Dálniční známka Německo 2017: Cena, kde koupit, placené úseky

V Německu je zatím průjezd pro většinu motorových vozidel zdarma, mýtu podléhají pouze nákladní automobily s celkovou hmotností nad 7,5 tuny. Autobusy a některé další skupiny vozidel této povinnosti nepodléhají. Německý mýtný systém provozuje společnost Toll Collect. V letošním roce německá vláda schválila změnu zákona o zpoplatnění silnic v Německu, mýtné pro všechny kategorie vozidel bude zavedeno nejpozději v roce 2019. Výše dálničního poplatku bude záviset na objemu motoru a emisní třídě vozidel.

1Chystané ceny a platnost dálničních známek v Německu

Dálniční poplatky Německo 2017: Cena, jak platit, placené úsekyCena za dálniční známku bude záviset na objemu motoru a emisní třídě daného vozidla. Pravděpodobně půjde o elektronický systém a známky budou distribuovány s desetidenní, dvouměsíční a roční platností.

Motocykly, vozidla s pohonem na elektřinu, CNG a LPG by měly mít zajištěn průjezd po německých dálnicích zdarma. Stejně tak jako lidé s průkazem ZTP a ZTP/P.

Desetidenní dálniční známka se bude pohybovat v rozmezí od 2,5 eura do 25 eur (přibližně od 68 do 676 Kč), dvouměsíční od 7 do 50 eur (od 189 do 1 351 Kč). Roční dálniční známka bude stát 130 eur (3 513 Kč). Obecně platí, čím větší objem a vyšší emisní třída, tím bude dálniční známka dražší.

Informace o mýtném systému pro nákladní vozy najdete na české verzi stránek společnosti Toll Collect.

2Dálniční síť a placené úseky v Německu 2017

  • Mapa dálnic a rychlostních silnic v Německu
    Aktuální mapu německých dálnic najdete zde.
  • Rychlostní limity v Německu
    Na německých dálnicích je doporučená rychlost 130 km/hod, na ostatních silnicích mimo zastavěné oblasti je maximální povolená rychlost 100 km/hod. V obci je povolena jízda nejvýše 50 km/hod.
  • Úseky zpoplatněné zvláštním mýtem
    V Německu je zpoplatněn pouze průjezd některých tunelů. Řidičům, kteří tunely projiždějí častěji, se vyplatí využívat výhodnějších měsíčních tarifů.

Ceny za průjezd tunelů

Tunel Motocykly Osobní vozy Vozy do 3,5 t
Herren Tunnel 1,70 € 1,70 € 3,10 €
Warnow Tunnel 4,00 € 5,00 € 5,00 €

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu