Letiště Terst (TRS)

Itálie Terst, Itálie
Aktuální čas Aktuální čas: 17:37
IATA kód TRS

Letiště Terst (TRS) | © simona flamigni | Dreamstime.com

Doprava z letiště Terst

Nejlepší varianta:

Několikrát denně vyjíždějí z letiště vlakového spoje do Terstu či jiných italských měst. Cesta do Terstu trvá přibližně půl hodinu a vyjde vás na 101 Kč€4.25. Jízdenky lze zakoupit online na trenitalia.com.

Alternativní varianta:

Autobusy dopravce APT Gorizia č. 51  vás do Terstu svezou za 96 Kč€4.05. Jízdenky zakoupíte na zastávce v prodejních automatech nebo v Turistickém informačním centru.

Uber z letiště

Služba Uber zde nefunguje. Využít lze vozů taxi, které naleznete před letištěm denně od 8:00 do půlnoci. Cesta do centra Terstu začíná na 1 190 Kč€50.

Terminály letiště Terst

Letiště v Terstu je tvořeno pouze jedním menším terminálem, který obsluhuje pár vnitrostátních a evropských tras. Na letišti operuje pět dopravců: Alitalia, Eurowings, Lufthansa, Ryanair a Volotea. V letní sezóně pak ještě TUIfly.

Přestup na letišti Terst

Vzhledem k malé velikosti letiště by vám mělo stačit 30 minut.

Spaní na letišti Terst

Letiště je mezi 00:00-04:00 uzavřeno a cestujícím zde není umožněno zůstat. Pro přespání lze využít cca 2 km vzdálený hotel Major.

Služby na letišti Terst

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Stačí se připojit k “trs-airport”. Připomínáme, že letiště se nachází v zemi EU, data ze svého mobilního tarifu čerpáte za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Na letišti funguje jedna samoobslužná restaurace (Gusto Restaurant) a dvě kavárny (Moka Café a Moka Café Gourmé). Otevírací doba je převážně od 5:30 do posledního odletu. Naleznete zde také prodejní automaty, které vedle nápojů nabízí i drobné občerstvení.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel ani uzamykatelné skříňky zde nefungují.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete ve veřejné části letiště. Směnárna zde není.

Letištní salonky

Salonek Sala Calligaris naleznete poblíž odletových bran 8 a 9. Otevírací doba je denně od 5:45 do 19:00. Vstupovat lze pomocí Priority Pass, Lounge Pass nebo za jednorázové vstupné 476 Kč€20. Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením a TV. K dispozici je denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje a bufet.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Itálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.