Letiště Florencie (FLR) | odlety, přílety, doprava

📌 Florencie, Itálie🕐 aktuální čas 11:05✈️ IATA kód FLR
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Florencie se nachází 8 km od centra hlavního města italského regionu Toskánsko.
 • Využívají jej letecké společnosti Austrian Airlines (Vídeň), Vueling (Praha, Vídeň) nebo například Lufthansa (Frankfurt).
 • Jedná se o druhé nejrušnější letiště v Toskánsku po mezinárodním letišti v Pise, které je vzdáleno 80 km od Florencie.

Letiště Florencie (FLR) | © A1977 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Florencie

Nejlepší varianta: Tramvaj

Od 11. února 2019 je v provozu nové tramvajové spojení (linka T2), které vás dopraví z letiště do centra. Jízdní řád můžete konzultovat přímo na stránkách společnosti zajišťující tramvajovou přepravu. Za jednosměrnou jízdenku tramvají zaplatíte 40 Kč1.5 € a koupíte ji v prodejním automatu na tramvajové zastávce. Jízdenka je platná po dobu 90 minut od jejího označení. Cesta trvá 20 minut.

Za každé nadrozměrné zavazadlo, které má více než 150 cm a váží více než 20 kg, musíte zaplatit lístek navíc. Maximum jsou dvě velká zavazadla na osobu.

Alternativní varianta: Autobusová doprava Volainbus

Volainbus představuje pohodlný způsob, jak se dostat z letiště do centra města. Autobusy odjíždějí denně z letištního terminálu, a to každých 30 minut (od 5:00 do 1:00). Cesta trvá kolem 20 minut. Jízdenku si zakoupíte u řidiče za 160 Kč6 €.

Uber

Služba Uber není ve Florencii k dispozici. Využít však můžete taxi. Cesta trvá cca 15 minut a bude vás stát kolem 666 Kč25 €.

  Terminály letiště Florencie

  Mezinárodní letiště Florence di Firenze se skládá z jednoho menšího terminálu.

  Přestup na letišti Florencie

  Minimální doba na přestup se liší u každé letecké společnosti. Letiště je však malé a poměrně přehledné, a to i přes velké množství pasažérů.

  Spaní na letišti Florencie

  Co čekat

  Letiště má jediný terminál. Ten je popisován jako čistý s přátelským personálem, ačkoli pasová kontrola je údajně pomalá a neefektivní.

  Kde spát

  Na tomto letišti není možné přenocovat. Letiště je otevřeno od 4:00 do půlnoci.

  Služby na letišti Florencie

  Wifi zdarma

  Na letišti ve Florencii je dostupné bezplatné Wi-Fi a to až na jednu hodinu. Zdarma se připojíte také v salonku Masaccio.

  V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

  Jídlo a pití

  V přízemí ve veřejném prostoru letiště jsou k dispozici Bacchanal Firenze Bar & Restaurant a kavárna Pezzoforte. V 1. patře provozního prostoru najdete restauraci MyChef a bar Buoni & Belli.

  Žádné z uvedených míst však není otevřeno 24 hodin. V provozním prostoru máte k dispozici také prodejní automaty.

  Úschovna zavazadel

  Úschovna se na letišti nenachází (zavazadla je možné si uložit v úschovně na hlavním vlakovém nádraží Santa Maria Novella v centru Florencie).

  Směnárna a bankomaty

  V příletové hale je k dispozici bankomat. Ve veřejném i provozním prostoru najdete směnárny Best and Fast Change.

  Letištní salónky

  Na letišti Florencie můžete využít tento salonek:

  • Masaccio Lounge – 1. patro odletové haly v provozní části letiště. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 799 Kč30 €. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass. Salonek se otevírá každý den v 5:00 ráno. Od pondělí do pátku je otevřen do 19:15, v sobotu do 19:00 a v neděli se zavírá v 19:45.

  Sprchy

  Na letišti ve Florencii nejsou k dispozici sprchy.

  Akční letenky na letiště Letiště Florencie (FLR)

  Další letiště v zemi Itálie

  Komentáře