Letiště Kona (KOA)

USA Kona, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 03:35
IATA kód KOA

Letiště Kona (KOA) | © Dirkr | Dreamstime.com

Doprava z letiště Kona

Nejlepší varianta: Veřejná autobusová doprava

Z letiště do Kailua-Kona se dostanete autobusy Hele-On. Autobusy operují od pondělí do soboty.

Zpáteční autobusy odjíždějí z mezinárodního letiště Kona v 8:30 a 16:35 do Pahaly přes oblasti Kailua-Kona a Ali’i Drive.

Cesta do Kailua trvá cca 20 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 44 Kč$2. Pokud však máte velký kufr, který se nevejde pod sedadlo, budete muset zaplatit i za zavazadlo.

Výhodou těchto autobusů je určitě nízká cena, tento typ přepravy je však spíše přizpůsoben zaměstnancům, kteří využívají spoje brzy ráno a pozdě odpoledne, autobusy tak nemají pravidelné spoje v průběhu dne.

Alternativní varianta: Taxi

Taxi jsou k dispozici na letišti 24 hodin denně. Všechny mají taxametry a není potřeba si je předem zarezervovat. Za cestu do města Kailua-Kona zaplatíte 552 Kč$25, do Four Seasons Hualalai/Kona Village Resort 552 Kč$25, Kings Shops/Queens Marketplace 1 104 Kč$50 a do Waimea 2 209 Kč$100.

Uber z letiště Bergerac

Cesta UberemX do města Kailua-Kona vás bude stát 508 Kč$23, do Four Seasons Hualalai/Kona Village Resort 530 Kč$24, Kings Shops/Queens Marketplace 928 Kč$42 a do Waimea 1 767 Kč$80.

Terminály letiště Kona

Mezinárodní letiště Kona se skládá ze dvou menších terminálů nacházejících se pod širým nebem.

V Terminálu 1 najdete gaty 1-5 (terminál využívají aerolinky United a American Airlines). V Terminálu 2 se nacházejí gaty 6-10. Oba terminály jsou umístěny vedle sebe. Na letišti se také nachází budova Terminál 3, najdete tady však pouze toalety, veřejné telefony a přepážku doručovací společnosti FedEx.

Přestup na letišti Kona

Letiště Kona je poměrně malé a přehledné. Pokud přesedáte na navazující let v rámci stejné aerolinky, na přestup by vám mělo stačit 45 minut.

Spaní na letišti Kona

Co čekat

Letiště je otevřeno od 4:00 až do posledního letu.

Kde spát

Všichni cestující, kteří by chtěli přenocovat na letišti, jsou nasměrováni bezpečnostní službou na tvrdé dřevěné lavičky v malém půjčovně aut přes ulici od letiště.

Služby na letišti Kona

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Připojte se k síti “KOA Free WiFi.

Jídlo a pití

Žádné z letištních zařízení není otevřeno 24 hodin. Na letišti najdete jedinou restauraci Laniakea, a to v obou terminálech:

Úschovna zavazadel

Na letišti nenajdete úschovnu zavazadel.

Směnárny a bankomaty

Na letišti je k dispozici dostatek bankomatů. Dejte si však pozor na poplatky za výběr a ještě před odletem si ověřte jejich výši. Bankomaty najdete v T1 a T2.

Letištní salonky

Jediný letištní salonek Hawaiian Premier Club je určen pro pasažéry Hawaiian Airlines a vstup je možný pouze pro cestující s předplaceným členstvím.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti Kona k dispozici.

Akční letenky na Letiště Kona (KOA)

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.