Letiště Bari (BRI) | odlety, přílety, doprava

📌 Bari, Itálie🕐 aktuální čas 05:12✈️ IATA kód BRI
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Bari Palese, neboli Letiště Karola Wojtyly, se nachází přibližně 8 km od centra Bari.
 • Přímé lety z Prahy zajišťují nízkonákladové společnosti RyanairWizz Air.
 • Jedná se o hlavní letiště italské provincie Apulia, která je významná pro svá přímořská letoviska.

Letiště Bari (BRI) | © Tupungato | Dreamstime.com

Doprava z letiště Bari

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychleji se do centra Bari dostanete vlakem. Stanice je s letištěm propojena pomocí podzemního chodníku. Jízdenky zakoupíte online nebo v automatech před vstupem na stanici. Jednosměrná jízdenka stojí 133 Kč5 €.

Frekvence spojů je jednou za 30 minut. Vlaky jezdí mezi 5:00 až 23:30. Cesta do Bari trvá přibližně 20 minut.

  Alternativní varianta: Autobus

  Levnější variantu nabízejí autobusy společnosti AMTAB. Linka č. 16 spojuje letiště s centrem města za 45 minut. Autobusy jezdí každých 40 až 60 minut mezi 5:00 až 21:30.

  Jízdenky zakoupíte na letišti v prodejně knih, vyjde vás na 27 Kč1 €. Lístek lze dráž zakoupit i u řidiče, stojí 40 Kč1.50 €.

  Uber z letiště

  Služba Uber není v Bari dostupná. Využít můžete vozů taxi. Cena za jízdu do Bari začíná na 400 Kč15 €.

  Terminály letiště Bari

  Letiště Bari má koncepci jednoho terminálu, který se skládá ze dvou pater. Své spoje zde provozují následující dopravci: Alitalia, easyJet, Eurowings, Ryanair, Volotea či Wizz Air.

  Přestup na letišti Bari

  Terminál letiště je malý a velmi přehledně uskupený. V případě přestupu by vám mělo stačit 40 minut.

  Spaní na letišti Bari

  Co čekat

  Letiště Bari má otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, kde však i v noci bývá hluk. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý, chová se k nim přátelsky a ohleduplně.

  Kde spát

  Mezi nejlepší místa k přespání patří prostory horního patra, kde bývá v noci klid a málo lidí. Na letišti jsou ve většině případů nepohodlná sedadla s pevnými opěrkami. Připravte se také na to, že celou noc svítí jasně světla.

  Služby na letišti Bari

  Wifi zdarma

  Wifi je zde zdarma a bez omezení. Po připojení do sítě “AdP_FreeWifi” se musíte přihlásit na svůj email nebo účet na sociální síti.

  Letiště se nachází v zemi Evropské unie, data ze svého mobilního tarifu můžete čerpat za stejných podmínek jako v České republice.

  Jídlo a pití

  Na letišti funguje celkem deset podniků nabízejících občerstvení a nápoje. Nalezneme zde např. Briciole Ristorazione, Peroni Bar Chiosco nebo Hamburgeria Ristorazione. Žádný z podniků nemá nonstop otevírací dobu, ta se řídí dle letového řádu.

  Úschovna zavazadel

  Není k dispozici.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty se nachází v příletové i odletové hale. Směnárna Best & Fast Change nabízí své služby denně mezi 7:00 až 22:00. Naleznete ji v příletové hale.

  Letištní salonky

   Sala VIP funguje v odletové hale hned za bezpečnostní kontrolou. Otevřeno je denně mezi 4:30 až 23:00. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 666 Kč25 €.

   Salonek je klimatizovaný a svým hostům nabízí nealkoholické nápoje a denní tisk. K dispozici je televizor a wifi připojení.

   Sprchy

   Nejsou k dispozici.​

   Akční letenky na letiště Letiště Bari (BRI)

   Další letiště v zemi Itálie

   Komentáře