Jak využít LinkedIn

Vendula Kreplová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít LinkedIn

  Jak využívat LinkedIn

  To, jakým způsobem budete LinkedIn využívat, se odvíjí od toho, co si od něj slibujete, za jakým účelem jste si ho založili. Lidé si primárně LinkedIn zakládají ze dvou účelů. .

  Prvním z nich je propojit se s lidmi ze stejné pracovní oblasti. Dejme tomu, že pracujete jako grafik na volné noze. Můžete poslat žádost o navázání spojení lidem vykonávajícím stejnou práci, a pokud žádost přijmou, začít s nimi komunikovat skrze zprávy.

  Další možností je propojit se s lidmi ze stejné společnosti, v níž jste momentálně zaměstnaní. Tímto způsobem postupně rozšiřujete svůj seznam kontaktů, což by vám mohlo do budoucna přijít vhod.

  Jestli tedy chcete využít LinkedIn, začněte založením profilu. Ten následně co nejpečlivěji vyplňte. Žádnou položku nenechte prázdnou. LinkedIn vám dá možnost se rozepsat například o vašem vzdělání a předchozích pracovních zkušenostech.

  Jakmile to vše máte vyplněno, můžete se pustit do vytváření vaší sítě pracovních kontaktů.

 2. Jak využít LinkedIn k nalezení práce

  V okamžiku, kdy máte vybudovanou silnou síť kontaktů, můžete využít LinkedIn k nalezení práce. Naposledy se ujistěte, že váš profil je kompletně vyplněný a obsahuje aktuální informace.

  Vyplnění profilu má svůj smysl – členové s aspoň jednou vyplněnou minulou pracovní pozicí mají dvanáctkrát větší šanci, že si jejich profil někdo prohlédne. V případě lidí s aspoň jedním vyplněným minulým vzděláním jde o sedmkrát větší šanci.

  Dobré rovněž je přidat na svůj profil fotografii – ideálně profesionálně vyhlížející. Lidé jsou obecně přístupnější navázat spojení s vyplněným profilem s fotografií daného člověka než s profilem bez fotografie.

  V nalezení práce vám dále pomůže získat na stránce doporučení lidí, pro něž jste již pracovali v minulosti. Můžete aktivně oslovit své minulé zaměstnavatele a kolegy a poprosit je o doporučení. Doporučení slouží jako skvělý způsob zdůraznění vašich silných stránek.

  Jako další krok rozšiřte povědomí o tom, že hledáte novou práci. Napište to na LinkedIn, aby lidé ve vaší síti věděli, že se sháníte po zaměstnání.

  Můžete zvolit aktivní přístup a zkontrolovat profily společností, pro něž byste potenciálně rádi pracovali. Zjistíte tak, jestli tyto společnosti aktuálně najímají nové zaměstnance. Pokud ano, nebojte se na poptávku zareagovat.

  A konečně, své šance na nalezení vhodné práce skrze LinkedIn můžete výrazně navýšit i tak, že svůj profil proměníte v portfolio představující vaše minulé práce. Příkladem je nahrání fotografií nebo video prezentace poskytující detaily o vašich předchozích úspěšných projektech.

 3. Jak využít LinkedIn Premium

  LinkedIn Premium pochopitelně není zadarmo, ale lidem, kteří chtějí skrze LinkedIn nalézt novou práci, může být velmi nápomocné si připlatit.

  LinkedIn Premium můžete využít k přístupu k většímu množství příležitostí. Placená verze této služby totiž mimo jiné zahrnuje dodatečné informace o podnicích a neomezený počet vyhledávání jiných lidí, s nimiž byste se mohli profesionálně propojit.

  Pokud se rozhodnete vyzkoušet LinkedIn Premium, výhodou je první měsíc členství na zkoušku zdarma. A poté je už jen na vás, jestli zahájíte placené členství. Jde nicméně o osvědčený způsob, jak hledat práci. Nebo chcete zjistit jak hledat brigádu?


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak využít


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás