Jak poznat, že chce být jen kamarádka

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že chce být jen kamarádka

  Jak poznat, že chce být jen kamarádka – intuice

  Vaše intuice je tím nejlepším rádcem, kterého se můžete zeptat.

  Zkuste si zavřít oči, ponořit se sami do sebe a podívat se svým vnitřním zrakem na svůj vztah k dané slečně a na to, jak se ona chová k vám. Neprocházejte jednotlivé situace událost za událostí ani si nepřehrávejte konkrétní slova, která vám kdy řekla, ale vciťte se do emocí, které jste z ní vnímali v momentě, kdy vás objala a které na vás dýchnou pokaždé, když se na vás usměje.

  Od malička jsme učeni, že není správné dávat najevo své vlastní emoce a že bychom je měli schovávat za společenskou masku korektního a jaksi správného chování, které je přijímáno většinou. S tím souvisí i neúplné napojení na naši vlastní intuici a neschopnost poslouchat své vlastní nitro. Pak jsme nuceni spoléhat spíše na svůj rozum a naše pocity nám často zůstávají skryté i před námi samotnými.

  Zkuste se vrátit do konkrétních okamžiků v dětství, kdy jste měli pocit, že nesmíte dát otevřeně najevo své vlastní emoce nebo kdy vám to někdo dokonce zakázal. Projděte si těmito momenty znova a zkuste si uvědomit, jak jste se cítili, když vám někdo vyčetl, že kluci přece nebrečí, nebo když vám paní učitelka řekla, že jestli chcete být krásná holka, nesmíte brečet. Vnitřně tyto okamžiky přijměte, znova je prožijte a vyrovnejte se s nimi.

  Teprve až budete schopni dávat bez obav a bez omezení volně najevo své emoce, budete také mnohem snadněji číst v emocích ostatních. Pak pro vás bude mnohem snadnější rozeznat, zda chce být konkrétní slečna jen kamarádkou nebo zda je možnost, že by o vás stála.

 2. Jak poznat, že chce být jen kamarádka – komunikace

  Jestli si stále nejste jisti a nedaří se vám vyčíst signály od konkrétní slečny a nerozumíte energii, která k vám od ní proudí, zkuste zvážit, že byste se jednoduše zeptali, co k vám daná osoba cítí.

  Jestli nevíte, jak otázku položit, zkuste začít mluvit o svých vlastních pocitech vůči ní. Jestli k ní cítíte něco víc, řekněte jí to. Ony to holky stejně většinou poznají dřív, než jim to vůbec řeknete. Pokud k vám cítí to samé, nebude pro ni těžké dát vám to najevo. Některé ženy jen čekají, než uděláte první krok. A jestli chcete vy sami zůstat jen přítelem, zmiňte se o tom, třeba jen mezi řečí.

  Nic nevnese do vztahu tolik světla, jako otevřená a upřímná komunikace.

  Od malička jsme často učeni tomu, co se sluší a co se nesluší a je nám předkládáno o čem mluvit smíme a o čem už ne. Máme jisté zažité zvyky a konvence, a protože jsme si zvykli nedávat najevo emoce, je pro nás obtížné je vyjádřit pouhými slovy v běžné komunikaci. Stačí ale trocha cviku a půjde to samo, uvidíte.

  Teď se ale přece jen podívejme na několik tipů jak poznat, že chce být dotyčná slečna jen kamarádka.

 3. Jak poznat, že chce být jen kamarádka – úsměvy

  Jednou z věcí, na kterou se lze zaměřit, jsou úsměvy. Zkuste zavzpomínat nebo si přímo všimnout, když jste spolu, jakým způsobem se v kterých chvílích usmívá a hlavně jak se usmívá na vás.

  Jinak se bude usmívat, když čte svou oblíbenou knihu, jinak se bude usmívat na své přátele a jinak se bude usmívat na vás.

  Ten jeden konkrétní úsměv však bude schovaný jen pro toho pravého, a jestli ho u ní znáte, tím líp. Lépe se vám povede její úsměvy rozklíčovat a snadněji odhadnete, který úsměv je ten, který vám věnuje nejčastěji.

 4. Jak poznat, že chce být jen kamarádka – dotyky

  Dalším bodem jsou dotyky. Jestli vás žena obejme jen na přivítanou a na rozloučenou a jinak se prakticky vzájemně nedotýkáte, můžete usoudit, že bude stát jen o přátelství. Ale mějte na paměti, že může být také jen nesmělá.

  Doteky myslím především letmé doteky během doby, kdy spolu trávíte čas.

  Zkuste popřemýšlet, jestli o sebe někdy zavadíte letmo rukama nebo zda vás někdy jen tak spontánně na chvíli obejme. A pokud obejmete vy ji na moment během chůze, ucukne nebo vaše objetí naopak přivítá?

  Jestli si stále drží odstup, je pravděpodobné, že bude stát spíše o to přátelství.

 5. Jak poznat, že chce být jen kamarádka – témata

  Na závěr se zaměřte na konkrétní témata, o kterých spolu běžně mluvíte. Tady hodně záleží na tom, jak dlouho se znáte a za jakých okolností jste se poznali, jestli jste od začátku jen přátelé nebo jestli jste byli na rande. Jak vlastně váš vztah začal?

  Na jednu stranu si můžete být schopni popovídat prakticky o čemkoli a mít mezi sebou pocit blízkosti, na druhou stranu se můžete některým tématům vyhýbat právě proto, že z vaší nebo její strany nejsou jen čistě přátelské pocity.

  Takovým zažitým stereotypem je, že není ve zvyku mluvit o bývalých partnerech nebo třeba o dětech, případně o budoucnosti, pokud máte o druhého člověka zájem. Na druhou stranu to co určuje společnost a většinový přístup nemusí být nutně tou nejlepší variantou a tak záleží jen na vás, jak to budete cítit.

  Pro někoho může naopak znamenat to, že mluví o bývalých partnerech pocit otevřenosti a upřímnosti. Vždyť samotné vzájemné sdílení je tím nejkrásnějším, co nás může potkat a jaký by to byl vztah, kdyby se vyskytlo téma, o kterém nemůžeme mluvit? No posuďte sami.

  Na závěr bych ještě ráda napsala, že není potřeba hledat rady ohledně druhých lidí na internetu ani se ptát přátel. Jste to jen vy dva, kdo si to mezi sebou potřebuje ujasnit a někdy je nejlepší si na rovinu promluvit a vše si vyříkat. A jestli nevíte jak do toho, zkuste tomu druhému jednoduše důvěřovat a ono už to půjde všechno samo přirozeně.

  S dalšími tématy spojenými se vztahy vám poradí naše články Jak se chovat po rozchoduJak se správně chovat ve vztahu.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás