Jak poznat, že nemá zájem

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že nemá zájem

  Vlastní intuice

  Nejlepší rádce, který vám může poradit, je vaše vlastní intuice. Sami se zamyslete, jak se vedle toho druhého cítíte, zda máte pocit, že vám věnuje dostatek pozornosti, jestli si na vás vzpomene nebo máte pocit, že zatím co mluví s vámi, je myšlenkami úplně mimo.

  Přesto chápu, že někdy může být těžké vlastní intuici poslouchat. Zvlášť když jste zrovna někým okouzleni. Někdy radí intuice něco jiného a je těžké se v tom vyznat.

  Projevy nezájmu u mužů i u žen jsou podobné, ale protože jsem sama ženou, pojďme se podívat na to, jaké jsou projevy nezájmu z ženského pohledu, tedy projevy nezájmu u mužů.

  S dalšími tématy spojenými s našimi vlastními pocity vám poradí naše články Jak poznat, že budu mít menstruaciJak poznat, že kluk žárlí.

 2. Jak poznat, že nemá zájem – komunikace

  Prvním a snad nejdůležitějším bodem jakéhokoli vztahu, je právě komunikace. A je jedno, zda se jedná o partnerský nebo přátelský vztah.

  Jestli vám píše muž každý den, posílá romantické básničky a nechává vzkazy na mobilu, můžete si být jista, že o vás má zájem.

  Naproti tomu, jestli mu trvá na každou vaši zprávu odpovědět týden a odpovídá jedním dvěma slovy, může vám to napovědět, že o komunikaci s vámi příliš zájem nemá.

  Dejte ale pozor, abyste neudělala příliš rychlý závěr. Když pár dnů neodpoví, neznamená to hned nutně, že na vás nemyslí nebo si s vámi nepřeje mluvit. Může mít jednoduše příliš práce nebo může být pracovně v zahraničí. Nebo je unavený po náročném dni a chce vám odepsat v klidu, až si odpočne a nepřenášet na vás zbytečně svou energii únavy.

 3. Jak poznat, že nemá zájem – (ne)zajímá se

  Dalším rysem, který může poukazovat na nevěru, je malý zájem o vás. Jestli si muž nepamatuje, jakému se věnujete sportu, ani když jste mu to řekla už šestkrát a utíná vás v polovině věty, když mu chcete říct, jakou knihu právě čtete, můžete si být jista, že zájmem o vás právě neoplývá.

  I tady ale dejte pozor, ať neuděláte ukvapený závěr. Muž nemá v hlavě blok a nepíše si každou drobnost, o které se zmíníte. Proto když si nepamatuje jméno vašeho prvního křečka, ale jinak se vás vyptává na vše možné, nezoufejte. Také je jenom člověk.

 4. Jak poznat, že nemá zájem – bývalé partnerky

  Když o vás muž stojí, jen těžko bude mluvit o svých bývalých partnerkách. I když to mají muži někdy postavené odlišně než ženy, jen těžko je před vámi bude vynášet do nebes, pokud jste to jen vy, o kterou stojí. Naopak se tomuhle tématu vyhne obloukem, stejně jako byste měla i vy. Alespoň tedy v počáteční fázi vztahu nebo vůbec celkově známosti. Zbytečně by to mohlo otevírat témata, ke kterým se teď nechcete dostat.

  Přesto můžou nastat situace, kdy se o bývalé partnerce muž zmíní. Zkuste se hned neukvapovat a v klidu se zamyslete, proč o ní mluví. Může jít spíše o dovolenou nebo pracovní záležitost, o které vám chce povědět a kde byl zrovna tou dobou se zmíněnou ženou. To ale ještě neznamená, že má potřebu mluvit přímo o ní jako takové.

  To že o vás nestojí, vám může napovědět i to, že si na schůzku s vámi přizve i svou bývalou partnerku, s kterou jsou stále přátelé nebo že bud opakovaně dávat přednost jí před vámi.

 5. Jak poznat, že nemá zájem – společný čas

  Posledním bodem je společný čas. Neměl by to být jen muž, kdo je iniciativní a kdo s vámi chce trávit čas, ale také vy sama zkuste vyvinout iniciativu a naplánujte si společný čas. Jestli je to ale muž, kdo se prakticky neozve a nemá na vás nikdy čas, když se ozvete vy sama, může to znamenat, že o vás nemá zájem.

  Kdyby o vás zájem měl, můžete si být jista, že by vás ochotně zval ven, bral do kina a do divadla a pozval vás na večeři. Stejně tak by byl rád, kdybyste to byla vy sama, kdo se mu ozve.

  Ale i tady dejte pozor. Když na vás nebude mít týden čas, neznamená to nutně, že vás nechce vidět, jednoduše má zrovna hodně práce nebo tráví čas s rodinou. Stejně tak pokud na vás nebude mít volný celý víkend, neznamená to, že o vás nestojí. Jednoduše má také přátele, s kterými chce trávit čas nebo se jen věnuje svým vlastním zájmům.


V
Vanda 06.01.2021 – 21:19

Dobrý den,muz,který mě zajímá, a kterého snad zajímám i já, je neskutečně stydlivý a bojacný, myslím,že možná je dokonce i panic,nosí mi dárky, je moc milý a pozorný, ale je očividně nervózní, pokud třeba sedím vedle něj v autě, svůj stud a nezkušenost zastírá neustálým vtípky, ale bojí se se ke mě přiblížit,jsem starší než on,takže možná rok i hraje i jakýsi respekt,ale jiskra mezi námi přeskočila už dávno, nevím jestli si mám něco troufnout,mám trochu obavy jak by zareagoval,přesto,že máme k sobě hodně blízko.dekuji za odpověď

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás