Letiště Varšava Chopin (WAW)

Polsko Varšava Chopin, Polsko
Aktuální čas Aktuální čas: 17:48
IATA kód WAW

Letiště Varšava Chopin (WAW) | © Elkamilo - Dreamstime.com

Doprava z letiště Varšava

Nejlepší varianta:

Přímým spojem do centra města jsou autobusové linky 175188. Jezdí denně mezi 4:30 – 23:00. V nočních hodinách jezdí autobus č. N32, který vás zaveze na varšavské hlavní nádraží.

Jízdenky lze zakoupit na informacích u příletové haly, u řidiče nebo v automatech a činí 23,00 Kč4.40 zł. Bližší informace naleznete na ztm.waw.pl.

Alternativní varianta:

Využít můžete také vlakových spojů S2S3, které vás dovezou do centra města nebo na hlavní nádraží. Cesta do centra Varšavy trvá přibližně 25 minut a vyjde vás na 23,00 Kč4.40 zł.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou od 94 Kč18 zł.

Terminály letiště Varšava

Letiště Varšava je tvořeno jedním terminálem A, který je dále rozdělen na Jižní a Severní halu. Zatímco Jižní hala je spíše místem pro nízkonákladové dopravce (Smartwings, Wizz Air), Severní hala provozuje odlety všech leteckých společností patřících pod Star Alliance a One World.

Přestup na letišti Varšava

Letištní terminál je sice dlouhý a rozlehlý, avšak velmi přehledný. V rámci Schengenu by vám na přestup mělo stačit 30 minut, pro lety mimo Schengen pak 45 minut.

Spaní na letišti Varšava

Co čekat

Varšavské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké a rušné letiště, avšak v noci je zde spíše klid. Personál je k nocujícím pasažérům tolerantní a nápomocný.

Kde spát

Nejlepší místa pro přespání jsou stánky ING a T-Mobile, kde se nachází pohodlné sedačky a také hodně elektrických zásuvek. Většina laviček na letišti je bez opěrek na ruce, jsou tedy vhodné k přenocování. Doporučujeme teplé oblečení nebo přikrývku, v noci zde bývá chladno.

Služby na letišti Varšava

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici wifi připojení zdarma a bez registrace. Stačí se připojit na “Chopin-Airport”. Jelikož se letiště nachází v zemi EU, můžete bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Nachází se zde spousta restaurací, kaváren a bister. Mezi podniky, které mají otevřeno 24 hodin denně patří Costa Coffee Fresco, Costa Coffee Fly Dining a ILLY. Všechny naleznete v odletové části letiště.

Na letišti je také menší supermarket – 1 Minute, který je otevřen nonstop a naleznete jej ve veřejné části letiště u příletů.

Úschovna zavazadel

Uzamykatelné skříňky pro úschovu zavazadel naleznete u příletů za autobusovou zastávkou. Cena za úschovu závisí na velikosti zavazadla, pohybuje se od 63 Kč12 zł do 84 Kč16 zł za 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

V příletové i odletové části letiště se nachází několik bankomatů. Směnárnu ICE Exchange naleznete rovněž u příletů a odletů a otevřeno má od 5:00 do posledního letu.

Letištní salonky

Varšavské letiště má celkem tři salonky. První z nich, Executive Lounge Bolero, se nachází u odletových bran 7 a 8. Je určen pro cestující do zemí mimo schengenský prostor. Otevřen je denně od 6 do 23 hodin a vstupovat lze pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 680 Kč130 zł.

Pro cestující v rámci Schengenu zde fungují salonky Executive Lounge FantazjaExecutive Lounge Preludium. Do obou salonků můžete vstoupit za pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 680 Kč130 zł.

Salonek Fantazja je otevřen denně od 5 do 23 hodin a naleznete jej u odletových bran 36 a 37. Salonek Preludium je otevřen také denně od 4 do 23 hodin a nachází se poblíž odletových bran 33-35.

Všechny salonky jsou vybaveny TV, internetovým připojením a klimatizací. Dostupné jsou zde alkoholické a nealkoholické nápoje a denní tisk a časopisy.

Sprchy

Ve veřejné části letiště u McDonald’s naleznete sprchy zdarma. Sprchy se také nacházejí v letištních saloncích Preludium a Fantazja.

Akční letenky na Letiště Varšava Chopin (WAW)

Další letiště v zemi Polsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.