Jak posílit imunitu

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak posílit imunitu

  Jak posílit imunitu

  Jistě nikoho nepřekvapí, že imunita se dá dlouhodobě podporovat zdravým životním stylem.

  Základem je pestrá strava, která je bohatá na vitamíny, minerály a další tělu prospěšné látky. K tomu se váže i dostatečný příjem tekutin, především čisté vody a bylinkových čajů.

  Pokud si nejste jistí dostatečným příjmem vitamínů a minerálů ze stravy, vyzkoušejte doplňky, které zakoupíte v lékárně. Jedná se o vitamínové a minerální komplexy, které užíváte pravidelně v kapslích, sirupech, nebo šumivých tabletkách.

  Tělu také prospívá dostatek pohybu. Stačí i půlhodinová svižná procházka. Vhodné je chodit za jakéhokoli počasí, tělo tak přivyká i nepříznivým podmínkám.

  Pokud zůstaneme u posilování imunity vnějšími vlivy, doporučuje se otužování. Sprcha nemusí být ledová, stačí vlažná. Minimálně pro začátek. Pokud máte raději teplo, vyrazte do sauny.

  Skvělým zdrojem látek pro posílení imunity jsou naklíčená semínka a výhonky, která jsou plná enzymů, co pomohou právě s imunitou. Navíc si je zvládnete naklíčit i sami doma.

 2. Jak posílit imunitu

  Jak posílit imunitu u dětí

  Posilování imunity u dětí se tak moc neliší od toho, co by měli dělat dospělí. Samozřejmostí je pestrá strava a dostatek pohybu. Dětem také velmi prospívá, pokud dlouho a kvalitně spí.

  Vyměňte přísun vitamínu C za vitamín B. I když vitamín je C je známý jako nejdůležitější, vitamín B má své výhody. Seženete jej v lékárně.

  U dětí dobře fungují polévky a vývary. Dítěti dodají energii a jsou zdravé. Nejvíce posilují vývary z drůbeže, nejlépe z domácí slepice. Dobře uděláte i s vývarem hovězím. Pokud vaše dítě toleruje sladkou chuť vývaru, můžete mu připravovat i vývary zeleninové, nebo zeleninu alespoň přidávat do vývaru masového. Jak uvařit vývar?

  Lékař může dítěti předepsat speciální přípravky na podporu imunity, které sestávají z oslabených bakterií, z druhů, co nejčastěji napadají dýchací cesty. Kúru s těmito bakteriemi je vhodné absolvovat před nástupem do kolektivu (srpen) a na jaře. Přípravků je více druhů, jsou jen na předpis, ale fungují až překvapivě dobře.

 3. Jak posílit imunitu

  Jak posílit imunitu po užívání antibiotik

  Nejjednodušší způsob, jak posílit imunitu po užívání antibiotik, je užívání probiotik. Tato probiotika udělají opět to správně prostředí v trávícím traktu a ve střevech.

  Nejedná se ale pouze o tabletky, které koupíte v lékárně. Využít lze i dary přírody. Po užívání antibiotik vám pomůže česnek, brusinky, heřmánek. Vyplatí se i konzumace jogurtů, kefíru a kysaného zelí.

  Probiotika – laktobacily lze brát pravidelně, pokud nesnesete jogurty a zakvašenou zeleninu, která je celkem náročná na strávení. I dětem lze probiotika podávat poměrně pravidelně.

 4. Jak posílit imunitu

  Jak posílit imunitu přírodní cestou

  Už dlouhou dobu funguje skvěle velká trojka. Je to kombinace medu, zázvoru a citrónu. Říká se, že jeden hrnek zázvorového čaje s medem a citrónem denně posiluje obranyschopnost těla, dezinfikuje a dodává dostatek vitamínu C.

  Pokud neholdujete zázvoru, vyzkoušejte rakytník, česnek, nebo hlívu ústřičnou.

  Co se týče stravy, vyberte si raději lokální potraviny. Jezte jablka, hrušky, ořechy, dýně apod. Mnoho potravin, které se u nás nepěstují, ztrácí převozem spoustu cenných látek.

  Přírodní cestou mohou být i homeopatika k posílení imunity. Ne každý jim věří, ale vždy je to o vyzkoušení. Cokoliv, co třeba jen trochu pomůže, je pro posílení imunity skvělé.

  Nezapomínejte na dostatek kvalitního spánku a na relaxaci s dobrou náladou!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma zdraví


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás