Letiště Paříž Charles de Gaulle (CDG)

Francie Paříž, Francie
Aktuální čas Aktuální čas: 16:44
IATA kód CDG

Letiště Paříž Charles de Gaulle (CDG) | © Jordan Tan | Dreamstime.com

Doprava z letiště Paříž Charles de Gaulle

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusové linky č. 350351 spojují letiště s centrem Paříže v 10-15 minutových intervalech. Autobusy jezdí od 5:30 do 22:00. Cesta trvá přibližně 70 minut a vyjde vás na 143 Kč€6. Jízdenky zakoupíte v automatu, který se nachází na každé zastávce (terminály 1 a 2).

Alternativní varianta: Vlak

O něco dražší ale rychlejší variantu představují příměstské vlaky RER. Ty jezdí od 5:30 do 23:50 přibližně každých 12 minut. Cesta trvá 35 minut a zaplatíte za ní 271 Kč€11.40. Jízdenky zakoupíte v automatu ve stanici.

Uber z letiště

S Uberem se do centra Paříže dostanete za cenu začínající na 1 024 Kč€43.

Terminály letiště Paříž Charles de Gaulle

Letiště se skládá ze tří terminálů:

Přestup na letišti Paříž Charles de Gaulle

Všechny budovy terminálů spojuje letištní vláček CDGVAL, který je zdarma a jezdí v intervalu 3-5 minut. Většina přestupů je realizována v rámci terminálu 2, kdy nebudete muset opouštět tranzitní prostor, avšak z důvodu velkých vzdáleností mezi jednotlivými halami, můžete využít letištní shuttle N1N2. N1 spojuje haly A-E, N2 pak E-G. Shuttle jezdí zdarma každých 5-7 minut.

Minimální čas pro přestup v rámci stejného terminálu je 70 minut, mezi terminály si ponechte rezervu 90 minut a více.

Spaní na letišti Paříž Charles de Gaulle

Co čekat

Letiště Charlese de Gaulla je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o jedno z největších evropských letišť, kde naleznete nespočet podniků a služeb. K dispozici je vám také neomezená wifi síť.

Letiště bývá rušným místem i v noci, jelikož často slouží jako přestupní místo pro další lety. Setkáte se zde proto s velkým počet nocujících pasažérů. Zdejší personál s nimi nemá žádný problém, ve většině případů se chová vstřícně.

Kde spát

Nejlepšími místy pro přespání jsou prostory terminálu 2, konkrétně se jedná o haly A a E. Nachází se zde největší počet sedadel, většina navíc nemá loketní opěrky. Poblíž odletové brány L jsou pohodlné gauče, u hotelu YOTELAIR naleznete klidné zákoutí s kobercem na zemi. Odpočinková zóna s řadou polohovacích křesel se nachází u gatu K30.

Nezapomeňte si s sebou přibalit špunty do uší či sluchátka a také teplé oblečení. Hluk a chlad jsou největšími mínusy tohoto letiště.

Služby na letišti Paříž Charles de Gaulle

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “WIFI-AIRPORT” nebo “WIFI-AIRPORT-STANDARD”. Dále je za poplatek ve výši 140 Kč€5.90 k dispozici 4x rychlejší wifi síť. Uvedená cena platí na 1 hodinu. Za 236 Kč€9.90 si můžete zakoupit 24hodinový přístup k 10x rychlejší síti.

Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, data ze svého mobilního tarifu čerpáte za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Otevírací doba podniků na letišti se liší, avšak většina má otevřeno mezi 5:00 až 21:00. Nalezneme zde např. Costa Coffee, McDonald’s, Paul, Starbucks nebo YO! Sushi. Žádný z nich však nemá nonstop otevírací dobu.

Menší občerstvení zakoupíte v Marks & Spencer Food (terminál 1 a 2), Relay (terminál 1, 2 a 3) a Travel & Co (terminál 2). Otevírací doba je většinou mezi 6:00 až 22:00. Supermarket Carrefour Express se nachází na terminále 1 a mezi halami E a F terminálu 2.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel Bagages du Monde naleznete na 4. patře terminálu 2. Otevírací doba je od 6:00 do 21:30. Cena za celodenní úschovu je 238 Kč€10 za malé zavazadlo a 428 Kč€18 za velké zavazadlo.

Směnárny a bankomaty

Nachází se zde mnoho bankomatů, které jsou rozmístěny po celé ploše letiště. Směnárna Travelex provozuje 19 poboček na terminálech 1 a 2. Otevírací doby se liší, některé mají otevřeno již v 6:00 a zavírají až ve 22:30.

Letištní salonky

Terminál 1:

Terminál 2:

Dále se na letišti nachází nespočet salonků leteckých společností, např. Air France, Emirates či Lufthansa. Určeny jsou pouze pro psažéry business třídy.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v některých letištních saloncích a také v hotelu YOTELAIR, který se nachází na terminále 2, hala E. Půlhodinová sprcha vás vyjde na 476 Kč€20.

Akční letenky na Letiště Paříž Charles de Gaulle (CDG)

Další letiště v zemi Francie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.