Avianca | zavazadla, letenky, kontakt

  • Domovem pro leteckou společnost Avianca je Kolumbie, IATA kód aerolinky je AV a ICAO kód je AVA.
  • Aerolinky jsou členem aliance Star Alliance
  • Navštívit můžete webové stránky společnosti.

Letenky Avianca

Druhá nejstarší letecká společnost světa, Avianca, pochází z Kolumbie a založena byla roku 1919. Hlavní základna se nachází na letišti v Bogotě.

Dopravce létá do 187 destinací ve 27 zemích světa. Hlavním působištěm Aviancy je zejména severní část Jižní Ameriky a celá oblast Střední Ameriky. Společnost také létá do USA a v menší míře i do Evropy. Národní kolumbijský dopravce se v žebříčku 200 nejlevnějších aerolinií světa umístil na 101. místě.

Agentura Skytrax řadí Aviancu mezi tříhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily je 6,3 let (údaj z dubna 2020).

Avianca Praha

Společnost Avianca do Prahy nelétá. Z evropských zemí obsluhuje pouze letiště v Madridu, Barceloně, LondýněMnichově.

Avianca check-in 2020

On-line check-in

Online odbavení můžete absolvovat z pohodlí domova na stránkách dopravce nebo pomocí mobilní aplikace Avianca. Znát potřebujete datum odletu a kód rezervace. Na let se takto odbavíte s předstihem 24 hodin.

Během procesu odbavení si můžete zdarma vybrat sedadlo. Zpoplatněna jsou pouze některá prémiová místa, ceny začínají na částce 187 Kč8 $.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti je zdarma a začíná zpravidla 2-3 hodiny před plánovaným odletem. Na vybraných letištích lze check-in absolvovat i v samoodbavovacích kioscích 16-24 hodin předem.

Zavazadla Avianca 2020: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Všichni cestující mají nárok na příruční zavazadlo plus jeden menší osobní předmět (např. kabelka nebo taška s notebookem).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 55 × 35 × 25 cm 10 kg

Odbavené zavazadlo

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Na všech linkách v rámci Latinské Ameriky mají cestující i v nejlevnějším tarifu zahrnuto zavazadlo. V tabulce uvádíme příklady pro cesty do Evropy a potažmo i do USA, kde si cestující v levnějších tarifech musí odbavené zavazadlo přikoupit. Ceny se pohybují od 699 Kč29.99 $ v jeden směr. Doporučujeme zavazadlo dokupovat s předstihem online, na letišti jsou ceny vyšší.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Fare XS 0 0 kg
Fare S 0 0 kg
Fare M 1 23 kg

Avianca kontakt

Avianca nemá v České republice přímé zastoupení. Nejbližší nalezneme v Německu, tel. číslo +490 89 552 533 57 je k dispozici v pracovní dny od 9:00 do 18:00.

Nonstop lze aerolinky kontaktovat prostřednictvím aplikace Messenger.

Avianca kompenzace za zpožděný let

Pokud váš let měl zpoždění nebo byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Předtím, než vyplníte formulář na stránkách dopravce, si prostudujte náš návod o tom, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější zkusit o svůj nárok požádat.

Recenze Avianca 2020

Absolvovali jste let s dopravcem Avianca? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Akční letenky od aerolinek Avianca

Komentáře