Letiště Sao Paulo (GRU)

Brazílie Sao Paulo, Brazílie
Aktuální čas Aktuální čas: 00:39
IATA kód GRU

Letiště Sao Paulo (GRU) | © Tupungato | Dreamstime.com

Doprava z letiště Sao Paulo

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusy společnosti Airport Bus Service spojují letiště s centrem města v intervalu 30-60 minut 24 hodin denně. Zastávku naleznete na terminále 2 u příletové haly. Cesta trvá přibližně hodinu v závislosti na provozu. Jízdenka stojí 172 Kč39 R$, zakoupit ji můžete online nebo ve stánku u zastávky.

Alternativní varianta: Vlak

Levněji se do Sao Paula dostanete vlakem linky č. 13. Stanice se nachází poblíž terminálu 1, zdarma vás tam dopraví žluté letištní autobusy. Vlak spojují letiště se stanicí Engenheiro Gourlat, kde je nutné přestoupit linku č. 12. Ta vede do centrální části města.

Vlaky jezdí v intervalu 20-30 minut mezi 4:00 až 23:30. Jízdenky zakoupíte v automatu na stanici. Cena je 18,92 Kč4.30 R$. V dopravní špičce jezdí spoje, které jsou bez nutnosti přestupu. Jedná se o časy v době od 5:00 do 9:00 a 16:00 až 20:00.

Uber z letiště

Cesta se službou Uber začíná na částce 268 Kč61 R$.

Terminály letiště Sao Paulo

Letiště Guarulhos se skládá ze tří terminálů:

Přestup na letišti Sao Paulo

Terminály 2 a 3 jsou vzájemně propojeny, zatímco terminál 1 stojí opodál a dojet se k němu dá kyvadlovým autobusem zdarma. Autobus vyjíždí každých 15 minut, v nočních hodinách je frekvence nižší.

Mezinárodní přestup bude rychlý, vše je zde velmi přehledně značeno. Vystačit byste si měli s 1 hodinou. V případě přestupu na vnitrostátní let je potřeba vyzvednout zavazadlo, projít kontrolou a znovu se odbavit. Doporučený čas jsou 2 hodiny.

Spaní na letišti Sao Paulo

Co čekat

Letiště Guarulhos je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké letiště, které je rušné přes den i v noci. Spousta služeb a podniků zde funguje nonstop. Zabavit se můžete i pomocí wifi sítě, která je zdarma po dobu jedné hodiny. Zdejší personál je k nocujícím pasažérům tolerantní.

Kde spát

Ačkoliv se jedná o velké letiště, množství sedadel je zde značně omezeno. Většina sedadel má navíc pevné loketní opěrky. Nejlepšími místy pro přespání jsou prostory terminálu 3, kde se nachází pohodlnější lavičky.

Doporučujeme mít s sebou teplejší oblečení či přikrývku, v noci zde bývá chladno. Rovněž si mnozí cestující stěžují na hluk a jasná světla, přibalte si proto špunty do uší nebo sluchátka a masku přes oči.

Letiště nabízí také přespání v hotelích. Přímo v přízemí terminálu 2 se nachází Slaviero Fast Sleep, kde si lze pokoj objednat již od jedné hodiny. Stejnou službu nabízí i Tryp by Wyndham Sao Paulo Guarulhos Airport, který funguje v 1. patře terminálu 3.

Služby na letišti Sao Paulo

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma pouze na 60 minut. Připojte se k síti “GRU WIFI”.

Jídlo a pití

Letiště disponuje velkým množstvím podniků s občerstvením a nápoji. Spousta z nich má otevřeno 24 hodin denně, např. Rei do Mate (terminál 1), Pizza Hut, Starbucks, McCafé (terminál 2), Burger King, SubwayVienna Café (terminál 3).

Svačinu si můžete zakoupit v Hudson News (terminál 3). Otevřeno je nonstop. Na terminále 2 funguje supermarket Carrefour Express, otevírací doba je od 6:00 do 23:00.

Úschovna zavazadel

Skříňky pro úschovu zavazadel Malex do Brasil naleznete na terminále 2 i 3. Cena za úschovu činí 176 Kč40 R$.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celém letišti. Pobočky směnáren Banco de Brasil Exchange, Banco Safra a Cotacao Exchange fungují na terminále 2 a 3. Všechny mají otevřeno nonstop.

Letištní salonky

Terminál 2:

Terminál 3:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v salonku Executive Lounge GRU Airport za poplatek ve výši 442 Kč$20 nebo v přízemí terminálu 2 ve Slaviero Fast Sleep. Hodinová sprcha vás vyjde na 1 104 Kč$50.

Akční letenky na Letiště Sao Paulo (GRU)

Další letiště v zemi Brazílie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.