Letiště Frankfurt (FRA) | odlety, přílety, doprava

📌 Frankfurt, Německo🕐 aktuální čas 13:25✈️ IATA kód FRA
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Frankfurt nad Mohanem je největší německé letiště. Nachází se 12 km od centra.
 • Hlavní základnu tady mají letecké společnosti Lufthansa (Praha, Londýn, Vídeň) nebo Condor (Palma de Mallorca, Las Vegas, Punta Cana).
 • Letiště ve Frankfurtu odbaví ročně na 65 miliónů pasažérů, je tak nejvytíženějším letištěm v Německu, a 4. nejvytíženějším letištěm v Evropě.

Letiště Frankfurt (FRA) | © Editor77 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Frankfurt

Nejlepší varianta: Autobus

Do centra města se snadno dopravíte autobusovými linkami 61, 62 a 900.

Zastávky jsou umístěny před letištěm. Cesta trvá cca 25 minut a lístek stojí 116 Kč4.35 €. Autobusové zastávky naleznete před příletovou halou Terminálu 1 a v prostoru před příletovou/odletovou halou Terminálu 2.

Alternativní varianta: Vlak

Další možností je využít vlak.

Nádraží se nachází v přízemí Terminálu 1, odkud se dostanete až na frankfurtské hlavní nádraží Hauptbahnhof. Cesta trvá 22 minut a lístek pořídíte za 132 Kč4.95 €.

Uber

Z letiště do centra Frankfurtu vás cesta Uberem  vyjde na 693 Kč26 €959 Kč36 €.

Terminály letiště Frankfurt

Letiště ve Frankfurtu má dva hlavní terminály – Terminál 1Terminál 2.

T1 je nejstarším a největším terminálem. Využívá jej především Lufthansa a další společnosti z uskupení Star Alliance – Brussels Airlines, Swiss, Austrian Airlines, Air Canada, Singapore Airlines nebo United Airlines.

T2 využívají ostatní společnosti, mezi nimi třeba American Airlines, British Airways, Finnair, Japan Airlines, ČSA nebo Aeroflot.

Přestup na letišti Frankfurt

Jako minimální doba na přestup pro většinu letů se uvádí 1 hodina. Je však třeba mít na vědomí, že frankfurtské letiště je poměrně velké a velmi rušné, bezpečností a pasová kotrola se tak může prodloužit.

Pokud letíte například ze země mimo schengenský prostor do Schengenu a potřebujete si navíc znovu odbavit zavazadla, můžete potřebovat na přestup až 3 hodiny.

Spaní na letišti Frankfurt

Co čekat

Recenzenti hodnotí letiště jako bezpečné a obecně přátelské k nočnímu přenocování, a to především z důvodu vysoké bezpečnosti.

To však může znamenat, že můžete být v noci probuzeni kvůli kontrole pasu či letenky.

Kde spát

Na letišti najdete především sedadla s loketními opěrkami. V klidových zónách však můžete najít také sklopná sedadla.

Hlavní hala B v T1 patří k nejpopulárnějším místům pro spánek. Naopak haly A, C a Z bývají přes noc zavřené.

Veřejný prostor T2 skrývá pohodlná sedadla bez opěrek.

Služby na letišti Frankfurt

Wifi zdarma

Na letišti ve Frankfurtu máte přístup k neomezenému Wi-Fi. Připojte se k síti “Frankfurt Airport“. 

V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

Jídlo a pití

Najdete zde celou řadu restaurací, kaváren a barů, z nichž některé jsou otevřeny 24 hodin:

Terminál 1, veřejný prostor – pekárna Scoom (část A, 2. podlaží); další pekárna Scoom se nachází v přízemí části B; Quicker’s (část B, 2. podlaží).

Terminál 1, provozní prostor letiště – restaurace Bistrot (hlavní hala B); obchod Hub (část B, 3. podlaží); Hub (část C, 2. podlaží); Mondo Caffe Bar (část C, 2. podlaží); Mondo Mobil (část C, 2. podlaží).

Terminál 2, veřejný prostor – Quicker’s (část E, 2. podlaží).

Terminál 2, provozní prostor – Ludwig’s (Area D, 4. podlaží); McDonald’s (část D, 4. podlaží).

Úschovna zavazadel

Na letišti je k dispozici několik úschoven zavazadel, které objevíte na obou terminálech:

 • Terminál 1 – úschovna se nachází na 1. podlaží hlavní haly B (otevřeno 24 hodin denně), další úschovnu naleznete v hlavní hale B/C na 2. podlaží (6:00 – 22:00).
 • Terminál 2 – hlavní hala D na 2. podlaží (6:00 – 22:00).

Za oblečení zaplatíte 53 Kč2 € za 24 hodin (zimní bundu si můžete uložit za 13,32 Kč0.50 €), dokumenty za 107 Kč4 € (24 h), běžný kufr za 133 Kč5 € na 3 hodiny nebo 213 Kč8 € za 24 hod., nadrozměrný kufr za 293 Kč11 € na 3 hodiny.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. 

Bankomaty naleznete ve veřejném i provozním prostoru.

K dispozici jsou také směnárny. ICE a Travelex nabízejí téměř 20 směnáren, a to ve veřejném i provozním prostoru letiště. Většina kanceláří ICE funguje 24 hodin denně.

Letištní salónky

Salónky jsou k dispozici v obou terminálech letiště:

 • Air Canada Maple Leaf Lounge – nachází se v provozním prostoru letiště na 3. podlaží části B Terminálu 1. Do salonku se dostanente pouze po předchozí online rezervaci u společnosti Air Canada. Není možné si zakoupit vstup u vchodu.
 • LuxxLounge – salonek najdete ve veřejném prostoru odletové haly T1, v části B/C. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 799 Kč30 € na 3 hodiny nebo za 1 332 Kč50 € na celý den. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.
 • Air France Lounge – nachází se v provozním prostoru T2, na 2. podlaží části D (u Gate D26). Slouží pro lety v rámci Schengenu. Vstup je možné si zakoupit pouze online v librách, jeho cena činí 840 Kč£ 28 na 3 hodiny. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.
 • Premium Traveller Lounge – provozní prostor T2, na 2. podlaží části D (blízko Gate 26). Vstup je možné si zakoupit pouze online v librách, jeho cena činí 750 Kč£ 25 na 3 hodiny. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.
 • Primeclass Lounge – nachází se v provozním prostoru T2, v části E (u Gate E7). Slouží pro lety mimo schengenský prostor. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 799 Kč30 €, salonek umožňuje vstup na Priority Pass. K dispozici jsou sprchy.
 • Priority Lounge – provozní prostor T2, na 3. podlaží v části E (u Gate E5-E9). Vstup je možné si zakoupit pouze online v librách, jeho cena činí 840 Kč£ 28 na 3 hodiny. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.
 • Sky Lounge – provozní prostor T2, v 3. patře části D (u Gate D8). Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 933 Kč35 €. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass. K dispozici jsou také sprchy za 160 Kč6 €.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici celkem na 5 místech na letišti ve Frankfurtu.

Jejich cena činí 160 Kč6 €. Otevírací doba od 6:00 do 23:00, kromě části B, kde se sprchy otevírají o hodinu dříve, tedy v 5:00. K dispozici jsou také ručníky, sprchový gel nebo fén.

Přehled sprch:

 • Terminál 1 – veřejný prostor – část B Odlety (naproti obchodu Virgin a lékárně).
 • Terminál 1 – provozní prostor, část B, 3. podlaží.
 • Terminál 1 – provozní prostor, část A, 2. podlaží (naproti Gate A50).
 • Terminál 1 – provozní prostor, část Z, 3. podlaží (naproti dětskému hřišti).
 • Terminál 2 – provozní prostor, část D, 3. podlaží (naproti bezpečnostní kontroly D 5-8).

Akční letenky na letiště Letiště Frankfurt (FRA)

Další letiště v zemi Německo

Komentáře