Letiště Řím Fiumicino (FCO)

Itálie Řím, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 19:43
IATA kód FCO

Letiště Řím Fiumicino (FCO) | © Tupungato | Dreamstime.com

Doprava z letiště Řím Fiumicino

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychleji se do centra Říma přepravíte vlakem. Nádraží se nachází v docházkové vzdálenosti od budovy letiště, vše je přehledně vyznačeno. Využít lze dvou spojů:

Jízdenky zakoupíte online, v automatu nebo u přepážky na stanici.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější způsob dopravy představují mnohé autobusové společnosti. Zastávky se nacházejí po pravé straně před budovou T3. Jízdní doba se pohybuje od 45 do 65 minut dle intenzity provozu.

Uber z letiště

Uber vás z letiště dopraví do centra Říma za cenu od 1 190 Kč€50.

Terminály letiště Řím Fiumicino

Letiště Fiumicino se skládá ze dvou terminálů, kde operuje přes sto dopravců.

Přestup na letišti Řím Fiumicino

Oba terminály se nacházejí ve stejné budově, přestup mezi nimi je zvládnutelný pěšky. Minimální čas pro přestup je stanoven na 45 minut.

Spaní na letišti Řím Fiumicino

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké letiště, které bývá často rušné i v pozdních nočních hodinách. Některé podniky a služby zůstávají otevřeny i v noci. Na obou terminálech je k dispozici neomezená wifi síť. Letištní personál je na nocující pasažéry zvyklý, většina se chová ohleduplně.

Kde spát

Veřejná část letiště nabízí sedadla s pevnými opěrkami na ruce, avšak pouze v omezeném počtu. Pravděpodobně budete muset přespat na zemi. Prostory za bezpečnostní kontrolou jsou k nocování přívětivější. Několik odpočinkových zón je vybaveno pohovkami a křesly, např. gate B9 a B11 (T1) a gate D1, E12 a E52 (T3). Přespat lze také v uzavřených podnicích.

Přibalte si teplejší oblečení či přikrývku, teploty v noci často kolísají. Nezapomeňte ani na sluchátka nebo špunty do uší.

Pokud preferujete pohodlí, můžete zamířit do hotelu HelloSky, který se nachází před budovou terminálů. Pokoj si lze objednat na dobu tří hodin, zaplatíte tak 1 666 Kč€70.

Služby na letišti Řím Fiumicino

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “Free Wi-Fi”.

Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, můžete data ze svého mobilního tarifu čerpat za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Na letišti je v provozu mnoho restaurací a kaváren, některé z nich mají nepřetržitou otevírací dobu. Jedná se např. o Caffé Kimbo, GranCafe Platinum, Rosso Intenso Food and Wine, Semplicemente Roma, Storie di Caffé nebo také Tentazioni Caffé. Všechny naleznete na terminále 3.

Supermarket zde není, avšak k dispozici jsou prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje v mezinárodní příletové hale na T3. Otevřeno je od 6:30 do 23:30. Cena za denní úschovu činí 238 Kč€10.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou rozmístěny po celé ploše letiště. Směnárny se nacházejí převážně na T3, otevřeno je zpravidla mezi 6:00 až 23:00.

Letištní salonky

Terminál 1:

Terminál 3:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici před T1 a T3 poblíž železniční stanice. Sledujte značení “HelloSky”. Otevřeno je od 7:00 do 21:00. Cena za osprchování včetně ručníku a toaletních potřeb je 476 Kč€20.

Akční letenky na Letiště Řím Fiumicino (FCO)

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.