Jak poznat, že chce vztah

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak poznat, že chce vztah

  Jak poznat, že chce vztah – intuice

  Tím nejlepším rádcem, který vám poradí ohledně toho, zda chce ten druhý vztah nebo nikoli, je vaše intuice. Právě jí byste měli věřit především. Zapomeňte na dobře míněné rady přátel nebo rodičů a řiďte se čistě jen vlastním nitrem. Ono už ví, co je pro vás nejlepší a jak vám poradit.

  Intuice sice většinou doménou žen, ale spíše než o ženské energii je to hodně o propojení se sám se sebou. Ať už jste žena nebo muž, každý v sobě máme vlastní kousek ženské energie a je jen na nás, abychom se s ní naučili zacházet, zvykli si jí naslouchat a radit se s ní.

  Vedle toho je druhá, mužská energie, která není o nic méně vnímavá a schopná nám poradit.

  Stejně jako jsou ženy spojeny se svou ženskou stránkou, jsou muži propojeni se svou mužskou energií. Od malička jsme hodně vedeni k rozumovému přístupu k životu, který je někdy na úkor našich vlastních pocitů a emocí. Učíme se potlačovat to, co cítíme ve svém nitru a zapomínat na vše, co pro nás bylo jako pro děti zcela přirozené. Vždyť jsou to právě pocity, které dávají našemu srdci v životě směr.

  Právě naše srdce je schopno nám nejlépe poradit, jaké jsou naše vlastní emoce vůči druhému člověku a stejně tak je to naše srdce, které nejlépe ví, jaká energie k nám proudí ze srdce druhého člověka. Zda je to energie přátelství nebo energie příslibu něčeho jiného.

  S dalšími tématy spojenými s emocemi vám poradí náš článek Jak se chovat po rozchodu.

  Přesto se teď pojďme podívat na několik tipů, které vám poradí, podle čeho poznat, zda chce druhý člověk vztah nebo nikoli.

 2. Jak poznat, že chce vztah – flirtování

  Nejprve se podívejme na téma flirtování.

  Právě podle flirtování poznáte nejlépe, že o vás daný člověk stojí. Nejen, že bude otevřený vašemu vlastnímu flirtování, ale sám vám bude vycházet naproti.

  U každého je projev flirtování jiný. Někdo má dvojsmyslné narážky, jiný zmíní určitá témata a někdo se jen svůdně usměje. To vše je ale druhořadé. Primární je energie, která z daného člověka vychází. Zkuste se zaměřit na pocity, které z něj máte, když si povídáte nebo jste jinak v kontaktu.

  Jestli je k vám druhý člověk otevřený, upřímný a sdílí s vámi své pocity a prožitky, třeba i na osobnější rovině, i to je svým způsobem flirtování. Pod tímto pojmem si častěji představíme právě již zmíněné dvojsmyslné narážky, ale flirt je ve své podstatě způsob, jakým dát najevo, že se nám daný člověk líbí a přitom to neříct přímo.

  Jestli to tedy není povrchní flirt, ale upřímný a otevřený rozhovor, i to může být svým způsobem pozvánka k vnitřnímu tanci.

 3. Jak poznat, že chce vztah – úsměvy

  Další možností, jak poznat, že o vás daný člověk stojí, jsou letmé úsměvy, které budou jen a jen pro vás.

  Vzpomeňte si, jak se on či ona usmívá v momentě, kdy se dívá na západ slunce, nebo když čte svou oblíbenou knížku. Jak se usmívá, když přivoní ke krásné květině? Jak se usmívá na přátele?

  Teď si vzpomeňte, jak se usmívá, když se podívá na vás. Vidíte ten rozdíl? To je přesně ono.

 4. Jak poznat, že chce vztah – dotyky

  Letmé dotyky jsou dalším krásným signálem, podle kterého poznáte, že druhý člověk stojí o vztah.

  Jestli se vás občas letmo dotkne, položí ruku vedle vaší tak, abyste se dotýkali, můžete si být jisti, že o vás nestojí jen jako o přítele, ale vidí ve vás možnost svého příštího partnera.

  Zkuste vypozorovat, jestli se intenzita nebo interval takovýchto letmých kontaktů mění a především se zaměřte na pocity, které v takové momenty z daného člověka vnímáte. Máte pocit, že je jeho srdce teplé, vnitřně se vám otevírá a máte z něj v ten moment pocit přijetí?

  Naopak jestli se vyhýbá každému kontaktu s vámi a odtahuje se, kdykoli se letmo dotknete, můžete si být jisti, že jsou jeho pocity vůči vám spíše přátelské.

 5. Jak poznat, že chce vztah – témata

  Dalším vodítkem můžou být témata, o kterých mluvíte. Jestli jsou na pořadu dne hlavně témata týkající se budoucnosti nebo společných okamžiků a plánů, můžete si být jisti, že ten druhý vidí možnost společné budoucnosti.

  Naopak jestli jsou to témata mlhavá a neurčitá, o společné budoucnosti se příliš nebavíte a nejste si jisti, jestli se v budoucnu budete vídat častěji, spíše než co jiného vidí ten druhý čistě přátelský vztah.

  Jestli navíc mluví o svých bývalých partnerech, dává tím jasně najevo, že o vás příliš nestojí. Tady však buďte opatrní. Pokud jste přátelé a nejedná se od začátku o možnost, že by se mezi vámi vytvořilo něco víc než jen přátelství, může vás ten druhý v tu chvíli brát čistě jen jako kamaráda, s kterým si jednoduše potřebuje o něčem popovídat. V takovém případě můžete být rádi, že jste to právě vy, s kým se rozhodl podělit se o své vnitřní pocity.

 6. Jak poznat, že chce vztah – upřímnost

  Na závěr zmiňme samotnou upřímnost.

  Láska hory přenáší a otevřený vztah také. Ať už je to vztah přátelský nebo partnerský, nejlépe se vám bude vždy komunikovat na základě upřímnosti a otevřenosti.

  Proto jestli chcete zjistit, zda o vás někdo stojí nebo zda k vám chová jiné pocity než přátelské, zkuste se jednoduše zeptat. Někdy je to mnohem snadnější než žádat o radu přátele nebo hledat rady na internetu.

  S dalšími tématy spojenými se vztahy vám poradí náš článek Jak se chovat ve vztahu.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak poznat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás