Letiště Miami (MIA)

USA Miami, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 16:29
IATA kód MIA

Letiště Miami (MIA) | © Lavendertime | Dreamstime.com

Doprava z letiště Miami

Nejlepší varianta: Autobus

Na pláž Miami Beach se dostanete autobusem č. 150. Ten odjíždí každých 30 minut, sedm dní v týdnu (na letišti hledejte směr “metrobus”).

První autobus vyjíždí v 5:10 ráno, poslední pak v 23:10. Lístek si zakoupíte u řidiče za 59 Kč$2.65 a cesta trvá cca 40 minut.

Alternativní varianta: Metro

Z letiště se také dostanete metrem (metrorail). K dispozici máte dvě linky – zelenou a oranžovou, které vás dopraví do všech částí Miami.

Cena za jednosměrnou jízdenku je 50 Kč$2.25. Na cestování metrem je třeba si zakoupit za 44 Kč$2 kartičku EASY Card, kterou můžete nadále používat a dobíjet libovolnými částkami (koupíte v prodejním automatu na zastávce metra).

Uber

Z letiště na Miami Beach vás cesta Uberem  vyjde kolem 442 Kč$20.

Terminály letiště Miami

Letiště v Miami má celkem 3 terminály a 6 letištních hal:

Přestup na letišti Miami

Jako minimální doba na přestup pro většinu letů se uvádí 1 až 3 hodiny. Je však třeba mít na vědomí, že miamské letiště je poměrně velké a rušné, takže je lepší mít více času v rezervě.

Pro přemisťování se mezi terminály využijte pohyblivé chodníky na 3. podlaží. Pokud si pronajímáte auto, pohyblivé chodníky v Centrálním terminálu vás dopraví do stanice metra “MIA Mover Station”, které vás doveze až do půjčoven aut.

Spaní na letišti Miami

Co čekat

Mezinárodní letiště v Miami je velkým přestupním uzlem pro mezinárodní lety a jedním z nejrychleji rostoucích letišť ve Spojených státech. Často může působit hekticky a chaoticky.

Možností, jak se v klidu vyspat na letišti, je tak poměrně málo. Chladné a hlučné prostředí nabízí jen omezené množství pro přespání. I přesto tady v noci zůstává mnoho cestujících, na což je letištní personál poměrně zvyklý.

Kde spát

Několik cestujících označilo za skvělé místo na spaní červené gauče poblíž výdeje zavazadel v Jižním terminálu.

letištní hale J na 4. podlaží také naleznete červené pohovky. Zatímco jiní si ustlali na podlaze a dali tak přednost kobercům v letištní hale D Severního terminálu (u auditoria a také salonku Admiral’s Club).

Všechna letištní sedadla jsou opatřena loketními opěrkami.

Služby na letišti Miami

Wifi zdarma

Bezplatné připojení je na letišti k dispozici na neomezenou dobu. Připojte se k síti “MIA-WiFi“.

Jídlo a pití

Najdete zde celou řadu restaurací, kaváren a barů, z nichž některé jsou otevřeny 24 hodin:

Úschovna zavazadel

Na letišti je k dispozici také úschovna zavazadel (The Baggage Checkroom) nacházející se v Centrálním terminálu, hlavní hala E, 2. podlaží. Otevřeno je od 5:00 do 21:00. Ceny se pohybují od 133 Kč$6 do 420 Kč$19 na den, v závislosti na velikosti zavazadla. 

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. 

Bankomaty naleznete ve veřejném i provozním prostoru letiště ve všech terminálech.

K dispozici jsou také směnárny:

Letištní salónky

Na letišti v Miami je k dispozici několik salonků:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v saloncích Admirals Club a Club America.

Na letišti si můžete dopřát i nejrůznější kosmetická ošetření včetně manikúry, pedikúry a masáží v Jetsetter Spa. Nachází se v Jižním terminálu, hlavní hala H, na 2. podlaží (od 8:00 do 21:00). Severní terminál také nabízí expresní kosmetické služby v salonu XpresSpa. Najdete jej v hlavní hale D, u Gate 11 (od 7:00 do 22:00).

Akční letenky na Letiště Miami (MIA)

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.