné jak v podávání, kdy se hodí téměř k čemukoliv, tak ve vaření, kdy způsobů jejich úpravy je také hodně. Ten základní je klasické vaření ve vodě. Vždy platí, že předpokladem úspěchu je nákup kvalitních těstovin, které jsou vyrobeny z dostatečně dobré mouky a uchovají […] Celý článek »

Top 7: Nejlepší tyčové mixéry (recenze zima 2017/2018)

Středa, 06. prosinec 2017 Lenka Chládková Top 7

Tyčový neboli ponorný mixér by neměl chybět v žádné kuchyni. Je lehký, skladný, dobře se s ním pracuje a se správným vybavením dokáže plnohodnotně nahradit jiné typy mixérů. Kromě klasického mixování polévek a omáček je s tyčovým mixérem možné šlehat krémy, míchat lehčí těsta, sekat ořechy nebo strouhat zeleninu. Nejlevnější mixéry lze pořídit už za pár stokorun, kvalitnější přístroje stojí […] Celý článek »

Letáková hlídka: Máslo v akci, levné Granko, bezdrátová sluchátka za dobrou cenu a cukr krystal za 9,90 Kč

úterý, 05. prosinec 2017 Lenka Chládková Letáková hlídka

V rubrice Letáková hlídka pro vás každý týden vybíráme ty nejlepší nabídky z letáků supermarketů. Pomáháme vám tak šetřit peníze za položky, které pravidelně nakupujete. Letáková hlídka vychází každé úterý, sledovat ji můžete také v RSS čtečce. V týdnu od úterý 5. prosince 2017 jsme pro vás v letácích vybrali následující: Deluxe týden v Lidlu Lidl, do neděle 10. prosince […] Celý článek »

IKEA: Vánoční stromky za 249 Kč v prosinci 2017 k dostání v Praze, Brně i Ostravě

úterý, 05. prosinec 2017 Petr Novák Novinky

Vánoční stromek z IKEA za 249 Kč Obchodní domy IKEA v Praze na Zličíně a na Černém Mostě, v Brně a v Ostravě i v roce 2017 nabízejí vánoční stromek za 499 Kč. Koupit si ho můžete již nyní, přičemž všichni členové IKEA FAMILY k nákupu obdrží poukázku v hodnotě 250 Kč. Uplatnit ji mohou od ledna do března 2018 na další nákup. Jedlička pěstovaná na speciálních plantážích […] Celý článek »

Všimli jste si? U těchto potravin výrobci potají zmenšili balení

úterý, 05. prosinec 2017 Petr Novák komentářů 19 Chráníme spotřebitele

Cena stejná, jen to balení nenápadně zhublo. Snižování gramáže nebo objemu potravin je oblíbenou metodou výrobců, když není možné hýbat s cenou. Zákazníkům se změna obhájí starostí o jejich zdraví a množství přijatých kalorií nebo změnou životního stylu. Většinou se však balení zmenšují potají. Přehled: Potraviny, u kterých došlo ke snížení gramáže 3Bit – čokoládová sušenka před lety vážila 43 […] Celý článek »

8 tipů na nejlepší kloubní výživu

úterý, 05. prosinec 2017 Lenka Chládková Komentáře: 1 Novinky

Problémům s klouby lze předcházet vhodnou stravou a pravidelným pohybem. Sportovcům a starším lidem, případně lidem, kteří klouby nadměrně zatěžují, se doporučuje užívání speciální kloubní výživy. Přípravky na výživu kloubů kombinují kolagen s vitamíny, minerály a dalšími látkami, které slouží jako prevence, nebo také jako výživa již bolavých kloubů. Nabídka těchto produktů je velmi široká, v lékárnách najdete nespočet doplňků v různých […] Celý článek »

Skrblíkův týden: Adventní kalendář IKEA, slevové kupony Alza a jízdenky za korunu

Pondělí, 04. prosinec 2017 Lenka Chládková komentáře 2 Skrblíkův týden

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější slevy a akce pro celý nadcházející týden: FlixBus: Vnitrostátní jízdenky za korunu Ve středu 6. prosince 2017 bude možné u FlixBusu pořídit vnitrostátní jízdenky za jednu korunu. Cena je platná v mobilní aplikaci FlixBus pro cesty v termínech od 10. prosince do 20. prosince 2017. Počet míst za jednu korunu je omezen a obvykle o ně bývá velký zájem. Váhat […] Celý článek »

3 tipy, jak uvařit kukuřici jako šéfkuchař

Neděle, 03. prosinec 2017 Lenka Rutteová Skrblíkova kuchařka

Vaření kukuřice je někdy tvrdý oříšek. Zejména když se jedná o kukuřici, kterou jsme si přinesli z pole a o které ani nevíme, zda je krmná nebo lahůdková. Základem tedy je, abychom si zjistili, co vlastně jdeme vařit. Kukuřice lahůdková je měkčí a vaří se kratší dobu. Lze ji pořídit v každém větším obchodě, většinou mraženou. Kukuřice krmná je pro nás […] Celý článek »

2 tipy, jak uvařit fazole

Sobota, 02. prosinec 2017 Lenka Rutteová Skrblíkova kuchařka

Fazole jsou oblíbenou součástí stravy zejména na jih od nás. A je k tomu mnoho dobrých důvodů. Fazole totiž obsahují velké množství nutričně významných látek, díky kterým tělu dodáme spoustu bílkovin, vlákniny a také vitamínů. Jsou lidé, kteří mají s fazolemi, a celkově s luštěninami, trávící problémy. Ty však jdou minimalizovat vhodným vařením. Když chceme vařit fazole, je potřeba si to […] Celý článek »

Top 7: Nejlepší mixéry na smoothie (recenze zima 2017/2018)

Pátek, 01. prosinec 2017 Lenka Chládková Top 7

Mixér je jedním z nejdůležitějších kuchyňských pomocníků, jeho využití je při přípravě pokrmů poměrně dost široké. Na trhu existuje několik typů, tyčové nebo stolní mixéry, ruční šlehače a v poslední době stále oblíbenější mixéry na přípravu smoothie. Základním rozdílem mezi jednotlivými variantami je způsob, jakým se s nimi pracuje, a co s nimi lze připravit. V tomto díle seriálu se Skrblík zaměřil na […] Celý článek »