Letiště Milán Malpensa (MXP)

Itálie Milán, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 19:22
IATA kód MXP

Letiště Milán Malpensa (MXP) | © Rostislav Glinsky - Dreamstime.com

Doprava z letiště Milán Malpensa

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychleji se do centra Milána dostanete vlakovými spoji Malpensa Express. Zastávka se nachází před oběma terminály. Vlaky jezdí v intervalu 15-30 minut od 5:20 do 0:20. Cesta trvá přibližně 40 minut, jízdenka stojí 309 Kč€13. Detailní jízdní řád a zakoupení jízdenek je dostupné zde.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější variantu představují autobusy, které vás dovezou k milánskému hlavnímu nádraží. Jízda trvá necelou hodinu a zaplatíte za ní 190 Kč€8. Jízdenky zakoupíte u řidiče, ve stánku v příletové hale nebo online na stránkách jednotlivých dopravců (Terravision, Malpensa Bus ExpressMalpensa Shuttle).

Uber z letiště

Cesta se službou Uber vás vyjde na 3 404 Kč€143.

Terminály letiště Milán Malpensa

Letiště se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Milán Malpensa

Většina přestupů se realizuje v rámci terminálu 1. Minimální čas pro přestup je stanoven na 50 minut.

Pokud vás čeká změna terminálu, ponechte si rezervu alespoň 120 minut. Terminály spojuje kyvadlová doprava, která funguje zdarma 24 hodin denně. Od 5:00 do 23:00 jezdí spoje v intervalu 7 minut, v nočních hodinách pak jednou za půl hodiny.

Spaní na letišti Milán Malpensa

Co čekat

Největší milánské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Přes den je letiště vytížené a rušné, v noci však bývá obvykle klidné. Přečkat noc vám zajisté pomůže bezplatná wifi síť a některé podniky a služby, které fungují nonstop. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém, chová se vlídně a tolerantně.

Kde spát

Většinu spících cestujících potkáte na terminále 2, jelikož je určen pro low-cost dopravce. Terminál 1 však nabízí více zákoutí, kde je ticho a klid, např. na 3. patře u restauračních zařízení nebo u odletových bran A50-54. Sedadla jsou zde v dostatečném množství, ale většina má pevné opěrky na ruce.

Na terminále 1 fungují dvě místa, kde můžete za poplatek přespat. Sleep Pods naleznete ve 2. patře v odletové hale. Cena 214 Kč€9 platí za 1 hodinu. Hotel Sheraton Milan Malpensa Airport nabízí rezervaci pokojů od 5 hodin a výše.

Služby na letišti Milán Malpensa

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “MALPENSA FREE WI-FI”.

Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, můžete čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Na letišti si můžete vybírat z mnoha restaurací, fast foodů, bister či kaváren. Funguje zde např. Juice Bar, McDonald’s, Pizza Chef nebo také Sky Lounge Bar. Jediný podnik, který má otevřeno nonstop je Briciole Bar. Naleznete jej na terminále 1 ve 2. patře.

Ve veřejné části terminálu 1 se nachází supermarket Carrefour Express. Otevřeno je denně od 8:00 do 20:30. Na obou terminálech jsou umístěny prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel naleznete na přízemí terminálu 1 v příletové části B. Otevírací doba je od 6:00 do 22:00. Za denní úschovu zaplatíte 119 Kč€5.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny na obou terminálech. Pobočky směnárny Forex fungují rovněž na obou terminálech. Provozní doba je uzpůsobena letovému řádu.

Letištní salonky

Všechny letištní salonky se nacházejí na terminálu 1.

Casa Alitalia Lounge je otevřen od prvního do posledního letu společnosti Alitalia. Vstup je za poplatek ve výši 1 104 Kč$50

Club S.E.A. Sala Montale má otevírací dobu od 6:00 do 22:00. Vstupné je nastaveno na 928 Kč€39.

Sala Monteverdi je otevřen od 6:00 do 21:30. Vstupovat lze pomocí Priority Pass nebo za jednorázový poplatek 833 Kč€35.

Sala Pergolesi má otevírací dobu od 6:00 do 22:00. Vstup je umožněn na základě Priority Pass nebo po zaplacení 833 Kč€35.

Pro cestující business třídou fungují na terminále 1 salonky Emirates LoungeLufthansa Business Lounge.

Sprchy

Sprchy se nacházejí pouze v letištních saloncích (viz výše).

Akční letenky na Letiště Milán Malpensa (MXP)

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.