Jak se chovat po rozchodu

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak se chovat po rozchodu

  Jak se s rozchodem vyrovnat

  Vyrovnat se s rozchodem není jednoduchá záležitost. Bohužel ani rychlá. Překonat rozchod a posunout se dál může trvat i roky.

  Důležité je, abyste si sami přiznali, že vztah skončil a nejde to vrátit. Odpusťte sobě i partnerovi a přejte vám oběma štěstí.

  Soustřeďte se sami na sebe a dělejte věci, které vás baví a naplňují. Pokud jste neměli s partnerem/ partnerkou čas si zajít na kosmetiku, nebo na fotbalový zápas, právě teď to udělejte. Užívejte si čas jen pro sebe. Dejte „Já“ na první místo.

  Myslete na to dobré, co jste ve vztahu měli a poděkujte za to. Buďte vděční za to, kam vás vztah posunul a co vás naučil.

  Pokud se cítíte špatně a je vám smutno, svěřte se někomu. Může to být člen rodiny, nebo přátelé. Promluvit si o tom vám uleví.

 2. Komunikace po rozchodu

  Pokud je to možné, s bývalým partnerem vůbec nekomunikujte. Kontakt s bývalým partnerem/ partnerkou pouze oddaluje překonání rozchodu a vaše myšlenky se jen těžko stočí jiným směrem.

  Jestliže se kontaktu nemůžete vyhnout úplně, snažte se ho omezit na minimum.

  Na ex se neptejte ani přátel a známých. Mnohdy se dozvíte informace, které možná ani nechcete vědět.

 3. Rozchod a děti

  V případě, že ze vztahu máte děti, je rozchod o to víc těžší. Pokud se s dětmi chcete vídat, pak bohužel musíte společně komunikovat.

  V tomto případě se snažte omezit komunikaci na důležité věci a problémy, případně řešte pouze děti. K partnerovi/ partnerce se chovejte slušně a s úctou. Nenechte děti, aby viděly hádky a vyčítání. Děti jsou důležitější.

 4. Jak se chovat po rozchodu

  Rozhodně nejednejte impulsivně. Některých rozhodnutí byste mohli později litovat.

  Pokud máte nějaké nutkání, nebo nápad, dejte si čas na rozmyšlenou. Ať už chcete napsat SMS či zavolat, nebo vyhrabat něco špatného z minulosti.

  Nehledejte hned nového partnera. Nový člověk si nezaslouží být pouhou náhradou a ani vy byste se necítili šťastně. Nový vztah by mohl oběma jen uškodit.

  Nenechte se ovládnout vztekem či nenávistí. Zkuste pochopit důvody rozchodu a přijměte fakt, že pokud je jeden z partnerů nešťastný, vztah nemůže dlouhodobě fungovat.

 5. Návrat po rozchodu – je to dobrý nápad?

  Pokud se partneři rozešli kvůli unáhlenému rozhodnutí, nebo kvůli nedorozumění, je někdy možné vztah zachránit.

  Prvně je potřeba si uvědomit, jaký byl opravdový důvod k rozchodu a zda se chyby dají napravit. Pokud ano, je dobré si o tom promluvit a shodnout se na návratu.

  Pokud chce návrat pouze jeden, nemá smysl se o záchranu pokoušet. Je to zbytečné trápení pro oba.


M
Mario 22.07.2020 – 22:48

Zdravím. Je mi moc smutno. S partnerkou jsme se před 3mi týdný rozešli a stýská se mi. Nekontaktuji ji ale 3.8. bude mít 44 narozeniny. Nevím, zda ji mám popřát a jakou formou?

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma rodina


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás