SAS Scandinavian Airlines | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Švédsko
IATA kód aerolinky SK
ICAO kód aerolinky SAS

SAS Scandinavian Airlines | © Schulzhattingen - Dreamstime.com

Letenky SAS Scandinavian Airlines

Letecká společnost SAS Scandinavian Airlines byla založena roku 1946 ve Švédsku. Jedná se o národního dopravce tří skandinávských zemí – Dánsko, Norsko a Švédsko. Základny se proto nacházejí na letištích v Kodani, OsluStockholmu.

Aerolinky létají do 118 destinací v 36 zemích světa, nejčastěji do oblasti Skandinávie a evropských destinací, ale také do velkých amerických měst. Jedná se o klasického leteckého dopravce, v žebříčku 200 nejlevnějších aerolinek se umístil na 155. místě.

Agentura Skytrax řadí SAS mezi tříhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily je 10,1 let (údaj z března 2020).

SAS Scandinavian Airlines Praha

SAS do Prahy létá ze svých tří základen. Ze Stockholmu létá téměř denně, v některé dny provozuje i dva spoje. Z KodaněOsla provozuje sezónní spoj s odlety 3x až 4x týdně.

Z okolních zemí létá na letiště do Berlína, Frankfurtu, MnichovaKrakova.

SAS Scandinavian Airlines check-in 2024

On-line check-in

Odbavit se online můžete přímo na stránkách společnosti nebo v mobilní aplikaci Sas App. Potřebujete znát jméno pasažéra a kód rezervace. Na let se takto odbavíte až 30 hodin před plánovaným odletem.

Během check-inu si můžete zdarma zvolit sedadlo. Zpoplatněna jsou pouze místa, která např. nabízí více místa na nohy. Ceny začínají na 214 Kč€9.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti začíná obvykle 2 hodiny před odletem a je zcela zdarma. Využít můžete také samoodbavovací kiosky, které se nacházejí na vybraných letištích.

Zavazadla SAS Scandinavian Airlines 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Nárok na příruční zavazadlo mají všichni cestující SAS. Kromě příručního zavazadla si s sebou na palubu můžete vzít i menší osobní předmět o maximálních rozměrech 40 × 30 × 15 cm.

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 55 ×40 × 23 cm 8 kg

Odbavené zavazadlo

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí překročit 158 cm.

Cestující v nejlevnějším tarifu Go Light nemají v ceně zahrnuto odbavené zavazadlo. Dokoupení pro jeden směr vyjde na 714 Kč€30 a víc. Vždy zavazadla dokupujte s předstihem online, ceny na letišti jsou mnohem vyšší.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
SAS Go Light 0 0 kg
SAS Go 1 23 kg
SAS Plus 2 každé 23 kg

SAS Scandinavian Airlines kontakt

Aerolinky lze kontaktovat v pracovní dny na tel. čísle +420 220 115 306 nebo na emailové adrese sasprg@sas.dk. 24 hodin denně můžete společnost kontaktovat pomocí aplikace Messenger.

SAS Scandinavian Airlines kompenzace za zpožděný let

Jestliže měl váš let zpoždění nebo byl úplně zrušen, nepropásněte svou šanci a požádejte leteckou společnost o kompenzaci. Předtím, než vyplníte formulář na stránkách dopravce, seznamte se s postupem v našem článku. Vyplnění formuláře je zcela zdarma a za pokus to vždy stojí.

Recenze SAS Scandinavian Airlines 2024

Letěli jste se společností SAS Scandinavian Airlines? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o zkušenosti do komentářů.

SAS Scandinavian Airlines

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.