Air France | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Francie
IATA kód aerolinky AF
ICAO kód aerolinky AFR

Air France | © Richair | Dreamstime.com

Letenky Air France

Letecká společnost Air France pochází z Francie a založena byla roku 1933. Hlavní základny se nacházejí na letištích v Paříži – Charles de GaulleOrly.

Air France je národním francouzským dopravcem a patří spíše mezi dražší letecké společnosti. V případě tras s velkou konkurencí se objevují i akční nabídky. Létá celkem do 78 států, nejčastěji se jedná o evropské destinace a spoje do Severní Ameriky a rovníkové Afriky.

Na základě hodnocení agentury Skytrax je Air France řazena mezi čtyřhvězdičkové aerolinky. Průměrné stáří letadel je 13,8 let (údaj z února 2020).

Air France Praha

Dopravce provozuje z Prahy pouze dva spoje. Do Paříže (Charles de Gaulle) jsou denně vypravovány 2-3 spoje, do Lyonu pak létá vždy 1x denně.

Z okolních zemí létají aerolinky do Krakova, Wroclawi, Vídně, Mnichova či Norimberku.

Air France check-in 2024

On-line check-in

Online odbavení můžete absolvovat s 30 hodinovým předstihem na stránkách dopravce. Využít můžete také mobilní aplikaci Air France. K check-inu potřebujete znát číslo letenky nebo rezervační kód a číslo letu.

Během procesu odbavení si můžete zdarma zvolit sedadlo. Zpoplatněna jsou prémiová místa, částka se pohybuje od 238 Kč€10 do 1 666 Kč€70 dle vybraného sedadla a délky letu.

Odbavení u přepážky

Check-in na letišti je zdarma. Začíná zpravidla dvě hodiny před plánovaným odletem. Přepážky se uzavírají 40-60 minut před startem letadla.

Využít lze také samoodbavovací kiosky, které jsou k dispozici na vybraných letištích.

Zavazadla Air France 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Každý cestující Air France má v ceně letenky příruční zavazadlo. S sebou můžete mít i menší osobní předmět (kabelka, brašna na notebook).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Economy 1 55 × 35 × 25 cm 12 kg
Premium Economy 1 55 × 35 × 25 cm 18 kg

Odbavené zavazadlo

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Odbavené zavazadlo v ceně letenky nemají cestující nejlevnější tarifu Light. To se týká především evropských linek a některých dálkových spojů do Ameriky a Asie. Dokoupení 23kg zavazadla začíná na částce 833 Kč€35 v jeden směr.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy Light 0 0 kg
Economy 1 23 kg
Premium Economy 2 každé 23 kg

Air France kontakt

Společnost můžete v České republice kontaktovat na telefonním čísle +420 233 090 933. Linka je v provozu v pracovní dny mezi 8:00 až 20:00, o víkendech od 9:00 do 17:30. Využít můžete také emailovou adresu mail.sales.cz@airfrance.fr.

Nonstop komunikaci s Air France nabízí aplikace Messenger.

Air France kompenzace za zpožděný let

Jestliže měl váš let zpoždění nebo byl zrušen, vyplňte formulář na stránkách dopravce. Za odeslání formuláře nic neplatíte a je vždy výhodnější o nárok požádat. Nejdříve si však prostudujte náš návod o tom, jak správně postupovat.

Recenze Air France 2024

Letěli jste se společností Air France? Jak jste byli spokojeni s úrovní služeb na palubě? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích.

Air France

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.