Norwegian | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Norsko
IATA kód aerolinky DY
ICAO kód aerolinky NAX

Norwegian | © Theataraxia | Dreamstime.com

Letenky Norwegian

Norwegian Air Shuttle byla založena roku 1993 v Norsku. Hlavní základna se nachází na letišti v Oslu.

Společnost létá do 149 destinací v 39 zemích světa. Nejčastěji se jedná o spoje v rámci Evropy, ale létá i do Severní a Jižní Ameriky a do Thajska. Tento nízkonákladový dopravce patří mezi tři největší low-cost evropské společnosti, ale ceny letenek jsou spíše vyšší. V žebříčku 200 nejlevnějších aerolinií světa se umístil až na 103. místě.

Agentura Skytrax řadí Norwegian mezi tříhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily je 5,7 let (údaj z dubna 2020).

Norwegian Praha

Z Prahy provozuje společnost přímé lety do Kodaně (6× týdně), Osla (7× týdně) a Stockholmu (5× týdně).

Z okolních zemí létá na letiště do Vídně, Berlína, MnichovaKrakova.

Tip: pokud je vám mezi 12-25 lety, zadejte při koupi letenek v rámci Skandinávie slevový kód “UNDER26”. Získáte často i o 50 % nižší cenu jednosměrných letenek.

Norwegian check-in 2024

On-line check-in

Odbavení můžete absolvovat v pohodlí domova přímo na stránkách dopravce. Potřebujete znát rezervační kód a jméno pasažéra. Online check-in je k dispozici 24 hodin před plánovaným odletem.

Odbavit se také můžete pomocí mobilní aplikace Norwegian Travel Assistant nebo přes SMS. Pokud jste při rezervaci zadali telefonní číslo, přijde vám 2 hodiny před odletem zpráva s odkazem na odbavení.

Během procesu odbavení si můžete vybrat místo zdarma. Neplatí to pouze pro cestující v nejlevnějším tarifu Low Fare. Cena za rezervaci místa začíná na 214 Kč€9 za let v rámci Evropy. Pro dálkové lety jsou ceny nastaveny od 833 Kč€35.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti je zdarma. Přepážky se otevírají zpravidla 2-3 hodiny před odletem. Na vybraných letištích lze check-in absolvovat v samoodbavovacích kioscích.

Zavazadla Norwegian 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Každý cestující s Norwegian má nárok na jeden menší osobní předmět o maximálních rozměrech 38 × 30 × 20 cm. Cestující tarifu Low Fare+ a výše mají nárok i na klasické příruční zavazadlo.

Dokoupení příručního zavazadla se pohybuje mezi 167 Kč€7333 Kč€14 při platbě online s předstihem. Na letišti jsou ceny až dvojnásobné.

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Low Fare 0 0 kg
Low Fare+ 1 55 × 40 × 23 cm 10 kg

Odbavené zavazadlo

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Cestující v nejlevnějším tarifu Low Fare nemají v ceně letenky zahrnuto odbavené zavazadlo. Dokoupení online začíná na částce 238 Kč€10 v jeden směr. Vždy zavazadlo kupujte online, na letišti jsou ceny vyšší.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Low Fare 0 0 kg
Low Fare+ 1 23 kg

Norwegian kontakt

Aerolinky můžete kontaktovat na tel. čísle +47 2149 00 15. Linka je dostupná v pracovní dny od 8:00 do 17:00.

Nonstop kontakt představuje chatbot na stránkách dopravce. Stačí pouze kliknout na kulatou ikonu umístěnou vpravo dole. Spojit se s Norwegian můžete také v aplikaci Messenger.

Norwegian kompenzace za zpožděný let

Jestliže měl váš let zpoždění nebo byl úplně zrušen, pravděpodobně máte nárok na kompenzaci. Doporučujeme vyplnit formulář na stránkách dopravce, je vždy výhodnější o svůj nárok zkusit požádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma. Důležité je formulář správně vyplnit. K tomu vám pomůže náš článek s návodem, jak žádat o kompenzace.

Recenze Norwegian 2024

Absolvovali jste let s dopravcem Norwegian? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Norwegian

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.