Letiště Anchorage (ANC)

USA Anchorage, USA
Aktuální čas Aktuální čas: 18:35
IATA kód ANC

Letiště Anchorage (ANC) | © Andrew Kazmierski | Dreamstime.com

Doprava z letiště Anchorage

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusová linka 40 vás do centra Anchorage sveze za 20 minut. Autobusy jezdí přibližně každých 30 minut mezi 6:00 až 23:00. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Jízdné stojí 44 Kč$2. Zastávka se nachází před Jižním terminálem.

Alternativní varianta: Taxi

Další možností je cesta s vozy taxi. Na letišti v Anchorage fungují dvě oficiální taxi společnosti (Checker Cab a Yellow Cab), doporučujeme zvolit jednu z nich. Jízda do centra města se pohybuje mezi 375 Kč$17486 Kč$22.

Uber z letiště

Jízda se službou Uber začíná na 413 Kč$18.72.

Terminály letiště Anchorage

Letiště v Anchorage je tvořeno Jižním a Severním terminálem.

Jižní terminál slouží pro vnitrostátní lety. Své místo zde mají dopravci Air Canada, Alaska Airlines, American Airlines, Delta Air Lines nebo také United Airlines.

Severní terminál je určen pro mezinárodní lety. Operují zde aerolinky Japan Airlines, Condor, Korean Air, IcelandairYakutia Airlines. Doplňují je všechny mezinárodní charterové lety.

Přestup na letišti Anchorage

Terminály jsou středně velké a jsou vzájemně propojeny chodbou. Orientace je zde snadná. Využít můžete také shuttle bus, který oba terminály spojuje. Vyjíždí každých 15 minut, cesta je zdarma.

Pro přestup by vám mělo stačit 45-50 minut.

Spaní na letišti Anchorage

Co čekat

Letiště v Anchorage se řadí mezi středně velká letiště. Otevírací doba je nonstop. Letiště obvykle nebývá příliš rušné, ale vždy ve středu je zaplněno dělníky z ropných polí, kteří následující den cestují dále. Pokud to lze, tomuto dni na letišti se vyhněte.

Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý. Chová se k nim vstřícně a nápomocně.

Kde spát

Nejlepšími místy pro přespání jsou prostory Jižního terminálu poblíž odletových bran C1 a C9 nebo chodba u půjčovny aut. Většina sedadel má pevné opěrky na ruce, naleznete ale i pár bez nich (především v hale C).

Cestující popisují anchoragské letiště jako čisté, tiché a bezpečné místo k přespání, avšak je zde velmi chladno. Doporučujeme proto přikrývku nebo teplé oblečení.

Služby na letišti Anchorage

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení.

Jídlo a pití

Podniky nabízející občerstvení se soustředí na Jižní terminálu. Severní terminál nabízí pouze jedno menší bistro. Zde jsou podniky s nonstop otevírací dobou: McDonald’s (gate C1), Starbucks (východ C) a další Strabucks (2.patro).

Supermarket zde není.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje na Jižním terminálu v 1. patře vedle výdeje zavazadel. Cena za denní úschovu se pohybuje mezi 133 Kč$6177 Kč$8 dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete na obou terminálech. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Alaska Lounge se nachází na Jižním terminále mezi odletovými branami C1 a C3. V pracovní dny má otevřeno od 5:00 do 21:00, o víkendech od 5:00 do 1:00. Vstup je za jednorázový poplatek 1 104 Kč$50 nebo zdarma pro držitele členské karty Alaska Airlines.

Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením, TV a telefonem. K dispozici jsou alkoholické a nealkoholické nápoje, menší občerstvení a denní tisk.

Dále na letišti funguje Atwood Military Lounge, který je určen pouze pro vojenský personál a jejich rodinné příslušníky.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Anchorage (ANC)

Další letiště v zemi USA


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.