Austrian Airlines | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Rakousko
IATA kód aerolinky OS
ICAO kód aerolinky AUA

Austrian Airlines | © Boarding1now | Dreamstime.com

Letenky Austrian Airlines

Austrian Airlines je rakouskou národní leteckou společností. Svou hlavní základnu má na vídeňském letišti Schwechat. Společnost byla založena v roce 1957.

Létá do šesti vnitrostátních a více než 120 mezinárodních destinací. Převážně pak v Evropě, nejvíce destinací se nachází v Německu, Itálii nebo Řecku. Nabízí také řadu letů do USA. Jedná se o klasickou leteckou společnost, ceny za letenky jsou tak o něco vyšší než u nízkonákladovek.

Skytrax řadí Austrian Airlines mezi čtyřhvězdičkové aerolinky, cestující společnost hodnotí známkou 6/10 z celkového počtu 550 recenzí. Průměrné stáří letadel je 15,4 roku (údaj z ledna 2020).

Austrian Airlines Praha

Austrian Airlines je důležitým dopravcem pro Prahu. Společnost provozuje několik linek z české metropole, a to například do Londýna, Záhřebu, Bělehradu, Kodaně nebo Stockholmu.

Austrian Airlines check-in 2020

On-line check-in

Online odbavení je možné provést na stránkách Austrian Airlines. Odbavit se můžete online 47 hodin před odletem. K úspěšnému dokončení budete potřebovat příjmení cestujícího, kód rezervace a cestovní pas. 

U letů v rámci Evropy si můžete bezplatně vybrat své sedadlo, a to pro třídy Economy Classic a Economy Flex. Pro třídu Economy Light vás rezervace bude stát 286 Kč€12. U mezinárodních letů je již poplatek za sedadlo vyšší.

Odbavit se můžete také přes mobilní aplikaci Austrian Airlines, kterou si jednoduše stáhnete do mobilu. Na letišti poté bude stačit naskenovat váš QR kód, bez nutnosti tisknout letenku.

Odbavení u přepážky

U přepážky Austrian Airlines na letišti se můžete odbavit zcela zdarma. Pro lety v rámci Evropy se check-in otevírá 2 hodiny před odletem, pro mezinárodní lety 3 hodiny. Online odbavení můžete provést 47 hodin před odletem.

Zavazadla Austrian Airlines 2020: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Nárok na příruční zavazadlo mají všichni cestující Austrian Airlines. Kromě něj si s sebou můžete vzít další osobní položku o maximální velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Economy Class 1 55 x 40 x 23 cm 8 kg
Premium Economy Class 1 55 x 40 x 23 cm 8 kg

Odbavené zavazadlo

Limit zavazadel se liší v závislosti na vybrané cestovní třídě. Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

V tabulce jsou uvedeny limity zavazadel pro evropské lety (pravidla pro ostatní lety hledejte na oficiálních stránkách Austrian Airlines):

Cestovní třída Povolený limit Váhový limit
Economy Light 0 0
Economy Classic & Flex 1 23 kg

Austrian Airlines kontakt

Pro rezervaci letenek nebo další informace můžete kontaktovat českou zákaznickou linku na čísle +420 225 376 413, a to od pondělí do pátku (8:30-17:00).

Spojit se můžete také s novým rakouským chatbotem. Aerolinky kontaktujte přes Facebook Messenger, který funguje i mimo pracovní dobu zákaznického centra.

Austrian Airlines kompenzace za zpožděný let

Pokud váš let s Austrian Airlines byl opožděn nebo zrušen, můžete mít nárok na kompenzaci. Výše náhrady činí až 14 282 Kč€600.

Na stránkách aerolinky si můžete zcela zdarma ověřit, jestli máte na kompenzaci nárok.

Recenze Austrian Airlines 2020

Letěli jste se společností Austrian Airlines? Podělte se s námi v komentářích o to, jak jste byli s jejich servisem spokojeni.

Austrian Airlines

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.