Air Canada | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Kanada
IATA kód aerolinky AC
ICAO kód aerolinky ACA

Air Canada | © Matteymouse1 | Dreamstime.com

Letenky Air Canada

Sám název společnosti nám napoví, že původ lze hledat v Kanadě. Aerolinky byly založeny roku 1936 pod jménem Trans-Canada Airlines. Hlavní základna se nachází na letišti v Torontu.

Air Canada jsou národním a největším kanadským dopravcem. Provozuje hustou síť linek po Kanadě, USA, ale i po celém světě. Létá celkem do 222 destinací ve 47 zemích světa.

Agentura Skytrax řadí Air Canada mezi čtyřhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily dosahuje 13,2 let (údaj z února 2020).

Air Canada Praha

Společnost provozuje linku do Prahy ze své základny v Torontu. Jedná se o sezónní let v období od května do října s frekvencí 3x-5x týdně.

Z okolních zemí létá do Berlína, Mnichova, Frankfurtu, VídněVaršavy.

Air Canada check-in 2024

On-line check-in

Online odbavení můžete absolvovat v pohodlí domova na stránkách dopravce nebo pomocí mobilní aplikace Air Canada. K odbavení je potřeba znát jméno cestujícího, místo odletu a číslo rezervace nebo letadla.

Na let se můžete odbavit s předstihem až 24 hodin. Online check-in končí 45 minut až 1 hodinu před plánovaným odletem.

Během procesu odbavení si můžete vybrat sedadlo. Zpoplatněna jsou např. sedadla u nouzových východů. Výběr těchto sedadel je za poplatek od 276 Kč17 $ až do 4 863 Kč299 $ v závislosti na letu.

Odbavení u přepážky

Odbavení na letišti je zdarma. Přepážky se zpravidla otevírají 3 až 2 hodiny předem, zavírají se hodinu až 30 minut před plánovaným odletem.

Využít můžete také samoobslužné kiosky. Ty nabízejí odbavení až s 12hodinovým předstihem. Nacházejí se pouze na vybraných letištích.

Zavazadla Air Canada 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Pro všechny lety společnosti platí jedno příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět (např. kabelka nebo taška s notebookem). Kabát či jiný kus oděvu, zabalené jídlo či dětský kočárek se jako zavazadlo nepočítá.

 Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 55 cm x 40 cm x 23 cm 10 kg

Odbavené zavazadlo

Nárok na odbavené zavazadlo mají všichni cestující mezikontinentálních letů. Součet tří stran zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm. V tabulce uvádíme příklady právě pro tyto trasy.

V případě letu v rámci Kanady nebo letu z Kanady do USA není odbavené zavazadlo v ceně. Zavazadlo přikoupíte za 488 Kč30 $ v případě vnitrostátního letu. Pro let z Kanady do USA se za zavazadlo platí 512 Kč31.50 $.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy 1 23 kg
Premium Economy 2 každé 23 kg

Air Canada kontakt

České zastoupení nabízí společnost Globair. Telefonní linka + 420 234 723 265 je dostupná v pracovní dny od 9:00 do 17:00. Kontaktovat společnost můžete i na emailu: aircanada@globair.cz.

Neomezeně lze aerolinky kontaktovat přes aplikaci Messenger.

Air Canada kompenzace za zpožděný let

Měl váš let zpoždění či byl úplně zrušen? Projděte si náš článek s návodem, jak žádat o kompenzace a následně vyplňte formulář na stránkách dopravce Air Canada. Za pokus to vždy stojí.

Recenze Air Canada 2024

Absolvovali jste let se společností Air Canada? Podělte se s námi v komentářích o vaše zkušenosti.

Air Canada

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.