Letiště Philadelphie (PHL)

USA Philadelphia, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 14:38
IATA kód PHL

Letiště Philadelphie (PHL) | © Khairil Junos | Dreamstime.com

Doprava z letiště Philadelphie

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší způsob dopravy do centra města představují vlaky společnosti SEPTA. Spoje jezdí každou půl hodinu od 5:00 do 0:30. Stanice se nachází před všemi terminály s výjimkou terminálu A západ.

Za jízdenku zaplatíte od 149 Kč$6.75 do 204 Kč$9.25 dle cílové stanice. Zakoupit lze ve stánku v každé stanici.

Alternativní varianta: Autobus

Levnější možnost přepravy nabízejí autobusové linky č. 37 (jižní část města), č. 108 (západní předměstí) a č. 115 (blízké okolí letiště). Jízdenka vás vyjde na 55 Kč$2.50, platit lze u řidiče. Detailní jízdní řády naleznete na stránkách dopravce.

Uber z letiště

Uber vás do centra dopraví za cenu kolem 442 Kč$20.

Terminály letiště Philadelphie

Philadelphské letiště je tvořeno sedmi terminály s celkovým počtem 126 odletových bran. Operuje zde téměř dvacet dopravců.

Přestup na letišti Philadelphie

Mezi jednotlivými terminály se můžete pohybovat pěšky nebo zvolit kyvadlovou dopravu, která jezdí zdarma v bezpečnostních zónách terminálů A, C a F. Zastávky se nacházejí u gatů A1, C16 a F14.

Při každém přestupu je nutné projít imigrační kontrolou, vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit. I v případě čistě mezinárodního přestupu musíte mít vyřízeno cestovní povolení ESTA.

Minimální čas pro mezinárodní přestup je stanoven na 100 minut. Pro přestup na vnitrostátní let si rezervujte alespoň 120 minut.

Spaní na letišti Philadelphie

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o jedno z nejvytíženějších a největších amerických letišť, typické jsou dlouhé a pomalé fronty. Naleznete zde velké množství nákupních a stravovacích zařízení. Wifi je k dispozici zdarma bez omezení.

Připravte se na chlad, hluk a jasná světla po celou noc. Letištní personál je na spící pasažéry zvyklý, dokonce jim často poskytuje přikrývky a polštáře. Zkuste o ně požádat na Informacích terminálů B, C a F, kde předchozí turisté se svou prosbou uspěli.

Kde spát

Nejlepší prostory pro přespání nabízí terminál C. Je zde velké množství sedadel, z nichž některá jsou bez pevných opěrek na ruce. Dále můžete nocovat na terminále B, který je v noci klidný a tichý. Lavice se nacházejí mezi terminály A a B.

Pokud preferujete pohodlí, můžete si vybrat ze dvou letištních hotelů. Minute Suites nabízí objednání pokoje již na jednu hodinu. Naleznete jej mezi terminály A a B. Dále zde funguje hotel Philadelphia Airport Marriott, nachází se u terminálu B.

Služby na letišti Philadelphie

Wifi zdarma

Wifi připojení je k dispozici zdarma a bez omezení. Název sítě je PHL free Wi-Fi.

Jídlo a pití

Na letišti si můžete vybírat z fast food restaurací, přes moderní bistra a kavárny až po luxusní restaurace. Funguje zde např. Currito Burrito, Dunkin’ Donuts, Jamba Juice, Philly Pretzels, Sky Asian Bistro, Starbucks či Subway. Žádný z nich však nemá otevřeno nonstop. Ceny jsou zde velmi příznivé, neboť letiště zavedlo politiku tzv. “Street Pricing”, ceny jsou tak stejné jako kdekoliv v ulicích Philadelphie.

Balené svačiny lze zakoupit také v několika obchodech – Hudson News nebo Good 2 Go. Na letišti funguje několik jejich poboček. Na každém terminále naleznete i prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny ve veřejné i zabezpečené části terminálů A až D. Na terminálech E a F jsou bankomaty poblíž odletových bran. Směnárna Travelex nabízí své služby na terminále A západ, A východ a na terminále D.

Letištní salonky

American Airlines Admirals Club provozuje na letišti čtyři pobočky. Naleznete je na terminále A východ, A západ, F a mezi terminály B a C. Provozní doba jednotlivých poboček se liší, většina má však otevřeno mezi 5:00 až 21:30. Vstupovat lze po zaplacení poplatku ve výši 1 303 Kč$59.

United Club se nachází mezi terminály C a D. Otevřeno je denně od 4:30 do 19:30. Vstupovat lze po zaplacení částky 1 303 Kč$59.

Delta Sky Club funguje na terminále D. Otevírací doba je od 5:00 do 20:30, v sobotu se zavírá již v 18:00. Vstup je umožněn členům věrnostního programu aerolinek Delta.

Dále na letišti nalezneme salonek USO Lounge, který je však výhradně určen armádním příslušníkům a jejich rodinám. Funguje na terminále A východ u gatu A6.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.