TAP Portugal | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Portugalsko
IATA kód aerolinky TP
ICAO kód aerolinky TAP

TAP Portugal | © Colicaranica | Dreamstime.com

Letenky TAP Portugal

Původ letecké společnosti TAP Portugal se vztahuje k Portugalsku. Založena byla roku 1945. Aerolinka působí jako portugalský národní dopravce, svou základnu má na letišti v Lisabonu.

Aerolinky létají celkem do 87 destinací, které se nacházejí v 34 zemích světa. Nejvíce létají do Brazílie, do dalších bývalých portugalských kolonií a současných zámořských území a po Evropě. Jedná se o klasickou leteckou společnost, ceny letenek jsou tak obvykle vyšší než u nízkonákladovek.

Skytrax řadí TAP Portugal mezi tříhvězdičkové aerolinky. Průměrné stáří letadel je 10,1 let (údaj z ledna 2020).

TAP Portugal Praha

Dopravce TAP provozuje linku z Prahy do Lisabonu. Jedná se o pravidelný spoj obsluhovaný 2x denně v pracovní dny a 1x denně o víkendech.

Společnost rovněž létá do dalších evropských měst – Berlín, Mnichov či Vídeň.

TAP Portugal check-in 2024

On-line check-in

On-line odbavení můžete absolvovat v klidu domova přímo na stránkách dopravce. Musíte však znát kód rezervace a příjmení cestujícího.

Tímto způsobem se lze odbavit až 36 hodin před plánovým odletem (24 hodin pro lety do USA). Letenku si nemusíte tisknout, stačí ukázat čárový kód ve vašem mobilním zařízení.

Výběr sedadla provádí systém automaticky. Pokud chcete místo s větším prostorem na nohy (např. u nouzových východů) počítejte s cenou kolem 357 Kč€15.

Odbavit se můžete také z mobilní aplikace TAP Air Portugal.

Odbavení u přepážky

Odbavení na letištní přepážce je zdarma a obyvkle začíná dvě hodiny před plánovaným odletem. Na některých letištích můžete využít i samoodbavovací kiosky.

Zavazadla TAP Portugal 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Nárok na příruční zavazadlo mají všichni cestující TAP Portugal. Každý cestující má navíc povolen jeden menší osobní předmět do 2 kg (např. kabelka či brašna).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Economy Class 1 55 x 40 x 20 cm 8 kg
Executive Class 2 55 x 40 x 23 cm 8 kg

Odbavené zavazadlo

Počet a váha odbavených zavazadel závisí na cestovní třídě a cílové destinaci. Součet tří stran zavazadla však nesmí přesáhnout 158 cm.

Pozor! Pokud jste si koupili letenku v rámci nejlevnějšího tarifu Discount, nemáte odbavené zavazadlo v ceně. Můžete si jej však dokoupit za cenu od 714 Kč€30 v jeden směr. Zavazadlo si kupujte pouze online, na letišti jsou ceny až 2x vyšší.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy Class 1 23
Executive Class 1 32

TAP Portugal kontakt

Nejjednodušeji můžete aerolinky kontaktovat přes jejich Messenger. Existuje také nonstop linka, tel. číslo: +351 21 843 11 00.

TAP Portugal má své zastoupení v České republice – telefonický kontakt na pobočku je: +420 234 723 250. Linka funguje mezi 9:00 až 17:00. Ke komunikaci v českém jazyce může také posloužit email: tap@globalair.cz.

TAP Portugal kompenzace za zpožděný let

Pokud se domníváte, že máte nárok na kompenzaci zpožděného či zrušeného letu, můžete vyplnit formulář na stránkách dopravce. Odeslání formuláře je samozřejmě zdarma a za pokus to vždy stojí.

Podrobný návod, jak postupovat při kompenzaci naleznete zde.

Recenze TAP Portugal 2024

S dopravem TAP Portugal jsem absolvovala let z Lisabonu do Prahy v roce 2012. Letenky byly za skvělou cenu a pro studenty programu Erasmus byla navíc povolena dvě odbavená zavazadla.

Jelikož se jednalo o kratší let, dostali jsme na palubě pouze nápoj a malé občerstvení (obloženou bagetu). Sedadla byla pohodlná, místo na nohy dostačující. Personál byl velmi milý a nápomocný.

Letěli jste s TAP Portugal? O Vaše zážitky se s námi můžete podělit v komentářích.

TAP Portugal

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.