Letiště Bari (BRI)

Itálie Bari, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 23:15
IATA kód BRI

Letiště Bari (BRI) | © Tupungato | Dreamstime.com

Doprava z letiště Bari

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychleji se do centra Bari dostanete vlakem. Stanice je s letištěm propojena pomocí podzemního chodníku. Jízdenky zakoupíte online nebo v automatech před vstupem na stanici. Jednosměrná jízdenka stojí 119 Kč€5.

Frekvence spojů je jednou za 30 minut. Vlaky jezdí mezi 5:00 až 23:30. Cesta do Bari trvá přibližně 20 minut.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější variantu nabízejí autobusy společnosti AMTAB. Linka č. 16 spojuje letiště s centrem města za 45 minut. Autobusy jezdí každých 40 až 60 minut mezi 5:00 až 21:30.

Jízdenky zakoupíte na letišti v prodejně knih, vyjde vás na 23,80 Kč€1. Lístek lze dráž zakoupit i u řidiče, stojí 36 Kč€1.50.

Uber z letiště

Služba Uber není v Bari dostupná. Využít můžete vozů taxi. Cena za jízdu do Bari začíná na 357 Kč€15.

Terminály letiště Bari

Letiště Bari má koncepci jednoho terminálu, který se skládá ze dvou pater. Své spoje zde provozují následující dopravci: Alitalia, easyJet, Eurowings, Ryanair, Volotea či Wizz Air.

Přestup na letišti Bari

Terminál letiště je malý a velmi přehledně uskupený. V případě přestupu by vám mělo stačit 40 minut.

Spaní na letišti Bari

Co čekat

Letiště Bari má otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, kde však i v noci bývá hluk. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý, chová se k nim přátelsky a ohleduplně.

Kde spát

Mezi nejlepší místa k přespání patří prostory horního patra, kde bývá v noci klid a málo lidí. Na letišti jsou ve většině případů nepohodlná sedadla s pevnými opěrkami. Připravte se také na to, že celou noc svítí jasně světla.

Služby na letišti Bari

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Po připojení do sítě “AdP_FreeWifi” se musíte přihlásit na svůj email nebo účet na sociální síti.

Letiště se nachází v zemi Evropské unie, data ze svého mobilního tarifu můžete čerpat za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Na letišti funguje celkem deset podniků nabízejících občerstvení a nápoje. Nalezneme zde např. Briciole Ristorazione, Peroni Bar Chiosco nebo Hamburgeria Ristorazione. Žádný z podniků nemá nonstop otevírací dobu, ta se řídí dle letového řádu.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty se nachází v příletové i odletové hale. Směnárna Best & Fast Change nabízí své služby denně mezi 7:00 až 22:00. Naleznete ji v příletové hale.

Letištní salonky

Sala VIP funguje v odletové hale hned za bezpečnostní kontrolou. Otevřeno je denně mezi 4:30 až 23:00. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 595 Kč€25.

Salonek je klimatizovaný a svým hostům nabízí nealkoholické nápoje a denní tisk. K dispozici je televizor a wifi připojení.

Sprchy

Nejsou k dispozici.​

Akční letenky na Letiště Bari (BRI)

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.