Jak poznat, že ho přitahuji

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že ho přitahuji

  Kde se bere naše vlastní nejistota

  Nejprve se podívejme na to, jak je možné, že si nejste jisti, zda vás někdo přitahuje a kde je původ této vaší nejistoty. Jak je možné, že vám neporadí vaše samotná intuice?

  Dnešní generace i generace našich rodičů a prarodičů jsou vychovávány v rozumovém přístupu k životu. Postupně jsme se naučili ignorovat svůj vnitřní hlas, svou intuici a naučili jsme se vše hodnotit a řešit na základě rozumových důvodů a zkušeností.

  Teprve v posledních letech se mluví o tématech jako je vlastní nitro, přestáváme se zaměřovat na samotný úspěch a učíme se hledat hodnoty v něčem jiném, než v hmotné části světa.

  Ruku v ruce s tím vším jde i napojení na naše vlastní nitro a na naše emoce, které jsme zvyklí už od malička poslouchat.

  S tím souvisí převzaté vzorce chování, které si neseme už z dětství a které jsme si dosud nezpracovali. Tyhle vzorce chování nás mnohdy vedou k nízkému sebevědomí a z toho se odvíjí naše neschopnost nebo neochota věřit svému vlastnímu úsudku.

  Zkuste se vrátit v myšlenkách do dětství a přehodnotit, jaké vzpomínky si v sobě nesete a jaké máte emoce vůči vlastním rodičům. Vzpomenete si, jak se k vám rodiče chovali a jak jste se u toho cítili? Zkuste si vzpomenout, jestli jste se někdy cítili nejisti sami sebou nebo jste zažili situace, které vám nebyly příliš pohodlné. Uvědomte si, že se k vám rodiče chovali v daný okamžik, jak nejlépe uměli, vnitřně jim odpusťte a přijměte danou situaci. Zkuste v sobě konkrétní okamžik převrátit a zapsat si ho do vědomí jako klidnou vzpomínku bez negativních emocí.

  Až najdete klid sami v sobě a dokážete vnímat své vlastní nitro, své pocity a sebe sama, budete si mnohem jisti v otázkách toho, zda někoho přitahujete nebo ne.

  Přesto se podívejme na několik konkrétních tipů, jak to rozpoznat, abyste se měli od čeho odrazit.

  S dalšími tématy spojenými se vztahy vám poradí naše články Jak se chovat po rozchoduJak se správně chovat ve vztahu.

 2. Jak poznat, že ho přitahuji – narážky

  Prvním vodítkem jsou narážky. Zkuste číst mezi řádky a pozorně poslouchat, co vám ten druhý říká a hledat v některých větách dvojsmysl.

  Spíše než samotná slova vám napoví energie, kterou z druhého člověka vnímáte. Zkuste se zaměřit na vibrace, které mezi vámi panují, zda cítíte napětí, lehké pocity vzrušení nebo zda je atmosféra mezi vámi čistě přátelská.

 3. Jak poznat, že ho přitahuji – úsměvy

  Další možností, jak rozpoznat, že druhého člověka přitahujete, jsou úsměvy. Zkuste si všímat jemnějších nuancí v úsměvu toho druhého.

  Jiný úsměv bude mít vyhrazený pro přátele, jiný pro svou oblíbenou knihu a jinak se usměje, když se v létě rozprší. Pro toho pravého ten úsměv však bude zcela jedinečný. Jste to vy, komu ho dává najevo? Nebo je úsměv vyhrazený pro vás jen čistě přátelský?

 4. Jak poznat, že ho přitahuji – dotyky

  Další možností jsou letmé dotyky. Jestli jste si všimli, že se vás občas letmo dotkne hřbetem ruky nebo vás přímo letmo objeme kolem ramen třeba během chůze nebo jen tak když sedíte na lavičce, může pro vás být i tohle vodítkem.

  Od malička jsme vedeni k tomu, abychom projevovali dotyky jen vůči partnerům, a jaksi se v naší rozumové společnosti příliš nenosí přátelské dotyky. Je otázkou, zda je to tak správně nebo ne, ale každopádně když už se vás někdo občas dotýká, byť v přátelské rovině, může to posloužit jako signál.

 5. Jak poznat, že ho přitahuji – kontakt

  Dalším důležitým bodem je kontakt.

  Jinou frekvenci komunikace máme s přáteli, jinou s rodinou a jinou s lidmi, se kterými rádi trávíme čas a kteří nás přitahují.

  Zkuste se tedy probrat tím, jak často jeden druhého kontaktujete, jak často si na vás ten druhý vzpomene? Posílá vám smsky na dobrou noc, píše básničky nebo se naopak ozve jednou za dva týdny krátkou zprávou? To vše vám může napovědět, zda ho přitahujete.

 6. Jak poznat, že ho přitahuji – společný čas

  V souvislosti s tím se zaměřte na společně strávený čas.

  Jak často si pro sebe vyhradíte společný čas, kdy se věnujete jen jeden druhému? Zve vás ven každý víkend nebo si vzpomene jednou za měsíc a stačí mu, když spolu strávíte dvě hodiny? I od toho se můžete odrazit, když si nejste jisti, zda ho přitahujete.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás