Letiště Dallas Fort Worth (DFW)

USA Dallas, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 09:26
IATA kód DFW

Letiště Dallas Fort Worth (DFW) | © Sean Pavone | Dreamstime.com

Doprava z letiště Dallas

Nejlepší varianta: DART vlaky

Oranžová linka vás doveze z letiště do centra Dallasu. Vlaky jezdí od 4:00 do 1:00. Stanici najdete v Terminálu A. Lístek si koupíte z prodejního automatu na zastávce.

Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 66 Kč$3. Pokud cestujete mezi 9:30 a 14:30, můžete si zakoupit tzv. polední jízdenku za 44 Kč$2.

Cesta trvá cca 40 minut.

Na letišti operují celkem tři vlakové systémy – Dart Light rail, TEXRail a Trinity Railway Express.

Alternativní varianta: Taxi

Nejrychleji se do centra dostanete autem. Stanoviště taxi jsou umístěny před terminály A, B, C, D a E. Jsou k dispozici od 8:00 do půlnoci.

Cesta taxi do centra Dallasu trvá cca 20-30 minut a cena se pohybuje kolem 883 Kč$40. Můžete si spočítat přesnou částku do vaší cílové stanice.

Uber z letiště Dallas

Za cestu UberemX z letiště do centra Dallasu zaplatíte kolem 663 Kč$30.

Terminály letiště Dallas

Letiště má celkem 5 terminálů – A, B, C, D a E. Mezi terminály se přemístíte pomocí bezplatného vláčku SkyLink nebo kyvadlového autobusu. Mezi terminály A-D je možné se přemístit také pěšky.

Terminály A, B a C slouží pro vnitrostátní lety, Terminál D je určen pro mezinárodní lety, Terminál E obsluhuje jak vnitrostátní, tak i mezinárodní lety.

Přestup na letišti Dallas

Jako minimální doba na přestup se uvádí 50 minut u vnitrostátních letů, u mezinárodních se doporučuje minimálně 85 minut.

Spaní na letišti Dallas

Co čekat

Veřejný prostor letiště je otevřen 24 hodin denně. Letiště nabízí řadu pohodlných sedaček. Cestující také uváděli, že letištní personál je tolerantní vůči nočních pasažérům.

Kde spát

Cestující označili za nejvhodnější místa pro spánek salonky v terminálech B, D a E, odpočinkové zóny v Terminálu C a studium jógy v Terminálu E.

Služby na letišti Dallas

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Připojte se k síti DFW Airport Complimentary WiFi”.

Jídlo a pití

Na letišti najdete řadu barů a restaurací ve všech terminálech, žádné z nich však nejsou otevřeny 24 hodin.

Úschovna zavazadel

Úschovna není na letišti k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v provozním prostoru letiště ve všech terminálech.

Ve veřejném prostoru letiště jsou bankomaty k dispozici u výdeje zavazadel a v mezinárodní příletové části terminálů D a E.

Směnárnu Travelex najdete ve veřejném prostoru letiště (D22) a v provozním prostoru letiště (A29, D11, D24, D36).

Letištní salonky

American Airlines Admirals Club – pouze pro pasažéry letící společností American Airlines. Nachází se v terminálech A (u gatu A24), B (mezi gaty B3 a B4), C (mezi gaty C19 a C20) a D (mezi gaty D23 a D24). Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 303 Kč$59.

The Club – provozní prostor letiště, Terminál D, mezi gaty 21 a 22. Salonek je otevřen od 7:30 do 19:30. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 883 Kč$40. K dispozici jsou sprchy. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.

United Club – pouze pro cestující letící aerolinkami American Airlines. Nachází se v Terminálu E (mezi gaty E6 a E7). Salonek je otevřen od 4:30 do 20:00 (neděle-pátek), v sobotu zavírá v 19:45. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 303 Kč$59.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v letištním salonku Club.​

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.