Letiště Cagliari (CAG)

Itálie Cagliari, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 20:14
IATA kód CAG

Letiště Cagliari (CAG) | © Molotok007 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Cagliari

Nejlepší varianta: autobus

Nejlevnější variantou dopravy do centra Cagliari je autobus. U letiště jsou hned dvě autobusové zastávky, jedna před příletovou halou a druhá před halou odletovou.

Od příletové haly jezdí spoje od 8:40 do 23:30, z oblasti odletů pak od 5:20 do 22:30. Autobusy jezdí většinou s rozestupem 30 minut.

Lístky se dají koupit před nástupem v novinovém stánku u příletové haly a v MacDonald’s u odletové haly.

Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 15,95 Kč€0.67.

Alternativní varianta: vlak a taxi

Vlaková stanice se nachází přibližně 10 minut chůze od příletové haly. Vlaky jezdí od 5:00 do 21:00, odjezdy jsou přibližně každých 20 minut a cesta do centra Cagliari trvá 7 minut. Cena za jednosměrné jízdné činí 31 Kč€1.3.

Z této stanice dojedete nejen do Cagliari, ale také do vzdálenějších měst, pro informace o spojích navštivte stránky dopravce Trenitalia.

V případě, že se potřebujete dopravit v nočních hodinách, bude nutné využít taxi. Stanoviště taxi služby se nachází před letištní halou, funguje 24 hodin denně. Cena je ale výrazně vyšší. Cesta do centra Cagliari vyjde v denních hodinách na 357 Kč€15476 Kč€20, v noci jsou účtovány příplatky.

V případě, že si chcete zapůjčit auto, vydejte se do nové budovy vedle terminálu, kde jsou kanceláře autopůjčoven.

Uber z letiště

Uber na Sardinii nepůsobí.

Terminály letiště Cagliari

Letištní hala má tři podlaží. V přízemí je umístěna příletová hala, 1. patro je určeno pro odlety. V nejvyšším podlaží jsou kanceláře leteckých společností, restaurace a terasa.

Pro odbavení cestujících je k dispozici celkem 42 odbavovacích přepážek.

Přestup na letišti Cagliari

Letiště má pouze jeden terminál, přestup nezabere mnoho času.

Spaní na letišti Cagliari

Co čekat

Jedná se o středně velké letiště s nonstop provozem. Především v letních měsících může být rušnější. Prostředí je příjemné a poměrně moderní.

Pro zpříjemnění doby před odletem můžete využít několik obchodů s lokálními produkty, restauraci, bary. Dle dostupných informací není k dispozici duty free shop.

V případě potíží je možno využít službu první pomoci.

Služba balení zavazadel je v 1.patře, v blízkosti odbavovacích přepážek. Cena za zabalení jednoho zavazadla je 190 Kč€8.

Letiště nabízí veškeré standardní služby, které mohou být potřeba. Přehled vybavení a služeb naleznete na stránkách letiště Cagliari.

Kde spát

Nocování v rámci letištní haly není zakázáno, personál Vás však může vyzvat k předložení palubního lístku nebo letenky. Cestovatelé hodnotí sedadla jako nevhodná pro přespání, jsou vybavena opěrkami. Letiště je v nočních hodinách klidné.

Pro nerušený spánek lze využít ubytování v Cagliari, nabídku naleznete na Booking.com.

Služby na letišti Cagliari

Wifi zdarma

Wifi pod názvem Wifi Cagliari Airport není nijak omezená a je zdarma.

Jídlo a pití

Obchody jsou rozmístěné ve veřejné části i v prostoru za odbavením, otevírací doba jednotlivých prodejen se liší. První obchody otevírají v 7:00 a poslední zavírají 23:30.

K občerstvení můžete využít některou z restaurací nebo barů, rychlou svačinu obstaráte například v pizzerii Rossosapore.

Úschovna zavazadel

Skříňky pro úschovu zavazadel k dispozici nejsou, ale je možné kufr nechat v úschovně. Cenu za uschování stránky letiště bohužel neuvádí.

Směnárny a bankomaty

V prostorách letištní haly je k dispozici směnárna, banka i bankomaty.

Letištní salonky

Salonek Prima Vista Lounge By Aviapartner je v neveřejném prostoru odletové haly (1.patro). Otevírací doba je od 6:00 do 22:30.

Pokud je volná kapacita, dá se zaplatit až při vstupu, cena činí 357 Kč€15. Vstup je možný i v rámci věrnostního programu Priorotty Pass.

Sprchy

Sprchy v areálu letiště nejsou.

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.