Letiště San Jose (SJC)

USA San Jose, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 13:20
IATA kód SJC

Letiště San Jose (SJC) | © 4snickers | Dreamstime.com

Doprava z letiště San Jose

Nejlepší varianta: Autobus

Dopravce Valley Transit Authority pomocí autobusové linky č. 10 “AirportFlyer” spojuje oba letištní terminály s blízkou stanicí metra a nádražím Santa Clara Caltrain. Spoje jezdí od 5:00 do 23:30 ve frekvenci 15 až 30 minut zcela zdarma.

Pro cestu do San Jose vystupte u stanice metra. Metro vás pak za 10 minut a 44 Kč$2 dopraví do centra.

Pokud plánujete cestu do San Francisca, nechte se autobusem svézt na nádraží Caltrain, odkud do centra dorazíte do hodiny. Cesta vlakem vás vyjde na 215 Kč$9.75. Bližší informace a jízdní řád hledejte na stránkách dopravce.

Alternativní varianta: Taxi

Vozidla taxi parkují před budovami obou terminálů. Cesta do San Jose se pohybuje kolem 442 Kč$20.

Uber z letiště

Uber vás do centra San Jose dopraví za cenu od 265 Kč$12.

Terminály letiště San Jose

Na letišti nalezneme dva terminály:

Přestup na letišti San Jose

Budovy terminálů jsou propojeny v zabezpečené části, avšak přestup lze absolvovat i pomocí kyvadlové dopravy. Každých 7 až 10 minut spojuje oba terminály autobus, který jezdí zdarma. Provozní doba je od 2:30 do 1:00.

Minimální doba pro přestup je stanovena na 40 minut.

Spaní na letišti San Jose

Co čekat

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně. Zóna za bezpečnostní kontrolou se každou noc, přibližně kolem 23:00, uzavírá. Otevřeno je opět ve 4:00.

Letiště se svou velikostí řadí mezi ta středně velká. V noci zde bývá obvykle klid a ticho. Cestující si pochvalují bezplatnou wifi síť a fontánky s pitnou vodou. Žádný podnik nemá otevřeno nonstop. Letištní personál se k nocujícím pasažérům chová vlídně.

Kde spát

Přespání ve veřejné části terminálů nenabízí příliš pohodlí. Počet sedadel je zde značně limitován, avšak u bodu “meet and greet” (terminál A) naleznete několik pohovek.

Služby na letišti San Jose

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma po neomezeně dlouhou dobu. Název sítě je “sjcfreewifi”.

Jídlo a pití

Na letišti funguje téměř dvacet různých podniků, např. Access Point, Café X, First Class Deli, Great American Bagel, Jamba Juice nebo také Peet’s Coffee & Tea. Žádný z nich nemá nonstop otevírací dobu. Balenou svačinu či pití lze zakoupit v jedné z několika poboček Hudson News.

Na obou terminálech jsou k dispozici fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma naplnit svou láhev. Součástí letiště jsou i prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou rozmístěny po obou terminálech ve veřejných částech i za bezpečnostní kontrolou. Směnárna se nachází poblíž výdeje zavazadel na terminále A. Otevřeno je od 9:00 do 10:45 a od 14:00 do 17:00.

Letištní salonky

Salonek The Club at SJC má na letišti dvě pobočky. Obě se nacházejí na terminále A u odletových bran 8 a 15. Otevřeno je denně mezi 5:00 až 22:00. Vstup je umožněn držitelům Lounge Pass a Priority Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 883 Kč$40.

V salonku naleznete wifi připojení, televizor, telefon, konferenční prostory a sprchy. Součástí je nabídka denního tisku. Pro hosty jsou připraveny nealkoholické a alkoholické nápoje a menší občerstvení.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištních saloncích (viz výše).

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.