Jak dlouho vařit řepu

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak dlouho vařit řepu

  Jak dlouho vařit řepu

  Hned na začátku vás musíme upozornit, že pro přípravu řepy bude třeba si vyhradit delší čas (vyjma přípravy v tlakovém hrnci). Tato zelenina totiž vyžaduje delší čas vaření. Řepa vcelku bude ve vodě uvařená zhruba za hodinu, v případě větších kusů však můžeme vařením strávit i dvě a půl hodiny. Pokud řepu nakrájíte, můžete však tento čas snížit zhruba na 30 minut.

  Pokud si nejste jisti, jak přesně řepu uvařit, podívejte se na náš návod Jak uvařit řepu. V něm najdete přesný postup krok za krokem. Jen upozorníme, že řepa je velmi silným barvivem, je proto třeba být při manipulaci s ní opatrný.

  A pokud váháte, zda řepu uvařit či ne, můžete ji zkusit naložit. V našem článku s názvem Jak naložit řepu zjistíte, že se nejedná o nic složitého.

  A co si zkusit řepu vypěstovat? Pokud byste to rádi zkusili, ale nevíte jak na to, přečtěte si náš článek o tom, jak pěstovat červenou řepu.

 2. Jak dlouho vařit řepu pro kojence

  Řepu samozřejmě můžete zahrnout i do příkrmů pro vaše dítě. Přesný postup, jak červenou řepu připravit si můžete přečíst v návodu Jak uvařit řepu.

 3. Jak dlouho vařit řepu v mikrovlnce

  Pro přípravu poslouží také mikrovlnná trouba. Je však třeba myslet na to, že řepa musí být nakrájená na opravdu malé kousky (malé kostičky či tenká kolečka). Je také třeba vždy využít nejvyšší výkon trouby. Řepa by pak měla být měkká zhruba za 10 minut.

 4. Jak dlouho vařit řepu ve vodě

  Jak už bylo zmíněno, při vaření řepy je třeba počítat s delším časovým úsekem. Pokud vaříme řepu vcelku, jedná se zpravidla o 1-2,5 hodiny. V průběhu vaření kontrolujeme, zda je již řepa hotová. Ta musí být měkká – pokud to ní zapíchneme nůž, měl by jí hladce projít.

 5. Jak dlouho vařit řepu v papiňáku

  Jak dlouho vařit řepuChystáte se připravovat řepu v tlakovém hrnci? Pak pro vás jistě bude dobrou zprávou, že tento druh přípravy je poměrně rychlý. Zpravidla bude vaření řepy v papiňáku vyžadovat 10-15 minut.

  Zmíníme také, že při přípravě řepy v papiňáku postupujeme jako v případě jakékoli jiné zeleniny. Jediným specefikem je fakt, že řepu vaříme ve slupce. Pokud se chystáte vařit více řep zároveň, dbejte na to, aby byla jejich velikost podobná.

  Váháte, zda se do přípravy řepy pustit, či nikoli? Rozhodně doporučujeme řepu vyzkoušet. Pokud však pro tentokrát dáte přednost jiné zelenině, určitě se nic nestane. Podívejte se, jak uvařit mrkev či květák. Nebo si rovnou připravte skvělé lečo.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak dlouho


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás