Jak poznat, že kluk žárlí

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že kluk žárlí

  Žárlivost

  Žárlivost není ve své podstatě ničím jiným než projevem vlastního nízkého sebevědomí. Ve chvíli, kdy si je člověk vědom sám sebe, žije (sebe)vědomý život, bude si také uvědomovat vlastní hodnotu a nebude mít potřebu vlastních vnitřních strachů z toho, že by se v životě jeho partnera nebo partnerky mohl objevit někdo, kdo by ho mohl nahradit.

  Zároveň je důležité si uvědomit, že nám jsou druzí lidé zrcadlem a jestli si přitáhneme do života partnera, který má sklony žárlit, podívejme se prvně sami na sebe, zda v sobě také nemáme kousek žárlivosti a začněme ji nejprve řešit u sebe.

  Pojďme se teď podívat, jak může taková žárlivost vypadat a jaké jsou její nejčastější projevy. A i když jsou projevy u mužů i žen často velice podobné, jako žena bych raději psala z pohledu něžného pohlaví, takže se podívejme, jaké jsou nejčastější žárlivé projevy u mužů.

  S dalšími tématy spojenými s našimi vlastními pocity vám poradí naše články Jak poznat, že budu mít menstruaciJak poznat, že nemá zájem.

 2. Jak poznat, že žárlí – přátelé

  Jestli jste měla do téhle chvíle kupu přátel a to nejen mužů, ale i kamarádek, můžete si být jista, že žárlivý partner je nestrpí. Kamarádi mu nepůjdou pod nos a nepomůžou žádné logické argumenty typu – kdybyste chtěla chodit s kamarádem, chodíte s kamarádem a ne s ním. Nepomůže ani to, že je to právě partner, ke komu se každý večer vracíte domů.

  Holt jednou jste si našla žárlivého partnera, tak na kamarády zapomeňte. A rovnou i na kamarádky, co kdyby měly ony náhodou kolem sebe muže, který by o vás mohl projevit zájem? A vůbec, rovnou seďte celé večery doma a ideálně nevídejte už vůbec nikoho.

 3. Jak poznat, že žárlí – zprávy

  Máte přátele, s kterými si ráda napíšete občas zprávu, popřejete si krásný den nebo s nimi sdílíte své myšlenky? U kamarádek to ještě projde, ale u kamarádů s tím nepočítejte.

  Partnera bude nejen vytáčet už to, že někomu odepisujete a nevěnujete se mu, ale také to, že nebude vědět, o čem si s kým píšete. Co kdyby vám náhodou někdo vyznával skrze romantickou báseň lásku a jemu by to uteklo? To v žádném případě nemůže riskovat, viďte.

  Tak co tedy s tím? Rovnou si bude přát, abyste omezila veškeré sms a ideálně si rovnou smazala Facebook. I tam je přece celá kopa mužů, která by o vás mohla projevit zájem.

 4. Jak poznat, že žárlí – kontroly

  Vyšla jste si přece jen s kamarádkou na víno nebo jste odjela na víkend k rodičům? Počítejte s tím, že vás bude čekat hned několik kontrol, aby vašemu partnerovi náhodou nic neuniklo. A vy jste nemohla uniknout jeho pozornosti a neplánovaně se s někým seznámit.

  Svět je totiž podle vašeho partnera plný mužů, kteří touží jen po vás.

  A když už jste jednou s kamarádkou venku, počítejte s dlouhým výslechem ohledně toho, koho jste potkala, s kým jste mluvila a o kom mluvila vaše kamarádka.

 5. Jak poznat, že žárlí – doprovod

  Chystáte se na večírek nebo jen jdete k doktorovi? Počítejte s tím, že vás bude váš partner doprovázet, ať se hnete kamkoli.

  Najednou mu nebude vadit sedět v čekárně u zubaře, dlouhá procházka po obchodech s oblečením mu přijde jako bezvadný nápad a s vaší nejlepší kamarádkou už se nikdy neocitnete o samotě.

  Namísto jednoho stínu, toho vlastního, máte nyní dva. Kdyby mohl, partner by se od vás nejraději nehnul vůbec.

 6. Jak poznat, že žárlí – zákazy

  Kapitolou sama pro sebe jsou zákazy. Ony ani nemusí být vysloveny přímo.

  Stihne vás partner nasupeným pohledem, kdykoli se o někom zmíníte? Chová se uraženě, když si chcete zajít sama do galerie nebo na hodinu jógy? Časem se těmto situacím začnete sama vyhýbat jednoduše tak, že budete omezovat sama sebe.

  Z jedné věci se stanou dvě, přestanete se věnovat svým osobním zájmům a budete celé dny sedět zavřená doma. Dejte pozor, do jaké míry partnerovi uhýbáte jen proto, abyste se vyhnula konfliktům. Někdy je potřeba stát si v rozumné míře za svým.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás