Letiště Benátky Marco Polo (VCE)

Itálie Benátky, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 01:44
IATA kód VCE

Letiště Benátky Marco Polo (VCE) | © Gordon Bell - Dreamstime.com

Doprava z letiště Benátky

Nejlepší varianta: Autobus

Přímo z letiště vás do centra Benátek doveze autobusová linka č. 5. Autobus jezdí denně od 4:35 do 1:10 cca každých 15 minut. Cesta do Benátek trvá přibližně 35 minut a vyjde vás na 190 Kč€8. Jízdenku zakoupíte v automatu nebo v příletové hale u zavazadel.

Alternativní varianta:

Zajímavější možností je využití lodí společnosti Alilaguna. Lodě vás svezou až na Náměstí sv. Marka nebo k mostu Rialto. Cesta trvá přibližně 60 minut a vyjde vás na 357 Kč€15. Jízdenku zakoupíte v automatu, v příletové hale ve stánku veřejné dopravy nebo přímo na lodi. Zastávku naleznete v 1. patře letiště, stačí následovat ceduli “Water Transport”.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou od 476 Kč€20.

Terminály letiště Benátky

Letiště Marco Polo je tvořeno pouze jedním terminálem, který je rozdělen do tří podlaží. Přízemí je využíváno pro přílety, 2. patro pro odlety. Vedle zmiňovaných dopravců Volotea a easyJet slouží letiště také pro aerolinky British Airways, Emirates nebo KLM.

Přestup na letišti Benátky

Vzhledem k menší rozloze letiště by vám na přestup v rámci vnitrostátního letu mělo stačit 35 minut, pro mezinárodní lety počítejte s 45 minutami.

Spaní na letišti Benátky

Co čekat

Marco Polo je menší letiště, které je v noci spíše klidné. Letiště je mezi 0:00 až 4:00 uzavřeno, nocujícím pasažérům je dovoleno zůstat. Tamní personál se chová vlídně, avšak ochranka či policie spící cestující několikrát za noc budí a kontroluje.

Kde spát

Nachází se zde malý počet laviček, z nichž většina je dřevěná a ne příliš pohodlná. Nejlepším místem pro nocování je vstupní prostor letiště, kde naleznete kožená sedadla. V noci zde často bývá chladno, doporučujeme teplou přikrývku nebo oblečení.

Služby na letišti Benátky

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení, stačí se připojit na “Venice Airport Free WiFi”. Připomínáme, že se letiště nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Benátské letiště nabízí celkem 11 podniků, kde se můžete dobře najíst i napít. Žádný podnik nemá otevřeno nonstop, mnoho však otevírá v 5:00 a zavírá ve 23:00. Na letišti se nenachází žádný supermarket, pouze v přízemí lze využít prodejní automaty s menším občerstvením.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje v přízemí poblíž vstupu E. Otevírací doba je od 5:00 do 21:00, v letní sezóně až do 22:00. Cena za úschovu na 24 hodin činí 238 Kč€10.

Směnárny a bankomaty

Peníze lze směnit ve směnárně MC Exact Change, která se na letišti nachází na třech různých místech – v přízemí před bezpečnostní kontrolou, za bezpečnostní kontrolou a v prvním patře. Otevírací doba se liší, ale většina má otevřeno od 8:00 do 22:00.

Bankomaty různých bank naleznete po celém letišti.

Letištní salonky

Na letišti fungují tři salonky – Exact Change Business Centre, Marco Polo Club LoungeCasa Alitalia Lounge.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištním salonku Marco Polo Club.

Akční letenky na Letiště Benátky Marco Polo (VCE)

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.