Virgin Atlantic | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Velká Británie
IATA kód aerolinky VS
ICAO kód aerolinky VIR

Virgin Atlantic | © Craig Russell - Dreamstime.com

Letenky Virgin Atlantic

Letecká společnost Virgin Atlantic byla založena roku 1984 ve Velké Británii. Hlavní základna se nachází na letišti Londýn HeathrowLondýn Gatwick.

Virgin Atlantic létají do 30 destinací v 18 zemích světa. Společnost se specializuje na dálkové lety do Severní a Latinské Ameriky, Asie a Afriky. Tento klasický letecký dopravce se v žebříčku 50 nejlevnejších aerolinií světa umístil na 37. pozici.

Agentura Skytrax řadí Virgin Atlantic mezi čtyřhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily je 9,1 let (údaj z dubna 2020).

Virgin Atlantic Praha

Virgin Atlantic do Prahy nelétá. V nabídce má pouze dálkové spoje, které jsou operovány ze dvou londýnských základen, z Manchesteru a sezónně i z BelfastuGlasgow.

Virgin Atlantic check-in 2024

On-line check-in

Dopravce nabízí online odbavení z pohodlí domova prostřednictvím webových stránek nebo v mobilní aplikaci Virgin Atlantic. Potřebujete znát kód rezervace či číslo letenky a odletové letiště.

Na let se takto odbavíte s předstihem 24 hodin.

Během procesu check-in si můžete zdarma vybrat sedadlo. Zpoplatněna jsou pouze prémiová sedadla, která např. nabízí více místa pro nohy. Ceny začínají na částce 823 Kč£30 v jeden směr.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti je vždy zdarma. Přepážky se zpravidla otevírají 2-3 hodiny před plánovaným odletem. Na vybraných letištích lze také využít samoodbavovací kiosky.

Zavazadla Virgin Atlantic 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Všichni cestující s Virgin Atlantic mají nárok na příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět (např. kabelka či kabát).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 56 × 36 × 23 cm 10 kg

Odbavené zavazadlo

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí překročit 208 cm.

Cestující v nejlevnějším tarifu Economy Light nemají v ceně letenky zahrnuto odbavené zavazadlo. Dokoupení zavazadla se pohybuje od 1 235 Kč£45 v jeden směr. Vždy zavazadla dokupujte online, na letišti jsou ceny vyšší.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy Light 0 0 kg
Economy Classic a výše 1 23 kg

Virgin Atlantic kontakt

Virgin Atlantic můžete kontaktovat přes aplikaci Whatsapp na tel. čísle +44344 8747747 nebo pomocí Messengeru.

Virgin Atlantic kompenzace za zpožděný let

Pokud váš let měl zpoždění nebo byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Před vyplněním formuláře na stránkách dopravce si pečlivě prostudujte náš článek s návodem, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější o svůj nárok požádat.

Recenze Virgin Atlantic 2024

Letěli jste se společností Virgin Atlantic? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Virgin Atlantic

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.