Letiště Miami (MIA) | odlety, přílety, doprava

📌 Miami, USA🕐 aktuální čas 21:46✈️ IATA kód MIA
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Miami (MIA) | © Lavendertime | Dreamstime.com

Doprava z letiště Miami

Nejlepší varianta: Autobus

Na pláž Miami Beach se dostanete autobusem č. 150. Ten odjíždí každých 30 minut, sedm dní v týdnu (na letišti hledejte směr “metrobus”).

První autobus vyjíždí v 5:10 ráno, poslední pak v 23:10. Lístek si zakoupíte u řidiče za 62 Kč2.65 $ a cesta trvá cca 40 minut.

Alternativní varianta: Metro

Z letiště se také dostanete metrem (metrorail). K dispozici máte dvě linky – zelenou a oranžovou, které vás dopraví do všech částí Miami.

Cena za jednosměrnou jízdenku je 52 Kč2.25 $. Na cestování metrem je třeba si zakoupit za 47 Kč2 $ kartičku EASY Card, kterou můžete nadále používat a dobíjet libovolnými částkami (koupíte v prodejním automatu na zastávce metra).

Uber

Z letiště na Miami Beach vás cesta Uberem  vyjde kolem 466 Kč20 $.

  Terminály letiště Miami

  Letiště v Miami má celkem 3 terminály a 6 letištních hal:

  • Severní terminál (North) – má letištní halu D a kapacitu na odbavení až 30 miliónů pasažérů. Létá tady především American Airlines.
  • Centrální terminál (Central) – má celkem tři letištní haly (E, F a G). Halu E využívají letecké společnosti Oneworld. Halu F používají například Eurowings nebo Air Europa.
  • Jižní terminál (South) – se skládá ze dvou letištních hal H a J. Halu H využívá letecká společnost Delta Air Lines. Letištní halu J například Austrian Airlines nebo LATAM Airlines.

  Přestup na letišti Miami

  Jako minimální doba na přestup pro většinu letů se uvádí 1 až 3 hodiny. Je však třeba mít na vědomí, že miamské letiště je poměrně velké a rušné, takže je lepší mít více času v rezervě.

  Pro přemisťování se mezi terminály využijte pohyblivé chodníky na 3. podlaží. Pokud si pronajímáte auto, pohyblivé chodníky v Centrálním terminálu vás dopraví do stanice metra “MIA Mover Station”, které vás doveze až do půjčoven aut.

  Spaní na letišti Miami

  Co čekat

  Mezinárodní letiště v Miami je velkým přestupním uzlem pro mezinárodní lety a jedním z nejrychleji rostoucích letišť ve Spojených státech. Často může působit hekticky a chaoticky.

  Možností, jak se v klidu vyspat na letišti, je tak poměrně málo. Chladné a hlučné prostředí nabízí jen omezené množství pro přespání. I přesto tady v noci zůstává mnoho cestujících, na což je letištní personál poměrně zvyklý.

  Kde spát

  Několik cestujících označilo za skvělé místo na spaní červené gauče poblíž výdeje zavazadel v Jižním terminálu.

  letištní hale J na 4. podlaží také naleznete červené pohovky. Zatímco jiní si ustlali na podlaze a dali tak přednost kobercům v letištní hale D Severního terminálu (u auditoria a také salonku Admiral’s Club).

  Všechna letištní sedadla jsou opatřena loketními opěrkami.

  Služby na letišti Miami

  Wifi zdarma

  Bezplatné připojení je na letišti k dispozici na neomezenou dobu. Připojte se k síti “MIA-WiFi“.

  Jídlo a pití

  Najdete zde celou řadu restaurací, kaváren a barů, z nichž některé jsou otevřeny 24 hodin:

  • Centrální terminál – veřejný prostor, letištní hala F, 2. podlaží – Dunkin´Donuts, Cafe Versailles. V letištní hale E na 2. podlaží najdete Subway.
  • Severní terminál – provozní prostor, blízko Gate D26 – Einstein Bros. Bagels.
  • Jižní terminál – provozní prostor, letištní hala J, blízko Gate J8 – Earl of Sandwich.

  Úschovna zavazadel

  Na letišti je k dispozici také úschovna zavazadel (The Baggage Checkroom) nacházející se v Centrálním terminálu, hlavní hala E, 2. podlaží. Otevřeno je od 5:00 do 21:00. Ceny se pohybují od 140 Kč6 $ do 443 Kč19 $ na den, v závislosti na velikosti zavazadla. 

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. 

  Bankomaty naleznete ve veřejném i provozním prostoru letiště ve všech terminálech.

  K dispozici jsou také směnárny:

  • Jižní terminál – veřejný prostor, hlavní hala H, 3. podlaží, Přílety (otevřeno od 13:00 do 20:00).
  • Severní terminál – letištní hala C, 2. podlaží (od 7:00 do 20:30)
  • Centrální terminál – veřejný prostor, letištní hala E, 2. podlaží (od 5:00 do 23:00); letištní hala F, 2. podlaží (od 10:30 do 21:30); letištní hala G, 2. podlaží (od 7:00 do 17:00).

  Letištní salónky

  Na letišti v Miami je k dispozici několik salonků:

  • American Airlines Admirals Club – těchto salonků najdete na letišti hned několik. Například v letištní hale D (Gate D15 a D30), nebo v hale E (Gate E20). Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 376 Kč59 $.
  • Avianca VIP Lounge – Jižní terminál, letištní hala J (Gate J4), 3. patro. Vstup je možné si zakoupit online za 886 Kč38 $ na 3 hodiny. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.
  • Club America – Letištní hala F, 3. patro. Online si můžete zakoupit vstup za 750 Kč£ 25 na 3 hodiny. Vstup si také můžete zaplatit u vchodu za 1 166 Kč50 $.
  • VIP Lounge Terminal E – Centrální terminál, letištní hala E, 2. patro. Pokud cestujete v ekonomické třídě, můžete využít tento salonek.
  • Turkish Airlines Lounge – Centrální terminál E, 2. podlaží. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass. Kromě členů klubu zde mají přístup i hosté za 746 Kč32 $.

  Sprchy

  Sprchy jsou k dispozici v saloncích Admirals Club a Club America.

  Na letišti si můžete dopřát i nejrůznější kosmetická ošetření včetně manikúry, pedikúry a masáží v Jetsetter Spa. Nachází se v Jižním terminálu, hlavní hala H, na 2. podlaží (od 8:00 do 21:00). Severní terminál také nabízí expresní kosmetické služby v salonu XpresSpa. Najdete jej v hlavní hale D, u Gate 11 (od 7:00 do 22:00).

  Akční letenky na letiště Letiště Miami (MIA)

  Další letiště v zemi USA

  Komentáře