Příspěvky a výhody RBP, zdravotní pojišťovny 2022

Redakce
Publikováno 20. března 2021
 • RBP má 429 tisíc klientů a 9 600 smluvních zařízení
 • Dospělým klientům nabízí až 1 000 Kč na očkování nebo 500 Kč na odvykání kouření
 • Dětem přispívá až 1 000 Kč na očkování nebo 1 000 Kč na rovnátka
 1. Příspěvky RBP, zdravotní pojišťovny pro dospělé od 19 do 59 let

  Příspěvky a výhody RBP, zdravotní pojišťovny 2022Ženy a muži ve věku od 19 do 59 let mohou využít preventivní a bonusový program prevence a čerpat tak více než 1 000 Kč.

  Očkování

  RBP nabízí příspěvek až 1 000 Kč na jakékoliv preventivní očkování, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.

  Celiakie

  Pojišťovna přispívá na nákup potravin určených pojištěncům s diagnózou celiakie až 1 000 Kč.

  Pro diabetiky

  Lze čerpat příspěvek na nákup permanentky na pohybové aktivity pro diabetiky ve výši 50 % z ceny, na testovací proužky pro zjištění glukózy v moči, na nákup glukometru, diagnostických proužků a příslušenství k inzulinové pumpě nebo příspěvek na podiatrické ošetření. To vše v celkové výši až 1 000 Kč ročně.

  Nízkobílkovinná dieta

  Využít lze příspěvek na nízkobílkovinnou dietu (fenylketonurie, nemoc javorového sirupu, homocystinurie, isovalerova acidurie, propionová a methylmalonová acidurie, tyrosinémie, glutarová acidurie typ 1, poruchy cyklu močoviny) v částce až 1 000 Kč.

  Onkologičtí pacienti

  Lze využít až 1 000 Kč na paruky pro pojištěnce ženy, které podstupují (podstoupily) v rámci onkologického onemocnění léčbu chemoterapií, příspěvek na mammární epitézu pro ženy po operačním odstranění prsu z důvodu nádorového onemocnění.

  Odvykání kouření

  Na nákup volně prodejných léčivých a podpůrných přípravků zakoupených v lékárně (náplasti, pastilky, ústní spreje, žvýkačky apod.) lze získat až 500 Kč.

  Speciální vyšetření

  Využít lze až 500 Kč například na ošetření rázovou vlnou jednou ročně, diagnostické vyšetření horní části břicha ultrazvukem, denzitometrické vyšetření 1× za 2 roky nad 40 let nebo genetické vyšetření vzniku trombózy. Pro uživatele „my213“ je připravena úhrada diagnostického vyšetření nebo ošetření podporujícího zdraví nehrazené ze zdravotního pojištění pro uživatele (vyšetření zrakového nervu, dentální hygiena, sonografické vyšetření, laserové ošetření prováděné ze zdravotních důvodů, fyzioterapie atd.).

  Další příspěvky RBP

  • Na pohybové aktivity lze získat až 500 Kč na nákup permanentky na pohybové aktivity pro uživatele “my213” (50 % z ceny).
  • Komplexní vyšetření zaměřené na kardiovaskulární a metabolická onemocnění pro pojištěnce nad 40 let.
  • Na vyšetření na okultní krvácení ve stolici u pojištěnců do 49 let nebo na preventivní vyšetření pigmentových změn kůže až až 500 Kč.
  • Program pro uživatele my213 Zdravé vlasy – pouze na výrobky vlasové kosmetiky a doplňky stravy, které svým složením omezují vypadávání vlasů nebo tvorbu lupů – až 500 Kč

  Balíčky pouze pro ženy

  • Osteoporóza a menopauza: pro ženy starší 40 let na nákup vybraných hormonálních přípravků předepsaných lékařem a nehormonálních přípravků na prevenci osteoporózy a negativních menopauzálních stavů
  • Pro ženy od 40 do 44 let na mamografické vyšetření prsů, nebo ultrasonografické vyšetření prsů pro ženy mladší 44 let

  Balíčky pouze pro muže

  • 500 Kč na preventivní vyšetření prostaty jednou za dva roky (zahrnuje laboratorní vyšetření)

  Bonusy nad finanční příspěvek 1 000 Kč za rok

  • Sloučení limitů na celiakii: možnost navýšení limitu finančního příspěvku až na 10 000 Kč pro pojištěnce, kteří se léčí na celiakii o finanční příspěvek od rodičů a přátel (pojištěnec + maximálně 9 osob)
  • Sloučení limitů na nízkobílkovinovou dietu: možnost navýšení limitu finančního příspěvku až na 10 000 Kč pro pojištěnce, kteří se léčí s nízkobílkovinovou dietou (pojištěnec + maximálně 9 osob)
  • Program Zdraví 90 pro pojištěnce zařazené do Programu P90: nákup léčivých přípravků a doplňků stravy v lékárnách, ošetření nehrazené ze zdravotního pojištění, nákup snímacích nebo fixních aparátků při léčbě vadného růstu chrupu, nákup permanentky na plavání a fitness, tj. spinning, posilovna, aktivní posilovací stroje, rehabilitační cvičení, jóga, aerobik (nehradí se solária, masáže, všechny typy tance, zumba, judo, karate, kick-box, jednodenní permanentky na lyžování apod.) – až 500 Kč
  • Cestovní pojištění: pojištění léčebných výloh v zahraničí až s 30% slevou

  Balíčky pouze pro maminky

  • Pro těhotné: na kurz psychoprofylaxe a těhotenského tělocviku, na vitamíny v lékárnách v době těhotenství, provedení epidurální analgezie při porodu, provedení ultrazvukového vyšetření plodu v I. trimestru, včetně screeningu Downova syndromu, nebo na nákup porodnického gelu příspěvek až 1 000 Kč (také pro ženy mladší 18 let)
  • Po porodu: nákup pomůcek ke kojení zakoupených v lékárně nebo speciální prodejně s kojícími potřebami do 1 roku po porodu – příspěvek do 1 000 Kč
  • Příspěvek pro vícerčata: příspěvek 1 213 Kč na jedno dítě lze čerpat na kterýkoliv finanční příspěvek určený pro děti a mládež do 18 let
  • Očkování proti HPV: po ukončení očkovacího cyklu na úhradu preventivního očkování proti lidskému papilomaviru: ženám do 30 let (prevence proti rakovině děložního čípku, genitálním bradavicím a análnímu karcinomu). Příspěvek do 4 000 Kč
 2. Příspěvky RBP, zdravotní pojišťovny pro děti do 18 let

  Příspěvky a výhody RBP, zdravotní pojišťovny 2022

  Příspěvky do 1 000 Kč ročně

  Očkování

  Poskytnuta je úhrada kteréhokoliv preventivního očkování nehrazeného z veřejného zdravotního pojištění, kromě očkování proti HPV hrazeného jako bonus ve výši až 1 000 Kč.

  Celiakie

  RBP poskytuje příspěvek na potraviny pro děti s celiakií ve výši až 1 000 Kč.

  Pro dětské diabetiky

  Pojišťovna nabízí příspěvek na permanentky na pohybové aktivity pro děti diabetiky (50 % z ceny), nákup testovacích proužků pro zjištění glukózy v moči, nákup glukometru a diagnostických proužků pro stanovení hodnot glukózy v krvi, nákup příslušenství k inzulínové pumpě a na podiatrické ošetření – to vše ve výši do 1 000 Kč.

  Nízkobílkovinná dieta

  Poskytnut je příspěvek na nízkobílkovinnou dietu až 1 000 Kč.

  Rovnátka

  Proplacena je léčba vadného růstu chrupu fixním nebo snímatelným aparátkem do 1 000 Kč.

  Pro dětské onkologické pacienty

  Proplaceny jsou paruky pro děti a mládež, kteří podstupují (podstoupili) léčbu chemoterapií, příspěvek na mammární epitézu pro dívky po operačním odstranění prsu z důvodu nádorového onemocnění až do 1 000 Kč.

  Školka a škola v přírodě

  Proplacena je školka v přírodě trvající minimálně 5 dní, škola v přírodě trvající minimálně 5 dní, do dokončení povinné školní docházky až do 500 Kč.

  Kurz plavání

  Uhrazen je kurz plavání organizovaný školkou nebo školou do dokončení povinné školní docházky – až do 500 Kč.

  Registrovaní sportovci

  Proplacena je periodická prohlídka registrovaných sportovců, úhrada členských, registračních příspěvků až do 500 Kč.

  Program proti obezitě

  Čerpat lze příspěvky na aktivity v programu STOB (stop obezitě), konzultace v oblasti snižování nadváhy a obezity u obezitologa, dietologa nebo nutričního terapeuta (ne výživoví poradci) do částky až 500 Kč.

  Program proti trombóze

  Z programu je kryta genetická analýza vzniku trombózy ke zjištění mutace v genech (Leidenská mutace, gen F5, Protrombin, gen F2 nebo Gen MTHFR) v částce až 500 Kč.

  Speciální vyšetření

  Pro uživatele „my213“ je připravena úhrada diagnostického vyšetření nebo ošetření podporujícího zdraví nehrazené ze zdravotního pojištění pro uživatele (vyšetření zrakového nervu, dentální hygiena, sonografické vyšetření, laserové ošetření prováděné ze zdravotních důvodů, fyzioterapie atd.) v částce až 500 Kč.

  Vitamíny a léčivé přípravky

  Příspěvek lze použít na nákup vitamínů a léčivých přípravků v lékárnách od 3 let věku do 100 Kč.

  Příspěvky nad 1 000 Kč ročně

  Novorozenecký balíček

  Rodiče obdrží rodiče po narození dítěte při jeho přihlášení na kontaktním místě RBP zdarma.

  Miminka do 1 roku

  Lze využít příspěvek až 500 Kč na nákup monitoru dechu a chůviček pro děti, nákup mléčné výživy ve formě mléka v lékárnách nebo od výrobce pro děti, nákup kojeneckých potřeb (odsávačky hlenů, sterilizátor lahví).

  Letní prázdninový pobyt

  Až 1 000 Kč lze použít na úhradu prázdninového pobytového tábora v přírodě organizovaného školou, sportovní nebo zájmovou organizací, pro děti od 6 let do dokončení povinné školní docházky, v trvání nepřetržitě minimálně 7 dní, s pobytem na území ČR nebo SR.

  Dětem od 6 let po dobu základní školní docházky lze vyplatit příspěvek na letní příměstský sportovně pohybový tábor v trvání minimálně 5 dní organizovaný školou, sportovní nebo zájmovou organizací do 1 000 Kč.

  Očkování proti HPV

  Po ukončení očkovacího cyklu úhrada preventivního očkování proti lidskému papilomaviru dívkám od 12 let (prevence proti rakovině děložního čípku, genitálním bradavicím a análnímu karcinomu) a chlapcům od 12 do 18 let (prevence proti genitálním bradavicím a análnímu karcinomu) v částce do 4 000 Kč.

  14denní ozdravný lázeňský pobyt

  Pro děti ve věku 8 až 15 let s onemocněním horních cest dýchacích, alergiemi a dermatózami – až 10 000 Kč.

  Přímořský ozdravný pobyt

  Pojišťovna proplácí přímořský ozdravný pobyt dětí ve věku 8–15 let s opakujícími se recidivujícími onemocněními horních cest dýchacích, alergiemi a dermatózami v částce až 10 000 Kč.

  Vysokohorský ozdravný pobyt

  Proplacen je vysokohorský ozdravný pobyt dětí ve věku 8–15 let s opakujícími se recidivujícími onemocněními horních cest dýchacích a alergiemi v částce do 10 000 Kč.

  Převod limitu z rodiče

  Pojišťovna dává možnost převodu 500 Kč limitu finančního příspěvku jednoho z rodičů na dítě a tím navýšení jeho limitu finančního příspěvku na 1 500 Kč.

  Sloučení limitů na očkování

  RBP dává možnost navýšení limitu finančního příspěvku na očkování pro děti a mládež do 18 let, na celiakii a na nízkobílkovinovou dietu sloučením limitu finančního příspěvku od rodičů a přátel (pojištěnec + maximálně 9 osob) – a tedy navýšení příspěvku až na 10 000 Kč.

  Na pohybové aktivity

  Příspěvek na nákup permanentky na pohybové aktivity pro uživatele “my213” (50 % z ceny) ve výši až 500 Kč.

  Cestovní pojištění

  Další výhodou je sleva na pojištění léčebných výloh v zahraničí až 30 %.

 3. Příspěvky RBP, zdravotní pojišťovny pro seniory

  Příspěvky do 1 000 Kč ročně

  Očkování

  Hrazeno je kterékoliv preventivní očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění do výše až 1 000 Kč.

  Celiakie

  Je poskytnut příspěvek až 1 000 Kč na nákup potravin určených pojištěncům s diagnózou celiakie.

  Nízkobílkovinná dieta

  Poskytován je příspěvek na nízkobílkovinnou dietu (fenylketonurie, nemoc javorového sirupu, homocystinurie, isovalerova acidurie, propionová a methylmalonová acidurie, tyrosinémie, glutarová acidurie typ 1, poruchy cyklu močoviny) ve výši až až 1 000 Kč.

  Pro diabetiky

  Příspěvek až 1 000 Kč je poskytován na nákup permanentky na pohybové aktivity pro diabetiky ve výši 50 % z ceny, úhrada doplatků na nákup diabetické obuvi pro diabetiky zakoupené v prodejnách zdravotnických prostředků nebo lékárnách, nákup testovacích proužků pro zjištění glukózy v moči, nákup glukometru a diagnostických proužků pro stanovení hodnot glukózy v krvi, nákup příslušenství k inzulínové pumpě.

  Pro onkologické pacienty

  Proplaceny jsou paruky pro pojištěnce, kteří podstupují (podstoupili) v rámci onkologického onemocnění léčbu chemoterapií v hodnotě až 1 000 Kč.

  Speciální vyšetření

  Hrazeno je ošetření rázovou vlnou jednou ročně, příspěvek na denzitometrické vyšetření jednou za 2 roky, diagnostické vyšetření zrakového nervu (GDx, HRT, OCT, PENTACAM), diagnostické vyšetření horní části břicha ultrazvukem, genetické vyšetření rizika vzniku trombózy ke zjištění mutace v genech (Leidenská mutace, gen F5 aj.), diagnostické vyšetření nebo ošetření podporujícího zdraví nehrazené ze zdravotního pojištění.

  Pro uživatele „my213“  je připravena úhrada diagnostického vyšetření nebo ošetření podporujícího zdraví nehrazené ze zdravotního pojištění pro uživatele (vyšetření zrakového nervu, dentální hygiena, sonografické vyšetření, laserové ošetření prováděné ze zdravotních důvodů, fyzioterapie atd.) do výše až 500 Kč.

  Srdce a metabolismus

  Proplaceno je komplexní vyšetření na kardiovaskulární a metabolické onemocnění, včetně laboratorního jednou ročně do částky až 500 Kč.

  Léčivé přípravky

  Pro ženy je přispíváno na nákup vybraných hormonálních přípravků předepsaných lékařem a nehormonálních přípravků na prevenci osteoporózy a negativních menopauzálních stavů, pro muže na vybrané léčivé přípravky při nezhoubném zbytnění prostaty v částce až 500 Kč.

  Registrovaní sportovci

  Hrazena je periodická prohlídka registrovaných sportovců, úhrada členských, registračních příspěvků v částce až až 500 Kč.

  Vitamíny a kloubní výživa

  Pojišťovna přispívá na nákup vitamínů v lékárnách až 100 Kč a na nákup kloubní výživy až 500 Kč.

  Pro lepší paměť

  Pojišťovna přispívá až 500 Kč na prevenci poruch duševního zdraví (kurzy paměti, pomůcky pro trénink paměti doporučené Českou alzheimerovskou společností, vyšetření paměti u psychologa nebo psychiatra).

  Program Hezký úsměv

  Na nákup fixačních a čisticích prostředků pro celkové zubní náhrady v lékárnách, úhrada doplatků na zubní náhrady i jejich opravy RBP přispívá až 500 Kč.

  Odvykání kouření

  Lze získat příspěvek až 500 Kč na nákup volně prodejných léčivých a podpůrných přípravků zakoupených v lékárně (náplasti, pastilky, ústní spreje, žvýkačky apod.).

  Další hrazená ošetření

  Program pro uživatele my213 Zdravé vlasy se vztahuje pouze na výrobky vlasové kosmetiky a doplňky stravy, které svým složením omezují vypadávání vlasů nebo tvorbu lupů. Získat lze až 500 Kč.

  Pro muže preventivní vyšetření prostaty, včetně laboratorního vyšetření jednou za 2 roky – až 500 Kč.

  Preventivní vyšetření pigmentových změn kůže jednou ročně – až 500 Kč.

  Příspěvky nad 1 000 Kč ročně

  Sloučení limitů na celiakii

  Pojišťovna dává možnost navýšení limitu finančního příspěvku až na 10 000 Kč pro pojištěnce, kteří se léčí na celiakii o finanční příspěvek od rodičů a přátel (pojištěnec + maximálně 9 osob).

  Sloučení limitů na nízkobílkovinovou dietu

  Je dána možnost navýšení limitu finančního příspěvku až na 10 000 Kč pro pojištěnce, kteří se léčí s nízkobílkovinovou dietou (pojištěnec + maximálně 9 osob).

  Sloučení limitů na očkování

  Existuje možnost navýšení limitu finančního příspěvku na očkování pro seniory od 65 let sloučením limitu finančního příspěvku (pojištěnec + maximálně 9 osob) do výše 10 000 Kč.

  Léčebné čtrnáctidenní lázeňské pobyty

  Pojišťovna přispívá na léčebné pobyty pro seniory až 15 000 Kč.

  Pohybové aktivity

  Proplacena je permanentka na pohybové aktivity pro uživatele “my213” (50 % z ceny), nákup permanentky na plavání (50 % z ceny) – do celkové částky 500 Kč.

  Plavání

  Hrazen je příspěvek na nákup permanentky na plavání (50 % z ceny).

  Cestovní pojištění

  Lze získat slevu až 30 % na pojištění léčebných výloh v zahraničí.

 4. Příspěvky RBP, zdravotní pojišťovny pro dárce krve

  Příspěvky a výhody RBP, zdravotní pojišťovny 2022
  Úhrada vitamínů po každém darování krve a po každém druhém odběru plazmy.

  Příspěvek na úhradu vybraných aktivit podporujících zdraví (nákup léčivých přípravků a doplňků stravy v lékárnách, nákup zdravotnických prostředků v lékárnách a prodejnách, očkování a ošetření nehrazené ze zdravotního pojištění, stomatologická péče nehrazená z veřejného zdravotního pojištění) těm, kteří v příslušném roce darovali kostní dřeň do výše 3 000 Kč.

  Příspěvek na úhradu vybraných aktivit podporujících zdraví (nákup léčivých přípravků a doplňků stravy v lékárnách, nákup zdravotnických prostředků v lékárnách a prodejnách, očkování a ošetření nehrazené ze zdravotního pojištění, stomatologická péče nehrazená z veřejného zdravotního pojištění, úhrada vícedenních ozdravných pobytů v ČR a na Slovensku) u pojištěnců s více jak 40 odběry – všem, kteří po 1.1.2015 aktivně darovali krev podle tohoto přehledu:

  • 10–39× (s posledním odběrem po 1.1.2015) – až 500 Kč
  • 40–79× – až 1 500 Kč
  • 80–119× – až 2 000 Kč
  • 120–159× – až 2 500 Kč
  • 160× a více – až 3 000 Kč

  Příspěvek prvodárcům ve výši 1 213 Kč, za první odběr krve u nových dárců, kteří bezplatně darovali krev v posledních 2 měsících.

 5. Program zdraví 90

  Příspěvky a výhody RBP, zdravotní pojišťovny 2022Příspěvek 500 Kč nad rámec balíčků prevence na aktivity podporující zdraví, pokud se pojištěnec ve věku od 19 let přihlásí do programu P90, dodržuje pravidelné preventivní prohlídky, má BMI v rozmezí 18–26, není kuřák a není závislý na omamných látkách včetně alkoholu.

  K čemu využít příspěvek

  • nákupu léčivých přípravků a doplňků stravy v lékárnách
  • ošetření nehrazeného ze zdravotního pojištění
  • nákupu snímacích nebo fixních aparátků při léčbě vadného růstu chrupu
  • nákupu permanentky na plavání a fitness
 6. Slevy s RBP: Premium 213

  • Sleva 10 % na celý nákup ze sortimentu v e-shopu detskeboty.cz
  • Sleva 10 % na volně prodejný sortiment v kamenných lékárnách AVE v Olomouci, Opavě, Šumperku, Zábřehu na Moravě a slevu 10 % na nákup produktů na e-shopu lekarnaave.cz
  • Sleva 23 % veškerý sortiment včetně zlevněného zboží na e-shopu lekarnahartmann.cz
  • Sleva 10 % na veškerý sortiment (čaje, bylinné směsi, šťávy, sirupy) v e-shopu Leros.cz
  • Sleva 15 % na wellness a ozdravné pobyty v době do 31.12.2021 a na lázeňské pobyty v době do 27.2.2021 v Lázeňském hotelu Máj v Piešťanech na Slovensku
  • Sleva 15 % na rekondiční pobyty v Léčebných lázních Kynžvart
  • Sleva 20 % na na nákup antibakteriálního prádla se stříbrem značky SILVER+ v e-shopu silverplus.cz
  • Sleva 20 % na na všechny, a to i akční nebo zlevněné produkty Walmark v e-shopu klubzdravi.cz
  • Slevu 22 % na celý nákup ze sortimentu e-shopu clinex-eshop.cz
  • Sleva 15 % na celý nákup ze sortimentu e-shopu vitalsupport.cz
  • Sleva 20 % na všechny produkty ze sortimentu e-shopu mojeluha.cz
  • Sleva 30 % na knihu Nakupujeme s rozumem a vaříme s chutí, ebooky a na nutriční program Sebekoučink na webu stob.cz
  • Sleva 45 % na dioptrickou obrubu a slevu 25 % na sluneční brýle v prodejnách Gemini oční optika
  • Sleva 50 % na suchou uhličitou koupel při zakoupení balíčku služeb – masáže zad, šíje, hlavy a havajskou masáž zdarma při zakoupení fyzioterapie nebo masáže trvající 60 minut v centru FyzioRelaxCentrum ve Štramberku
  • Bonus při nákupu v e-shopu zdravyzivot.com nad 400 Kč – červený hrnek SEMIX 300 ml a 1 ks ovesné kaše, nad 600 Kč bonus – zelený shaker SEMIX 600 ml a 2 ks proteinového nápoje

Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.