Letiště Vídeň (VIE)

Rakousko Vídeň, Rakousko
Aktuální čas Aktuální čas: 15:14
IATA kód VIE

Letiště Vídeň (VIE) | © Valentin Armianu | Dreamstime.com

Doprava z letiště Vídeň

Nejlepší varianta: S-Bahn linka S7

Nejlepší volbou je městská vlaková linka S7 s cenou jízdenky 100 Kč€4.20. Dostanete se s ní přes stanice Rennweg a Wien-Mitte do přímého centra Vídně. Cesta do Wien-Mitte zabere 25 minut, spojení je poskytováno každých 15 až 20 minut.

Jízdenku lze koupit v nádražním automatu nebo přes webovou stránku oebb.at.

Spojení je poskytování v časovém rozmezí 5:00–24:00.

Alternativní varianta: Vlakem IC/Railjet na hlavní nádraží Wien-Hbf

Přímé vlakové spojení mezi letištěm a hlavním nádražím Wien Hbf je poskytováno každých 30 minut. Cesta trvá 16-18 minut a cena jízdenky je 100 Kč€4.20. Na nádraží je možné dále nastoupit na metro nebo další autobusová a tramvajová spojení.

Jízdenku je možné zakoupit na nádraží v automatu nebo na webové stránce oebb.at.

Noční pravidelná doprava poskytována není. Po odjezdu linky S7 nebo vlaků z hlavního nádraží je možné využít autobusy Vienna Airport Lines.

Uber z letiště Vídeň

Cena této služby je závislá na aktuální poptávce. Cesta z letiště na hlavní vídeňské nádraží se pohybuje mezi 667 Kč€28833 Kč€35

Terminály letiště Vídeň

Mezinárodní letiště Vídeň se rozkládá na třech patrech – podzemní, pozemní a první. První patro má celkem 3 terminály: Terminál 1, 1A a 3.

Všechny tyto terminály se týkají odjezdů.

Terminál 1 se nachází ve východní části, jsou zde odbavovací přepážky 151 až 199 a přístup k Terminálu 1A. V Terminálu 1 je přístup do hal B, C, D a tzv. Plazy. Plaza je centrální hala s přílety, spojením s halou G a také jídelním koutek, obchody a dalšími službami.

Terminál 1A je vybaven odbavovacími přepážkami 111 až 132.

Terminál 3 je umístěn v západní části s odbavovacími přepážkami 301 až 399. Zpřístupňuje průchod do hal F, G, B, C a D. Pouze z tohoto terminálu je možný průchod do hal F a G.

Podzemní patro umožňuje přístup k letištní dopravě, autobusovým zastávkám, taxi rankům a centru pro pronájem vozidel.

V pozemním patře je příletová hala společně s jídelním koutkem, informačním pultem a obchody.

Přestup na letišti Vídeň

Přestup na vídeňském letišti je rychlejší a snazší než na mnohých jiných letištích. Minimální přestupní doba 25 minut představuje jednu z nejrychlejších v Evropě.

Vzdálenost mezi příletovou a odletovou halou je krátká. Pokud máte časový prostor, můžete využít místní obchody a gastronomická zařízení.

Spaní na letišti Vídeň

Co čekat

Letiště Vídeň je otevřeno 24 hodin denně.

Mezinárodní lety probíhají terminálu 1 a 3, zatímco nízkonákladové aerolinky operují z terminálu 1A.

Terminály jsou navzájem dobře propojeny.

Na letišti si lze vybrat z řady restaurací, kaváren a barů, kdy mnoho z nich je otevřeno až do půlnoci.

Velkým benefitem letiště je bezdrátové a bezplatné připojení k internetu a prostory pro nabíjení elektronických zařízení.

Kde spát

Letiště nabízí dlouhé lavičky, které jsou vhodné pro odpočinek při přestupu na další let a prostory s odpočinkovými sedadly v prostorách odletů.

Na Terminálu 1 v odletové hale D jsou k odpočinku určena pohodlná sedadla. V odletové hale C a D jsou zmíněné dlouhé lavičky. V hale D je pro odpočinek přímo vyhrazena odpočinková zóna.

Na Terminálu 3 jsou v hale F a G pohodlné pohovky.

Přes noc může teplota na letišti lehce klesnout, pokud zde plánujete strávit nějakou tu noční hodinu, přibalte si s sebou něco teplejšího, ať už oblečení, deku nebo spacák.

Letiště je velmi vytížené, proto ruch neustává ani v noci, pro spánek a odpočinek bude jistější, pokud budete mít s sebou sbalena i sluchátka nebo špunty do uší.

Pokud máte mezi přestupy mnoho hodin a preferujete pohodlí hotelů, můžete využít hotel přímo na letišti nebo hotely v jeho blízkosti.

NH Vienna Airport Conference Center je hotel vzdálený 2 minuty chůzí od letiště směrem od příletové haly. Denní pokoje jsou dostupné od 9:00 do 19:00.

Moxy Vienna Airport, hotel ve vzdálenosti 6 minut chůzí. Na hotel lze pouze dojít pěšky, není zde poskytována doprava z letiště.

Euro/Life Hotel Airport Vienna. Tento hotel je dostupný pouze autem (7 minut) nebo je možné využít transfery z letiště, které fungují nepřetržitě.

Das Reinisch Hotel ve vzdálenosti 8 minut jízdy od letiště. Transfery z letiště poskytovány jsou.

Služby na letišti Vídeň

Wifi zdarma

Letiště nabízí pro všechny bezdrátové a bezplatné wifi připojení a to ve všech prostorách včetně restauračních zařízení.

V prostorách bran F a G jsou speciální prostory, které kromě zásuvek nabízejí využití podložek pro notebook.

V odletových branách B a C je možné využít zásuvky a USB porty pro nabíjení vašich elektronických zařízení.

Jídlo a pití

Terminály poskytují řadu restaurací a kaváren včetně potravinových řetězců BillaSpar. Oba dva obchody jsou otevřeny od pondělí do soboty se začátkem v 5:00. Billa zavírá ve 21:00, Spar ve 22:00. Obchod Billa je umístěn v Terminálu 1, Spar  v příletové hale.

Řada zařízení je otevřena veřejnosti, zatímco další restaurace a kavárny jsou již pouze pro cestující.

Z rychlého občerstvení je možné využít McDonald’s společně s McCafé, Burger King, Pinki HotdogBig Daddy.

McDonald’s i McCafé se nachází v příletové hale a funguje nonstop.

Burger King leží na Terminálu 1 a jeho otevírací doba je od pondělí do soboty od 7:00 do 22:00.

Pinki Hotdog je umístěn v příletové hale s možností občerstvení od pondělí do soboty mezi 10:00 a 18:00.

Big Daddy má na letišti zástupce na dvou místech – brány C a G s dostupností pouze pro pasažéry od pondělí do soboty.

Z kaváren si cestující a veřejnost mohou vybrat širokou škálu jako je Aïda, Air Café,Café Admiral, Café Franzl, Café Wien, Café+Co Bar, Johann Strauss a Starbucks. Všechny tyto kavárny jsou otevřeny od pondělí do soboty v časovém rozmezí 5:00 až 7:00, z čehož pouze Café+Co Bar funguje po celých 24 hodin.

Předodletovou dobu si lze zpříjemnit i v barech jako jsou Beer & Snacks, Bierbar-Oida!, Do & Co Bar, Henry, Jamie Oliver´s Bar, Johann’s Biereck, Sky Wine LoungeTrib’s. Bary jsou kromě neděle otevřeny každý den od 5:00.

V příletové hale je dostupné pekařství Anker, kde je možné si zakoupit nejen pekařské výrobky od pondělí do soboty od 5:00 až do půlnoci.

Další pekařství je dostupné na Terminálu 3 a hala D. Brezel Meister má otevřeno každý den mimo neděli od 5:00 do 22:00.

Brezelkönig je obchod dostupný již pouze cestujícím v hale F od pondělí do soboty od 5:00 do 22:00.

Daily Roast, Dean & David, Demel, Juice Factory, Juicy & The Bowl, Kulinariat, Leberkas-Pepi jsou další místa, kam se zajít občerstvit.

Caffè Ritazza je italská restaurace s posezením dostupná širé veřejnosti v příletové hale od pondělí do soboty již od 5:00 do půlnoci.

Jamie’s Italian nabízí další italskou možnost stravování. Ta je ale dostupná pouze cestujícím v odletové hale F do 22:00 mimo neděli.

Úschovna zavazadel

Letiště poskytuje celkem dvě zavazadlová centra, tzv. „Baggage Service Center“. Tato centra se nacházejí v odbavovacích halách na terminálech 1 a 3 a fungují nepřetržitě.

Zavazadla si zde lze uschovat po maximální dobu 6 měsíců.

Poplatek za každé zavazadlo činí 95 Kč€4 za jeden kus a za jeden kalendářní den. Nadměrná zavazadla jsou zpoplatněna 190 Kč€8 za jeden kus/jeden kalendářní den.

V prostorách úschovny lze využít také bezpečnostní schránky. Jejich poplatek je 143 Kč€6 za kus a kalendářní den.

Směnárny a bankomaty

Letiště disponuje 10 směnárnami. Devět z nich poskytuje společnost Interchange, další zastoupení má banka Raiffeisenbank.

V příletové hale jsou umístěny 3, jedna je zastoupena na Terminálu 2 a 3, dále v hale D, F a G. Směnárna banky Raiffeisenbank je k využití v tzv. Office Parku 1.

Bankomaty (ATM) společnosti Interchange lze nalézt na všech terminálech, příletové hale, parkovišti, v odletových branách C, D, F, G a i v Plaze.

Letištní salonky

Cestující s letenkami business nebo first class různých aerolinek a vlastníci kreditních a členských karet využívají letištní salonky bezplatně. Jiní cestující nehledě na leteckou společnost mohou salonky též využít a to za poplatek 786 Kč€33.

JET Lounge

JET Lounge využívají pasažéři cestující v Schengenském prostoru. Salonek je umístěn u odletových bran B a C.  K dispozici je každý den mezi 5:00 a 21:00.

AIR Lounge

AIR Lounge je určen pasažérům cestující mimo Schengenský prostor a nachází se u odletové brány D. K dispozici je denně od 5:00 až do půlnoci.

SKY Lounge

Salonek je vyhrazen cestujícím v Schengenském prostoru z Terminálu 3 a odletových bran F a G. Pasažéři jeho služby využívají každý den od 5:00 do 22:30.

SKY Lounge

Salonek nacházející se taktéž na Terminálu 3, ale u brány G, je využíván cestujícím pro destinace mimo Schengenský prostor. Otevřen je denně mezi 5:00 a 22:30.

Salonky Austrian/Star Alliance

Na Terminálu 3, když pasažeři projdou centrální bezpečnostní kontrolou, mohou využít Business Lounge, Senator Lounge a HON Circle Lounge.

Sprchy

Sprchy jsou na letišti dostupné v saloncích SKY Lounge a JET Lounge.

Akční letenky na Letiště Vídeň (VIE)

Další letiště v zemi Rakousko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.