Letiště Benátky Marco Polo (VCE) | odlety, přílety, doprava

📌 Benátky, Itálie🕐 aktuální čas 01:25✈️ IATA kód VCE
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Letiště Benátky Marco Polo se nachází 8 km od města Mestre a přibližně 13 km od centra Benátek.
  • Slouží jako letecká základna pro dopravce VoloteaeasyJet. Z Prahy vás sem dopraví ČSA a easyJet, z Vídně pak Austrian Airlines.
  • Letiště Marco Polo je hlavním letištěm regionu, Benátky Treviso slouží pouze nízkonákladovým dopravcům.

Letiště Benátky Marco Polo (VCE) | © Gordon Bell - Dreamstime.com

Doprava z letiště Benátky

Nejlepší varianta: Autobus

Přímo z letiště vás do centra Benátek doveze autobusová linka č. 5. Autobus jezdí denně od 4:35 do 1:10 cca každých 15 minut. Cesta do Benátek trvá přibližně 35 minut a vyjde vás na 213 Kč8 €. Jízdenku zakoupíte v automatu nebo v příletové hale u zavazadel.

Alternativní varianta:

Zajímavější možností je využití lodí společnosti Alilaguna. Lodě vás svezou až na Náměstí sv. Marka nebo k mostu Rialto. Cesta trvá přibližně 60 minut a vyjde vás na 400 Kč15 €. Jízdenku zakoupíte v automatu, v příletové hale ve stánku veřejné dopravy nebo přímo na lodi. Zastávku naleznete v 1. patře letiště, stačí následovat ceduli “Water Transport”.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou od 533 Kč20 €.

Terminály letiště Benátky

Letiště Marco Polo je tvořeno pouze jedním terminálem, který je rozdělen do tří podlaží. Přízemí je využíváno pro přílety, 2. patro pro odlety. Vedle zmiňovaných dopravců Volotea a easyJet slouží letiště také pro aerolinky British Airways, Emirates nebo KLM.

Přestup na letišti Benátky

Vzhledem k menší rozloze letiště by vám na přestup v rámci vnitrostátního letu mělo stačit 35 minut, pro mezinárodní lety počítejte s 45 minutami.

Spaní na letišti Benátky

Co čekat

Marco Polo je menší letiště, které je v noci spíše klidné. Letiště je mezi 0:00 až 4:00 uzavřeno, nocujícím pasažérům je dovoleno zůstat. Tamní personál se chová vlídně, avšak ochranka či policie spící cestující několikrát za noc budí a kontroluje.

Kde spát

Nachází se zde malý počet laviček, z nichž většina je dřevěná a ne příliš pohodlná. Nejlepším místem pro nocování je vstupní prostor letiště, kde naleznete kožená sedadla. V noci zde často bývá chladno, doporučujeme teplou přikrývku nebo oblečení.

Služby na letišti Benátky

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení, stačí se připojit na “Venice Airport Free WiFi”. Připomínáme, že se letiště nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Benátské letiště nabízí celkem 11 podniků, kde se můžete dobře najíst i napít. Žádný podnik nemá otevřeno nonstop, mnoho však otevírá v 5:00 a zavírá ve 23:00. Na letišti se nenachází žádný supermarket, pouze v přízemí lze využít prodejní automaty s menším občerstvením.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje v přízemí poblíž vstupu E. Otevírací doba je od 5:00 do 21:00, v letní sezóně až do 22:00. Cena za úschovu na 24 hodin činí 266 Kč10 €.

Směnárny a bankomaty

Peníze lze směnit ve směnárně MC Exact Change, která se na letišti nachází na třech různých místech – v přízemí před bezpečnostní kontrolou, za bezpečnostní kontrolou a v prvním patře. Otevírací doba se liší, ale většina má otevřeno od 8:00 do 22:00.

Bankomaty různých bank naleznete po celém letišti.

Letištní salonky

Na letišti fungují tři salonky – Exact Change Business Centre, Marco Polo Club LoungeCasa Alitalia Lounge.

  • Exact Change Business Centre se nachází na 2. patře před bezpečnostní kontrolou. Salonek je otevřen pouze v pracovní dny od 9:00 do 18:00. Vstupovat lze pouze na základě Priority Pass. Salonek je vybaven wifi připojením, telefonem a klimatizací, k dispozici jsou nealkoholické nápoje.
  • Marco Polo Club Lounge naleznete na 2. patře za bezpečností kontrolou. Salonek má otevřeno denně od 5:00 do 23:00. Vstupovat lze pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 1 066 Kč40 €. Salonek je klimatizován a vybaven wifi připojením, TV a sprchami. Je zde k dispozici denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje.
  • Casa Alitalia Lounge je určen pouze pro pasažéry aerolinek Alitalia. Salonek naleznete na 2. patře vedle Marco Polo Club. Otevírací doba závisí na prvním a posledním letu společnosti Alitalia. Vstupovat lze za jednorázové vstupné 1 199 Kč45 €. Salonek svým hostům nabízí denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje. Je vybaven klimatizací, wifi připojením a TV.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištním salonku Marco Polo Club.

Akční letenky na letiště Letiště Benátky Marco Polo (VCE)

Další letiště v zemi Itálie

Komentáře