Lauda | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Rakousko
IATA kód aerolinky OE
ICAO kód aerolinky LDM

Lauda | © Mike Fuchslocher | Dreamstime.com

Letenky Lauda

Letecká společnost Lauda byla založena v Rakousku roku 2004 jako Amira Air. Od roku 2018 jsou aerolinky známy jako Lauda. Hlavní základny se nachází v Düsseldorfu, Stuttgartu a v Palma de Mallorca. Největší základna ve Vídni byla zrušena.

Nízkonákladová společnost Lauda létá do 102 destinací ve 31 státech světa. Nejčastěji se jedná o spoje do dovolenkových destinací v jižní a jihovýchodní Evropě.

Průměrné stáří flotily dosahuje 13,2 let (údaj z června 2020).

Lauda Praha

Lauda do Prahy nelétá.

Z okolních zemí lze využít letiště v Krakově, Drážďanech, Norimberku či v Mnichově, případně základny ve StuttgartuDüsseldorfu.

Lauda check-in 2024

On-line check-in

Odbavení můžete absolvovat z pohodlí domova prostřednictvím formuláře na stránkách dopravce nebo pomocí mobilní aplikace. Je potřeba znát rezervační kód a emailovou adresu.

Online check-in je dostupný 48 hodin před plánovaným odletem. Pokud jste si rezervovali sedadlo, můžete se odbavit až 60 dní předem.

Výběr sedadla je vždy za poplatek. Ceny jsou nastaveny od 71 Kč€3 do 667 Kč€28.

Odbavení u přepážky

Klasické letištní odbavení je zpoplatněno částkou 1 309 Kč€55.

Zavazadla Lauda 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Každý cestující s aerolinkami Lauda má nárok pouze na jednu menší osobní tašku, která se musí vejít pod sedadlo před vámi.

Lauda umožňuje dokoupení tzv. Priority boardingu, kdy budete nastupovat do letadla mezi prvními a k osobní tašce si můžete přibalit klasické příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze 10 kg. Cena začíná na částce 143 Kč€6.

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 40 x 25 x 20 cm 5 kg

Odbavené zavazadlo

Odbavené zavazadlo je vždy za poplatek. Dokoupit lze zavazadlo o hmotnosti 10 kg či 20 kg. Zavazadla dokupujte vždy online, ceny na letišti jsou mnohem vyšší.

Cestovní třída Váhový limit Cena
Všechny 10 kg 238 Kč€10
Všechny 20 kg 595 Kč€25

Lauda kontakt

Leteckou společnost Lauda můžete kontaktovat prostřednictvím online chatu. V pracovní dny je k dispozici od 6:00 do 21:00, v sobotu od 8:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 18:00.

Vyřešit požadavek můžete i na tel. lince +44 871 500 5050. Kontakt je možný pouze v anglickém jazyce a to denně od 10:00 do 18:00.

Využít lze i aplikaci Messenger.

Lauda kompenzace za zpožděný let

Pokud váš let měl zpoždění nebo byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Před vyplněním formuláře na stránkách dopravce si pečlivě prostudujte náš článek s návodem, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější o svůj nárok požádat.

Recenze Lauda 2024

Letěli jste se společností Lauda? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Lauda

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.