Letiště Boston (BOS)

USA Boston, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 15:43
IATA kód BOS

Letiště Boston (BOS) | © Jiawangkun | Dreamstime.com

Doprava z letiště Boston

Nejlepší varianta: Metro

Nejpohodlněji se do Bostonu dostanete metrem. Modrá linka vás do centra sveze za 9 minut a vyjde vás na 53 Kč$2.40. Jízdenku můžete zakoupit předem pomocí aplikace MBTA mTicket.

Z letiště se do stanice metra MBTA Airport Station dostanete zdarma letištními autobusy č. 22, 33, 55 nebo 66.

Alternativní varianta: Lodní doprava

Zajímavější variantu nabízí lodní doprava. Do přístavu se dostanete zdarma letištním autobusem č. 66. Z přístavu do centra města vás cesta vyjde na 82 Kč$3.70. Jízdenku můžete zakoupit předem pomocí aplikace MBTA mTicket.

Uber z letiště

Při využití služby Uber počítejte s cenou od 393 Kč$17.80.

Terminály letiště Boston

Letiště Boston je tvořeno čtyřmi terminály A, B, C a E.

Přestup na letišti Boston

Jednotlivé terminály spojuje bezplatný letištní autobus č. 11, 22, 33, 55, 66 a 88. Autobusy vyjíždějí každých cca 5 minut. Přestup můžete realizovat i pěšky, chůze by vám neměla zabrat víc jak 10 minut.

Pro pohodlný přestup na další let mějte časovou rezervu alespoň 60 minut. Nezapomeňte, že i v případě pouhého přestupu musíte mít vyřízeno cestovní povolení ESTA.

Spaní na letišti Boston

Co čekat

Bostonské letiště je otevřeno 24 hodin denně, avšak pouze jeho veřejná část. Tranzitní prostor se zavírá s posledním letem (cca po půlnoci) a otevírá vždy kolem 4:00.

Jedná se o veliké letiště, na kterém bývá rušno i v noci. Letištní hlášení běží v pravidelných intervalech celou noc. Letištní personál se k nocujícím pasažérům chová, ve většině případů, ohleduplně.

Kde spát

Veřejný prostor letiště není pro nocující pasažéry příliš uzpůsoben. Nachází se zde  omezený počet sedadel, většina s nepohyblivými opěrkami na ruce.

Nejlepším místem pro přespání je menší prostor na terminále A ve 3. patře. Dále pak terminál C nabízí několik laviček bez opěrek na ruce. Naleznete je u výdeje zavazadel. Terminál E má také pár laviček bez opěrek, které se nachází vzadu u banerů s 11. zářím.

Letiště je v noci chladné, nezapomeňte proto na teplé oblečení. Připravte se i na to, že po celou noc je letiště jasně osvětleno.

Služby na letišti Boston

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení. Stačí se připojit k “LoganWifi”.

Jídlo a pití

Letiště nabízí velké množství podniků nabízejících nápoje a občerstvení. Naleznete zde rychlá občerstvení, stylové kavárny, bistra i luxusní restaurace. Otevírací doba se liší, pouze Dunkin’ Donuts má otevřeno nonstop. Pobočky jsou na všech terminálech.

Drobné občerstvení zakoupíte v Hudson (pobočky na terminálech B, C a E) nebo v prodejních automatech rozmístěných po celém letišti. Stanice s pitnou vodou naleznete na terminálech B, C a E.

Úschovna zavazadel

Na letišti se nenachází žádná úschovna ani uzamykatelné skříňky. Nejbližším místem pro odložení zavazadel je Package Express, který se nachází v South Station.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty i směnárny naleznete na všech terminálech. Otevírací doba směnáren se různí, většina má otevřeno mezi 7:30 až 21:00.

Letištní salonky

Terminál A:

Terminál B:

Terminál C:

Terminál E:

Sprchy

Sprchy se nacházejí pouze v salonku American Airlines Admirals Club. Vstup je zpoplatněn částkou 1 303 Kč$59.

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.