Letiště Catania (CTA)

Itálie Catania, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 17:43
IATA kód CTA

Letiště Catania (CTA) | © Cineberg Ug | Dreamstime.com

Doprava z letiště Catania

Nejlepší varianta: Autobus AMT

Nejjednodušeji se do centra Catanie dostanete s autobusem společnosti AMT Alibus. Autobusy jezdí každých 20 minut od 5:00 do půlnoci. Cesta trvá 25 minut a vyjde vás na 95 Kč€4. Jízdenky můžete zakoupit u řidiče v hotovosti či kartou.

Z letiště jezdí i další autobusové společnosti, které vás dovezou i na jiná místa (např. Palermo) po celé Sicílii. Podrobné informace naleznete na stránkách letiště.

Alternativní varianta: Autobus

Levnějši variantu představují autobusové linky č. 524č. 538. Zastávka “Via S. M. Goretti Campo sportivo” se však nenachází přímo u letiště, ale asi 400 metrů od budovy terminálu. Autobusy jezdí v intervalu 30 minut od 5:15 do 22:30, cesta trvá přibližně půl hodiny. Jízdenku za 23,80 Kč€1 zakoupíte v trafice na letišti. U řidiče zaplatíte 38 Kč€1.60.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici. Využít můžete taxi, která parkují před budovou letiště. Cesta do Catanie trvá asi 15 minut a vyjde vás na 595 Kč€25952 Kč€40.

Terminály letiště Catania

Letiště se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Catania

Na přestup si rezervujte alespoň 30 minut.

Spaní na letišti Catania

Co čekat

Letiště Catania je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je rušné pouze v letní sezóně. V noci zde bývá klid a ticho. Přečkat noc vám jistě pomůže i neomezená wifi síť. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

Prostory obou terminálů nejsou na spaní příliš uzpůsobeny. Všechna sedadla mají pevné opěrky. Přibalte si s sebou přikrývku nebo teplé oblečení, v noci zde bývá velmi chladno.

Služby na letišti Catania

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení.

Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, můžete čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Na letišti nalezneme pouze dvě kavárny a dvě restaurace. Kavárny otevírají v 5:30, zavírá se ve 21:30 až o půlnoci. Restaurace jsou otevřeny v době obědů a večeří. Ve veřejné části stojí prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou rozmístěny po celé ploše letiště. Směnárna Travelex se nachází v příletové hale, otevřeno je denně od 6:00 do 22:00.

Letištní salonky

VIP Lounge SAC funguje na terminále A mezi odletovými branami 4 a 5. Salonek je otevřen denně od 6:30 do 21:00 a vstupovat lze pomocí Priority Pass. K dispozici je wifi připojení, televizor, denní tisk a nabídka nápojů.

Casa Alitalia Lounge se nachází ve veřejné části terminálu A. Vstupovat lze za jednorázový poplatek ve výši 1 104 Kč$50 společně s platnou letenkou Alitalia. Otevírací doba je od 5:30 do 21:30. V salonku je k dispozici wifi připojení, televizor, denní tisk a nabídka nápojů.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Catania (CTA)

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.