Jak dlouho vařit bílý chřest

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak dlouho vařit bílý chřest

  Jaký je rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem

  Rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem není pouze v barvě. Chuť bílého chřestu je jemnější a zároveň také sladší.

  Zásadní rozdíl v přípravě bílého chřestu je pak ten, že na rozdíl od zeleného chřestu je potřeba ho před přípravou oloupat. Má totiž výrazně silnější slupku.

 2. Jak dlouho vařit bílý chřest

  Ve vaření bílého a zeleného chřestu nejsou velké rozdíly. Tím hlavním je, jak už bylo zmíněno, nutnost bílý chřest před přípravou oloupat. Zelený chřest se loupat nemusí.

  Před přípravou je třeba věnovat pozornost také samotnému výběru chřestu. V kuchyni byste měli vždy využívat jen čerstvý chřest. Jak by měl vypadat se dočtete v našem návodu Jak jíst chřest.

 3. Jak dlouho vařit bílý chřest ve vodě

  Konkrétní postup, jak uvařit chřest, jsme již popisovali v článku Jak uvařit zelený chřest. V případě vaření bílého chřestu je postup totožný, je třeba jen počítat s delší dobou vaření. Zpravidla je třeba tuto zeleninu vařit 5-8 minut, vždy však záleží na tloušťce výhonků.

 4. Jak dlouho vařit bílý chřest

  Jak dlouho vařit bílý chřest na grilu

  Bílý chřest je, stejně jako ten zelený, vynikající i grilovaný. Hotový bude navíc během chvilky. Chřest na grilu opékejte zhruba 4-5 minut z každé strany.

  Chřestu navíc dodáte ještě lepší chuť, pokud použijete marinádu. Tu můžete připravit z celé řady surovin, například z česneku či bylinek. Chřest je také možné grilovat obalený ve slanině.

 5. Jak dlouho vařit bílý chřest na pánvi

  A co příprava na pánvi? I s ní neuděláte chybu. Receptů, jak chřest připravit, je celá řada. Množství z nich zvládne i začátečník. Doba přípravy chřestu na pánvi tedy nejde jednoznačně stanovit, vždy se tento čas odvíjí od konkrétního receptu a postupu.

 6. Jak dlouho vařit chřestovou polévku

  Bílý chřest je také skvělou potravinou pro přípravu polévky. Receptů je celá řada, my však můžeme doporučit jednoduchou krémovou chřestovou polévku. Recept najdete v našem článku s názvem Jak dlouho vařit zelený chřest. A nemějte obavy – postup pro přípravu je tak jednoduchý, že polévku zvládne uvařit opravdu každý!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma chřest


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás