Letiště Boloňa (BLQ)

Itálie Boloňa, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 03:40
IATA kód BLQ

Letiště Boloňa (BLQ) | © Alessandro Canova - Dreamstime.com

Doprava z letiště Boloňa

Nejlepší varianta: Autobus

Z letiště vás do centra Boloni sveze autobusová linka Aerobus-BLQ. Cesta trvá přibližně 20 minut a vyjde vás na 143 Kč€6. Autobusy vyjíždějí každých 11 minut mezi 5:30 až 0:15. Jízdenku zakoupíte v automatech na letišti nebo online na aerobus.bo.it, kde také naleznete podrobný jízdní řád.

Alternativní varianta: Kombinace autobusů 54 a 81/91

Další možností je využít kombinaci autobusových linek č. 5481/91. Pozor, linky nejezdí v neděli a o svátcích. Na letišti nastoupíte na autobus č. 54,  na zastávce Birra pak přestoupíte na linku 81 nebo 91, která vás zaveze až do centra města. Jízdenku zakoupíte u řidiče nebo v prodejně Carrefour na letišti a vyjde vás na 36 Kč€1.50.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou začínající na 595 Kč€25.

Terminály letiště Boloňa

Letiště Boloňa je tvořeno jedním terminálem, který obsluhuje vnitrostátní i mezinárodní lety. Celkem se zde nachází 24 odletových bran. Kromě nízkonákladových dopravců slouží letiště také dopravcům jako je Alitalia a Neos nebo charterovým společnostem – Blu-express a Ural Airlines.

Přestup na letišti Boloňa

Jelikož se jedná o menší letiště, není na přestup potřeba příliš času. Pro vnitrostátní lety počítejte s 30 minutami, pro mezinárodní lety by vám mělo stačit 45 minut.

Spaní na letišti Boloňa

Co čekat

Letiště Boloňa je menší letiště s nonstop otevírací dobou. V noci bývá letiště spíše klidné. Zdejší personál je k nocujícím pasažérům vstřícný.

Kde spát

Mezi nejlepší místa k přespání patří pohovky, které naleznete u obchodu Victoria’s Secret a ve výklenku naproti obchodu Piquardro. V minulosti bylo na letišti více pohodlných pohovek a křesel, nedávno však byly nahrazeny kovovými lavičkami s opěrkami na ruce. Doporučujeme masku na spaní, i v noci zde svítí ostrá světla.

Služby na letišti Boloňa

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma na šest hodin. Připojte se k síti “BOLOGNA AIRPORT FREE WI-FI”, nutná je však registrace. Připomínáme, že letiště se nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Na letišti funguje celkem 12 podniků nabízející občerstvení a čerstvou kávu. Jediným místem, které je otevřeno nonstop, je Puro Gusto. Tento snack bar se nachází v přízemí u vstupu na terminál.

V přízemí příletové haly naleznete také supermarket – Carrefour Express. Otevřeno má denně od 7 do půlnoci.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel naleznete na prvním poschodí naproti letištnímu salonku. Je otevřená 24 hodin denně, cena za úschovu činí 143 Kč€6286 Kč€12 dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank se nachází v přízemí. Směnárnu Travelex naleznete na třech místech – v příletové hale (otevírací doba 9:00-22:00), u odletů v 1. patře (otevírací doba 8:30-17:00) a u odletů poblíž brány č. 15 (otevírací doba 5:30-19:00).

Letištní salonky

Na letišti naleznete jeden salonek – Marconi Business Lounge. Je ve veřejné části letiště na prvním poschodí. Salonek je otevřen denně od 5 do 23:30. Vstupovat lze pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 690 Kč€29 za osobu.

Marconi Business Lounge je vybaven klimatizací, wifi připojením, TV a faxem. K dispozici jsou alkoholické a nealkoholické nápoje, denní tisk a časopisy a menší občerstvení.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Boloňa (BLQ)

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.