Letiště Sao Paulo (GRU) | odlety, přílety, doprava

📌 Sao Paulo, Brazílie🕐 aktuální čas 15:25✈️ IATA kód GRU
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Letiště Sao Paulo Guarulhos je od centra Sao Paula vzdáleno asi 25 km.
  • Základnu zde má brazilská odnož dopravce LATAMGol Transportes Aéreos. Přímé spojení do Sao Paula nabízí LufthansaMnichovaVídně.
  • Jedná se o největší brazilské letiště a druhé největší latinskoamerické letiště. V okolí Sao Paula se nachází ještě dvě letiště, Congonhas a Campinas, sloužící pro vnitrostátní a nízkonákladové trasy.

Letiště Sao Paulo (GRU) | © Tupungato | Dreamstime.com

Doprava z letiště Sao Paulo

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusy společnosti Airport Bus Service spojují letiště s centrem města v intervalu 30-60 minut 24 hodin denně. Zastávku naleznete na terminále 2 u příletové haly. Cesta trvá přibližně hodinu v závislosti na provozu. Jízdenka stojí 215 Kč39 R$, zakoupit ji můžete online nebo ve stánku u zastávky.

Alternativní varianta: Vlak

Levněji se do Sao Paula dostanete vlakem linky č. 13. Stanice se nachází poblíž terminálu 1, zdarma vás tam dopraví žluté letištní autobusy. Vlak spojují letiště se stanicí Engenheiro Gourlat, kde je nutné přestoupit linku č. 12. Ta vede do centrální části města.

Vlaky jezdí v intervalu 20-30 minut mezi 4:00 až 23:30. Jízdenky zakoupíte v automatu na stanici. Cena je 23,65 Kč4.30 R$. V dopravní špičce jezdí spoje, které jsou bez nutnosti přestupu. Jedná se o časy v době od 5:00 do 9:00 a 16:00 až 20:00.

Uber z letiště

Cesta se službou Uber začíná na částce 336 Kč61 R$.

Terminály letiště Sao Paulo

Letiště Guarulhos se skládá ze tří terminálů:

Přestup na letišti Sao Paulo

Terminály 2 a 3 jsou vzájemně propojeny, zatímco terminál 1 stojí opodál a dojet se k němu dá kyvadlovým autobusem zdarma. Autobus vyjíždí každých 15 minut, v nočních hodinách je frekvence nižší.

Mezinárodní přestup bude rychlý, vše je zde velmi přehledně značeno. Vystačit byste si měli s 1 hodinou. V případě přestupu na vnitrostátní let je potřeba vyzvednout zavazadlo, projít kontrolou a znovu se odbavit. Doporučený čas jsou 2 hodiny.

Spaní na letišti Sao Paulo

Co čekat

Letiště Guarulhos je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké letiště, které je rušné přes den i v noci. Spousta služeb a podniků zde funguje nonstop. Zabavit se můžete i pomocí wifi sítě, která je zdarma po dobu jedné hodiny. Zdejší personál je k nocujícím pasažérům tolerantní.

Kde spát

Ačkoliv se jedná o velké letiště, množství sedadel je zde značně omezeno. Většina sedadel má navíc pevné loketní opěrky. Nejlepšími místy pro přespání jsou prostory terminálu 3, kde se nachází pohodlnější lavičky.

Doporučujeme mít s sebou teplejší oblečení či přikrývku, v noci zde bývá chladno. Rovněž si mnozí cestující stěžují na hluk a jasná světla, přibalte si proto špunty do uší nebo sluchátka a masku přes oči.

Letiště nabízí také přespání v hotelích. Přímo v přízemí terminálu 2 se nachází Slaviero Fast Sleep, kde si lze pokoj objednat již od jedné hodiny. Stejnou službu nabízí i Tryp by Wyndham Sao Paulo Guarulhos Airport, který funguje v 1. patře terminálu 3.

Služby na letišti Sao Paulo

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma pouze na 60 minut. Připojte se k síti “GRU WIFI”.

Jídlo a pití

Letiště disponuje velkým množstvím podniků s občerstvením a nápoji. Spousta z nich má otevřeno 24 hodin denně, např. Rei do Mate (terminál 1), Pizza Hut, Starbucks, McCafé (terminál 2), Burger King, SubwayVienna Café (terminál 3).

Svačinu si můžete zakoupit v Hudson News (terminál 3). Otevřeno je nonstop. Na terminále 2 funguje supermarket Carrefour Express, otevírací doba je od 6:00 do 23:00.

Úschovna zavazadel

Skříňky pro úschovu zavazadel Malex do Brasil naleznete na terminále 2 i 3. Cena za úschovu činí 220 Kč40 R$.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po celém letišti. Pobočky směnáren Banco de Brasil Exchange, Banco Safra a Cotacao Exchange fungují na terminále 2 a 3. Všechny mají otevřeno nonstop.

Letištní salonky

Terminál 2:

  • GOL Premium Lounge (vnitrostátní lety) – otevřeno mezi 6:00 až 0:00, vstup je pomocí Lounge Pass.
  • GOL Premium Lounge (mezinárodní lety) – otevřeno 24 hodin denně, vstupovat lze na základě členství v Lounge Pass.
  • Villa Gru – otevírací doba je od 8:00 do 20:00, vstup je pomocí Lounge Pass.

Terminál 3:

  • Executive Lounge GRU Airport – otevírací doba je mezi 7:00 až 3:00, vstupovat můžete za poplatek 1 632 Kč70 $.
  • Star Alliance Lounge – otevřeno je od 7:00 do 3:00.
  • American Airlines Admirals Club – otevřeno denně od 7:00 do 23:00, vstupovat mohou členové Admirals Club nebo všichni cestující za poplatek ve výši 1 376 Kč59 $.
  • American Express Lounge – otevřeno 24 hodin denně, vstup pomocí Lounge Pass.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v salonku Executive Lounge GRU Airport za poplatek ve výši 466 Kč20 $ nebo v přízemí terminálu 2 ve Slaviero Fast Sleep. Hodinová sprcha vás vyjde na 1 166 Kč50 $.

Akční letenky na letiště Letiště Sao Paulo (GRU)

Další letiště v zemi Brazílie

Komentáře