Jak poznat, že andulka umírá

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že andulka umírá

  Co je to smrt

  Nejprve se podívejme na to, co je to vlastně smrt. Z biologického hlediska se jedná o zastavení životních funkcí. Smrt je součástí koloběhu života a dříve či později se s ní setká vše živé. Liší se jen doba, která je jim vyměřena. Zatím co některé drobné organismy žijí jen několik hodin, například stromy se mohou dožít až několika set let.

  Teď se ještě podívejme na téma smrti z duchovního pohledu. Před svou inkarnací si duše volí životní úkol, který se rozhodne zde na Zemi odžít, ať už se jedná o lidskou nebo zvířecí duši. Ve chvíli, kdy se duše inkarnuje, projde zapomněním a nepamatuje si, že je ve své podstatě duší. Na chvíli si hraje na člověka nebo na andulku.

  Ve chvíli, kdy se naplní její čas a její životní úkol je splněn, začne se duše pomalu připravovat k odchodu. Ve chvíli, kdy duše opustí fyzické tělo, rozpomene se, odkud přišla a je konfrontována s tím, jak tuto inkarnaci prožila. Na základě prožitků si vybírá další inkarnaci.

  Podrobnějšímu pohledu na smrt se z duchovního pohledu věnuje náš další článek Jak poznat, že člověk umírá.

 2. Proč mám pocit, že andulka umírá

  Teď se ještě podívejme na to, kde se vzal váš pocit, že andulka umírá. Jestli máte pocit, že je ve špatném zdravotním stavu, zajděte s ní k veterináři. Určitě se nepokoušejte diagnostikovat ji sami nebo hledat rady na internetu. Kdyby byla ve vážnějším stavu, nejvíce jí pomůžete, když ji odnesete k někomu kvalifikovanému, kdo je schopen odborně vyhodnotit její zdravotní stav.

  Když odhlédneme od fyzického stavu ptáčka, podívejme se do vašich emocí a toho, kde se tyto pocity vzaly. Někdy se může stát, že nás napadne, že by mohla andulka umřít, aniž bychom pro to měli sebemenší důvod. Například si pomyslíme, že se nám příliš nezdí její chování nebo že už je jí hodně let a je tu déle, než je obvyklé.

  Podobné pocity můžou být způsobeny naším strachem ze smrti, který je kolem nás všudypřítomný už od dětství. Od malička vnímáme, že se rodiče o tomhle tématu neradi baví, a když už někdo zemře, mluví se o něm tlumeným hlasem, je zvykem držet smutek a za čas je tohle téma prakticky tabu.

  Vyrůstáme ve společnosti, kde je smrt čímsi zcela odděleným od života. Většinou je považována za něco negativního a úmrtí blízkého člověka je považováno za neštěstí. Vedle naší kultury existují přírodní národy, které jsou schopny brát smrt jako něco zcela přirozeného a přijímají ji jako nedílnou součást života, byť se týká blízkých lidí.

  Zkuste se ponořit do vlastního dětství a uvědomit si, jaký měli nebo jaký mají k tématu smrti postoj vaši rodiče a v čem jste byli vychováni vy sami.

  Abychom to na závěr shrnuli, neopodstatněné pocit ohledně toho, že někdo umírá, většinou pramení z našeho podvědomého strachu ze smrti. Není to ale samotná smrt, které se bojíme. Jsou to emoce a duševní stavy s ní spojené, které nám nahání strach.

 3. Jak poznat, že andulka umírá

  Když tedy zůstaneme i nadále u duchovního pohledu na téma smrti, podívejme se na to, jak poznáme, že andulka skutečně odejde.

  Ve chvíli, kdy se naplní konec inkarnace a duše je připravena z těla odejít, přichází i pro ni anděl proměny, který jí pomůže přejít mezi fyzickým a duchovním světem. Jestli jste vnímavější, můžete zmíněnou personifikaci smrti vnímat u andulčiny klece i několik dní před tím, než andulka skutečně zemře.

  Ve chvíli biologické smrti začne duše pozvolna odcházet z těla a může odcházet i několik minut. Zatím co opouští lidi, kteří se o ni starali, přebírá ji na starost anděl proměny a duše andulky tak není ani chvíli o samotě. Kromě tohoto průvodce pro ni přichází i další duše, s kterými se setkala během tohoto nebo předchozích životů.

 4. Jak vysvětlit dětem, že andulka zemřela

  Někdy může být obtížné vysvětlit dětem, že jim zemřelo jejich milované zvířátko. Často si nevíme rady, jak tohle téma pojmout. Přitom jsou to právě děti, které jsou téma smrti schopny přijmout nejlépe.

  V momentě, kdy se duše vtělí do ještě nenarozeného plodu, projde zapomněním a nepamatuje si, odkud přišla nebo jaké byly její předchozí životy. Přes to jsou děti schopny prvních pár měsíců po narození mimosmyslově vnímat. Některé toho mohou být schopny až do dvou let. Pro děti není neobvyklé vnímat zbloudilé duše nebo energie, které kolem nich proudí.

  Teprve až skrze výchovu a takzvaným dospělým přístupem k životu se děti naučí, že je smrt něco negativního a nepřirozeného. V jejich mysli je násilím oddělena od života a z téma smrti se stává tabu.

  Čím menší dítě je, tím menší obavy mějte z toho, že mu budete muset říct, že jeho zvířátko zemřelo. Děti přijímají smrt přirozeně, na rozdíl od nás dospělých.

  Jestli se chcete sami vrátit k schopnostem mimosmyslově vnímat, které jste jako děti ztratili, podívejte se na náš článek Jak začít meditovat.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás