Letiště Pittsburgh (PIT)

USA Pittsburgh, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 16:35
IATA kód PIT

Letiště Pittsburgh (PIT) | © Sean Pavone | Dreamstime.com

Doprava z letiště Pittsburgh

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusová linka č. 28X Airport Flyer spojuje letiště s centrem města v půlhodinových intervalech. První spoj vyjíždí kolem 4:30, poslední pak krátce po půlnoci. Detailní jízdní řád naleznete zde. Cesta do centra zabere necelou hodinu. Zastávka se nachází u východu č. 6.

Jízdenka stojí 61 Kč$2.75. Zakoupit ji lze v automatech na zastávce či u řidiče autobusu. Připravte si však přesnou částku.

Alternativní varianta: Taxi

Jízda s místní taxislužbou vás vyjde přibližně na 883 Kč$40. Vozidla jsou před letištěm k dispozici nonstop.

Uber z letiště

Uber vás do centra města dopraví za cenu od 707 Kč$32.

Terminály letiště Pittsburgh

Letiště má koncepci jednoho terminálu, který se dále dělí na čtyři haly. Celkem je zde 75 odletových bran.

Přestup na letišti Pittsburgh

Minimální čas pro přestup je stanoven na 60 minut.

Spaní na letišti Pittsburgh

Co čekat

Pittsburghské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o středně velké letiště, které bývá v nočních hodinách spíše klidné. Většinou zde nepřespává mnoho cestujících. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý. Přečkat noc vám zajisté pomůže neomezená wifi síť a některé podniky, které jsou otevřeny nonstop.

Kde spát

Letiště disponuje dostatečným množstvím míst k sezení. Většina je však vybavena pevnou opěrkou na ruce. Mezi nejlepší místa k přespání patří jihozápadní část haly A a také lavice nacházející se před hlavní bezpečnostní kontrolou. Turisté si často stěžují na hluk, přibalte si proto s sebou špunty do uší či sluchátka.

Služby na letišti Pittsburgh

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení.

Jídlo a pití

Na letišti je v provozu dostatek podniků nabízejících občerstvení a nápoje. Nonstop otevřeno má Dunkin’ Donuts, jehož dvě pobočky se nacházejí ve veřejné části letiště a za bezpečnostní kontrolou.

Balenou svačinu si můžete zakoupit v obchodech 7Eleven, Hudson News či Rite Aid. V hale A a B jsou umístěny prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Směnárna Travelex provozuje na letišti dvě pobočky. Jedna se nachází ve veřejné části letiště, druhou naleznete za bezpečnostní kontrolou. Otevřeno je od 1:00 do 16:00. Bankomaty jsou rozprostřeny po celé ploše letiště.

Letištní salonky

American Airlines Admirals Club se nachází v hlavní letištní hale. Otevřeno je od 4:00 do 20:15 (pondělí a čtvrtek), od 4:00 do 21:15 (úterý, středa, pátek a neděle) a od 4:00 do 18:45 (sobota). Vstup je umožněn členům věrnostního programu American Airlines nebo za jednorázový poplatek ve výši 1 303 Kč$59. V salonku naleznete wifi připojení a televizor. K dispozici jsou nealkoholické a alkoholické nápoje a menší občerstvení.

The Club at PIT naleznete v hale C. Otevřeno je denně od 4:00 do 21:00. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za poplatek 883 Kč$40. V salonku je wifi, televizor a telefon. K dispozici jsou konferenční prostory. Hostům je nabízen denní tisk a nealkoholické a alkoholické nápoje.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.