Letiště Paříž Charles de Gaulle (CDG) | odlety, přílety, doprava

📌 Paříž, Francie🕐 aktuální čas 07:34✈️ IATA kód CDG
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Letiště Charlese de Gaulla je od centra Paříže vzdáleno 23 km.
  • Přímo z Prahy sem létají ČSA, Air France nebo Smartwings, a to i několikrát denně. Můžete využít i přímé linky Austrian Airlines nebo LevelVídně.
  • Jedná se o největší mezinárodní letiště ve Francii. Dalšími pařížskými letišti jsou OrlyBeauvais.

Letiště Paříž Charles de Gaulle (CDG) | © Pixabay.com

Doprava z letiště Paříž Charles de Gaulle

Nejlepší varianta: Vlak

Na vlak nastoupíte na jedné ze dvou zastávek. Z terminálů 1 a 3 využijte zastávku Aéroport Charles de Gaulle 1, z terminálu 2 Aéroport Charles de Gaulle 2. Cesta do centra trvá 35 minut.

Cena jízdenky je 291 Kč11.40 € a můžete ji zakoupit na místě. Vlaky odjíždějí každých 1020 minut. Od půlnci do 5 ráno nejezdí.

Alternativní varianta: Bus

Z letiště jezdí do centra i Flixbus. Jízdenku si můžete koupit online. Cesta trvá 50 minut. Její cena se pohybuje v rozmezí 128 Kč5 €153 Kč6 €.

Uber z letiště

Za Uber do centra Paříže zaplatíte 1 021 Kč40 €1 277 Kč50 €.

Terminály letiště

Letiště Charlese de Gaulla má tři terminály. Terminál 3 využívají hlavně low-cost aerolinky. Terminál 2 se dále člení na 2A-2F. Mezi terminály je zajištěna kyvadlová doprava. Mapu celého letiště i jednotlivých terminálů naleznete na stránkách letiště.

Přestup na letišti

Minimální dobou na přestup je 35 minut.

Spaní na letišti Paříž Charles de Gaulle

Co čekat

Jedná se o nejvytíženější letiště ve Francii a druhé nejrušnější v Evropě. Létá odsud velké množství aerolinek.

Letiště Charlese de Gaulla je otevřeno 24 hodin denně.

Je zde k dispozici neomezená WiFi zdarma.

Kde spát

Obecně nejlepším místem ke spánku je terminál 2E. Konkrétně hledejete oranžové gauče u gateu L, tichou zónu ke spánku najdete také v blízkosti Yotelu. Na letišti je také několik odpočinkových zón, jednu najdete v blízkosti gateu K30 v terminálu 2E.

Buďte připraveni na nižší teploty, a to celoročně. Letištní personál je k nocujícím tolerantní a vstřícný. Můžete je dokonce zkusit požádat o radu, kde strávit noc nejklidněji.

Můžete využít i služby letištních hotelů, které se nachází v blízkosti: YOTELAIR Paris Charles de Gaulle (přímo na letišti), Ibis Paris Airport nebo CitizenM.

Služby na letišti Paříž Charles de Gaulle

Wifi zdarma

Je k dispozici neomezeně. Připojte se k sítím s názvem WIFI-AIRPORT nebo WIFI-AIRPORT-STANDARD.

Jídlo a pití

Žádný z obchodů není otevřen nonstop, zařiďte se proto ještě než se na noc uzavřou. Výběr restaurací i kaváren je široký, najdete tu například Mc Donald’s (522:00), Starbucks (522:00) nebo Frenchy’s Bistro (622:30).

Vybrat si můžete i z mnoha obchodů s luxusním zbožím, nechybí tu třeba Dior, Michael Kors nebo Hugo Boss. Na stránkách letiště najdete umístění i otevírací dobu všech obchodů a restaurací.

Úschovna zavazadel

Úschovna Bagages du Monde se nachází v terminálu 2 ve 4. patře naproti Sheraton Hotelu. Zaplatíte 77 Kč3 € za 3 h nebo 255 Kč10 €/24 h za menší zavazadlo nebo 128 Kč5 € za 3 h nebo 460 Kč18 €/24 h za větší zavazadlo. Otevírací doba: 621:30.

Směnárny a bankomaty

Směnáren i bankomatů je na letišti mnoho. První směnárny otevírají v 6:00 a nejdéle jsou otevřeny do 22:30.

Letištní salonky

Air Canada Maple Leaf Lounge se nachází v terminálu 2A, je otevřený denně od 7:30 do 13:30. Vstup vám bude umožněn na Priority Pass, na členství v Air Canada Maple Leaf Club nebo můžete zaplatit u vchodu 578 Kč25 $45 €50 $ podle druhu vstupu. K užívání služeb tohoto salonku vás opravňuje také Executive First a Executive Class ticket.

V terminálu 1 je k dispozici od 6:00 do 22:00 Icare Lounge. Vstup můžete zakoupit online, u vchodu (766 Kč30 €) nebo využít Priority Pass.

Terminál 2D nabízí Sheltair Lounge. Tento salonek se nachází u gateu D56 a je otevřen denně od 5:30 do 21:00. Vstup zakoupíte buď online nebo pokud je volná kapacita, tak i na místě. Využít můžete i Priority Pass.

Salonků je k dispozici více, vždy ale zkontrolujte, jestli do nich nemají přístup jen cestující do mimoschengenského prostoru.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v YotelAIR hotelu v terminálu 2E.

Akční letenky na letiště Letiště Paříž Charles de Gaulle (CDG)

    Další letiště v zemi Francie

    Komentáře