Letiště Milán Linate (LIN)

Itálie Milán, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 22:42
IATA kód LIN

Letiště Milán Linate (LIN) | © Brasilnut | Dreamstime.com

Doprava z letiště Milán Linate

Nejlepší varianta: Autobus

Mezi 6:30 až 23:30 je letiště s centrem města spojeno autobusovou linkou Air Bus. Spoje vyjíždějí každých 30 minut a cesta trvá přibližně 25 minut. Jízdenka stojí 119 Kč€5, zakoupit lze online nebo u řidiče. Linka končí na hlavním nádraží. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Alternativní varianta: MHD

Levnější variantou je městský autobus č. 73, který vás doveze až ke stanici metra Duomo. Provozní doba je od 5:30 do 1:00, intervaly se pohybují kolem 10-20 minut. Cesta zabere hodinu a vyjde vás na 36 Kč€1.50. Jízdenku můžete zakoupit v trafice či v automatu, který se nachází před příletovou halou.

Uber z letiště

Cesta se službou Uber začíná na ceně 738 Kč€31.

Terminály letiště Milán Linate

Milánské letiště je tvořeno jedním terminálem, kde operuje celkem 12 dopravců, např. Alitalia, British Airways, easyJet, KLM či Lufthansa.

Přestup na letišti Milán Linate

Minimální čas pro přestup je stanoven na 60 minut.

Spaní na letišti Milán Linate

Co čekat

Středně velké milánské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o rušné místo, které bývá v dopravní špičce značně přeplněno. Přečkat noc vám zajisté pomůže bezplatná wifi síť. Letištní personál je k nocujícím pasažérům tolerantní.

Kde spát

Prostory terminálu nejsou k přespání příliš uzpůsobeny. Většina kovových sedadel má pevné opěrky. Jediné polstrované lavice se nacházejí poblíž autopůjčoven.

Světla jsou v noci ztlumená. Cestující si však stěžují na chlad, přibalte si proto teplé oblečení či přikrývku.

Služby na letišti Milán Linate

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, můžete čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Nabídka restauračních zařízení není příliš široká. Naleznete zde Aroma Café, Asia, Bagel Factory, Gran Caffe, illy, McDonald’s, Michelangelo Restaurant a také Pizza Chef. Žádný z podniků nemá nonstop otevírací dobu, otevírá se nejdříve v 5:00 a zavírá nejpozději ve 23:30.

Na letišti funguje supermarket Carrefour. Nachází se ve veřejné části letiště a otevřeno má denně mezi 6:00 až 21:00.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel naleznete v přízemí příletové haly, otevřeno je od 6:00 do 21:30. Cena za denní úschovu činí 83 Kč€3.50.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny v přízemí a 1. patře. Směnárna Forex má na letišti tři pobočky: v přízemí příletové haly, v 1. patře u odbavení a v odletové hale. Otevřeno je od 8:00 do 22:00.

Letištní salonky

Casa Alitalia Lounge má na letišti dvě pobočky: v přízemí a v 1. patře. Obě naleznete za bezpečnostní kontrolou. Otevřeno je denně od 5:30 do 22:00 a vstupné činí 1 104 Kč$50. V salonku je wifi připojení, televizor a telefon. Pro hosty je připravena nabídka nápojů a denní tisk.

Club S.E.A. Sala Leonardo se nachází u Duty Free obchodů. Otevírací doba je od 6:00 do 21:30, o víkendech se zavírá už ve 21:00. Vstup je umožněn držitelům Priority Pass nebo za poplatek ve výši 833 Kč€35. Salonek je vybaven wifi připojením, telefonem a televizorem. Součástí je denní tisk a nabídka nápojů.

Club S.E.A. Sala Piranesi je umístěn ve veřejné části letiště u odbavovacích pultů Alitalia. Otevřeno je od 6:00 do 21:30, o víkendech se zavírá ve 21:00. Vstupovat lze na základě Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 881 Kč€37. V salonku je wifi připojení a televizor. Pro hosty jsou připraveny nápoje a denní tisk.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.