Jak nejlépe doplnit hořčík

Michaela Tomíčková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nejlépe doplnit hořčík

  Jak nejlépe hořčík doplnit?

  Jak nejlépe doplnit hořčíkV případě, že jste si všimli, že vám opravdu hořčík v těle schází, můžete se vrátit zpět do kondice pomocí dvou variant. A to buď přírodní cestou a nebo formou umělou a to doplňky stravy. Ani u jedné varianty si ale nemůže být úplně jistí.

  Pomocí rostlinné stravy můžete hořčík dodávat například ve formě luštěnin, jako je hrášek, čočka a tak dále. Jako další potraviny se hořčíkem vyznamenávají ořechy, jáhly, mák, ale nejvíce to asi zachraňuje čokoláda, ve které je vysoké procento hořčíku a to díky kakaa. Přirozený způsob dodávání hořčíku je sice velice správný, ale v dnešní době potvrdila řada studií, že v potravinách hořčík ubývá. Proto to vyhrajete když vsadíte právě na doplněk stravy. Kde ale taky nesmíte sáhnout jen tak po nějakém.

 2. Jaký doplněk stravy hořčíku koupit?

  Jelikož jsou vitamíny a minerály pro každé odlišné tělo jinak vstřebatelné, můžete sáhnou po tabletách nebo taky po tekuté formě. Velice zaručeným tipem se stal výrobek Floradix® Magnesium. V tomto produktu je obsažena organická forma hořčíku a proto je rychle vstřebatelný do organismu. Jelikož obsahuje také směs ovocných složek jako je mango, ananas, meruňka a dalších ovocí, které doplňuje med. Tento výrobek je bez lepku a bez alkoholu, pro podporu trávení obsahuje také heřmánek, tudíž ho můžou užívat děti již od 3 let a také ženy v těhotenství. A k tomu se také dostaneme.

 3. Jak doplnit hořčík v těhotenství?

  Určitě už jste někdy slyšeli o tom, že v těhotenství je hořčík potřeba ještě více než obvykle. Pokud ne, tak teď už to víte. Hořčík zvládá krotit vysoký tlak a podporuje správnou činnost svalů. Proto těhotné ženy potřebují magnesium jako sůl. V dnešní době se těhotným ženám i maminkám po porodu doporučuje ve svém jídelníčku přidat o dost více multivitaminů, což ale k doplnění hořčíku nedostačuje. Magnesium je totiž také velice důležité pro zdravý vývoj plodu.

  Tady zase platí, že není hořčík jako hořčík. Navíc v těhotenství vaše tělo potřebuje, aby se hořčík vstřebal rychle. Proto se zase doporučuje již výše zmiňovaný výrobek Floradix, kde heřmánek a fenykl zařídí podporu trávení. Také ovocné složky a med zlepšují vstřebatelnost.

  Jako další doporučení vstřebání magnesia je, že se nejlépe vstřebá při jídle. Proto je nejlepší hořčík užít těsně před tím, než budete jíst. Vyhněte se tučným jídlům a třeba vám při vstřebávání pomůže také vitamin D.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma sport


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás