, práce | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Jak se připravit na pohovor

Sobota, 29. prosinec 2018 Eva Naihaiplová

Před pohovorem Den D Během pohovoru Pohovor – Nejčastější otázky a odpovědi 1Před pohovorem Je pár dní před pohovorem a nervozita roste. Pamatujte, je to jen a jen ve vaší hlavě. Nervozita je strach z vystoupení z komfortní zóny. Jak trému přijmout do svého života? Představte si pohovor jako divadelní hru. Hrajete hlavní roli. Cílem je dosáhnout “standing ovation”. Uvolněte […] Celý článek »

Jak napsat motivační dopis

Neděle, 16. prosinec 2018 Eva Naihaiplová

Co je motivační dopis? Jak má vypadat motivační dopis? Fráze do motivačního dopisu Chyby v motivačním dopise Vzor motivačního dopisu   1Co je motivační dopis? Motivační dopis je první písemná prezentace se kterou komunikujete s potencionálním zaměstnavatelem. Jedná se o první podání ruky. Jak pevně stisknete personalistu na druhé straně, záleží jen na vás. Jde o krátký text, ve […] Celý článek »

Jak má vypadat životopis

Neděle, 16. prosinec 2018 Eva Naihaiplová

Typy životopisů První zásada: Méně je více Druhá zásada: Co nesmí chybět v životopise Co do životopisu nepatří Vzor životopisu 1 Typy životopisů Strukturovaný neboli profesní životopis – nejčastější typ životopisu, se kterým se v dnešní době setkáme Úřední životopis – tento typ CV je zákonem předepsaný formulář, vyžadující ve státní správě Europass – životopis využívaný v různých zemích […] Celý článek »

Jak napsat životopis

Středa, 05. prosinec 2018 Michaela Tomíčková

Pravopis je základ Struktura životopisu Co do životopisu nepsat 1Pravopis je základ Můžete si říct, že tohle už je jen maličkost, ale opak je pravdou. Vždycky než si životopis vytisknete, nebo rovnou už odešlete, určitě jej dejte někomu přečíst. Než se zaměstnavatel začne soustředit na vaše zkušenosti, mnohem dříve jej odradí pravopisné a gramatické chyby. I vy […] Celý článek »

Jak se chovat na pohovoru

Neděle, 18. únor 2018 Marie Janáčová

Jak se připravit na pracovní pohovor? Jak se chovat na pracovním pohovoru? Co rozhodně na přijímacím pohovoru nedělat? 1Jak se připravit na pracovní pohovor? Životopis a motivační dopis Správně a poutavě napsaný životopis je základ při hledání nové práce. V současnosti se používá životopis strukturovaný, ve kterém se nemusíte květnatě rozepisovat, ale měly by v něm být všechny zásadní informace […] Celý článek »