British Airways | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Velká Británie
IATA kód aerolinky BA
ICAO kód aerolinky BAW

British Airways | © Tupungato | Dreamstime.com

Letenky British Airways

Letecká společnost British Airways na trhu působí již od roku 1974. Založena byla ve Velké Británii, základna se nachází na letišti Londýn Heathrow.

Aerolinky létají do více než 160 destinací, které se nachází na všech šesti obydlených kontinentech. British Airways využijeme nejčastěji pro transatlantické lety do USA a Kanady, Jižní Afriky či Austrálie. Jedná se o klasickou leteckou společnost, která se v žebříčku 200 nejlevnějších aerolinek umístila na celkovém 140. místě.

Agentura Skytrax řadí British Airways mezi čtyřhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří letadel dosahuje 13,8 let (údaj z března 2020).

British Airways Praha

pět spojů denně je vypravováno mezi Prahou a základnou v Londýně. S frekvencí jednou denně pak z Prahy létá linka na letiště Londýn City.

Z okolních zemí létá British Airways do Vídně, Berlína, Frankfurtu, MnichovaKrakova.

British Airways check-in 2024

On-line check-in

Online check-in je dostupný s 24hodinovým předstihem na stránkách dopravce. K odbavení je potřeba znát rezervační kód a jméno cestujícího. Odbavit se můžete i s mobilní aplikací British Airways, stáhnete ji zde.

Výběr sedadla je při procesu odbavení zdarma. Zpoplatněna jsou pouze některá prémiová sedadla. Cena začíná na 192 Kč£7. Pokud však cestujete nejnižší Economy třídou, nemáte na volbu sedadla zdarma nárok. Systém vám přidělí náhodné sedadlo.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti začíná obvykle 2-3 hodiny před plánovaným odletem a je zcela zdarma. Přepážky se zavírají 45-60 minut před startem letadla.

Na vybraných letištích jsou k dispozici samoodbavovací kiosky. Zde se můžete odbavit s předstihem 24 hodin.

Zavazadla British Airways 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Nárok na příruční zavazadlo mají všichni cestující British Airways bez rozdílu cestovní třídy. Podmínky jsou velmi přívětivé, s sebou na palubu si můžete vzít dvě zavazadla do celkové hmotnosti 23 kg. Jedná se o klasické příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět (kabelka, taška na notebook).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 2 56 × 45 × 25 cm 23 kg

Odbavené zavazadlo

V tabulce jsou uvedena obecná pravidla pro odbavená zavazadla na běžných trasách. V případě letu do specifických destinací jsou pravidla jiná. Podrobné informace naleznete na stránkách dopravce.

Cestující v nejlevnější třídě Economy Basic nemá nárok na odbavené zavazadlo. Dokoupit lze za cenu od 823 Kč£30. Vždy zavazadla dokupujte s předstihem, na letišti jsou ceny až trojnásobné.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy Basic 0 0 kg
Economy 1 23 kg
Premium Economy 2 23 kg každé

British Airways kontakt

Aerolinky můžete kontaktovat na českém tel. čísle +420 239 000 299. Linka je dostupná v pracovní dny od 9:00 do 17:00.

Nonstop komunikaci nabízí společnost přes aplikaci Twitter.

British Airways kompenzace za zpožděný let

Pokud byl váš let opožděn nebo úplně zrušen, neváhejte, a vyplňte formulář na stránkách dopravce. Je to úplně zdarma a za pokus to vždy stojí. Jak správně postupovat si můžete přečíst v našem podrobném návodu.

Recenze British Airways 2024

Absolvovali jste let s British Airways? Jak jste byli spokojeni, co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích.​

British Airways

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.